Denver, Kolorado: dane przedstawione przez raport Departamentu Zdrowia Publicznego i Środowiska w USA wykazują, iż legalizacja posiadania oraz sprzedaży marihuany do celów rekreacyjnych nie zmieniło poziom spożywania marihuany wśród młodzieży.

Badania ujawniły, że w 2017 roku spośród przebadanych nastolatków 19% przyznało, iż spożywa susz z konopi. W 2013 roku badanie wykazało 20%, a zatem możemy obserwować nawet niewielki spadek procentowy. Przypomnijmy, że legalizacja została w tym stanie przegłosowana w listopadzie 2012 roku, zaś sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych rozpoczęła się 1 stycznia 2014 roku.

Co ciekawe, odsetek użytkowników konopi wśród młodzieży w Kolorado jest bardzo zbliżony do średniej krajowej. Nieznacznie wzrosło natomiast spożycie wśród dorosłych, za co odpowiedzialna jest głównie zwyżka konsumpcji wśród tzw. „młodych dorosłych”.

Analiza jest zgodna z wieloma poprzednimi badaniami, które jasno stwierdzają, że legalizacja marihuany do celów medycznych, czy też do celów rekreacyjnych nie powoduje wzrostu spożycia marihuany wśród młodych ludzi.

 

NORML.ORG

Jakub Gajewski
1 komentarz
 1. Rafał 6 lat temu

  Zalegalizować i po sprawie.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
 • Partnerzy

 • Dowiedz się jak tu trafić. 

 • lub

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?

  Skip to content