Denver, Kolorado: dane przedstawione przez raport Departamentu Zdrowia Publicznego i Środowiska w USA wykazują, iż legalizacja posiadania oraz sprzedaży marihuany do celów rekreacyjnych nie zmieniło poziom spożywania marihuany wśród młodzieży.

Badania ujawniły, że w 2017 roku spośród przebadanych nastolatków 19% przyznało, iż spożywa susz z konopi. W 2013 roku badanie wykazało 20%, a zatem możemy obserwować nawet niewielki spadek procentowy. Przypomnijmy, że legalizacja została w tym stanie przegłosowana w listopadzie 2012 roku, zaś sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych rozpoczęła się 1 stycznia 2014 roku.

Co ciekawe, odsetek użytkowników konopi wśród młodzieży w Kolorado jest bardzo zbliżony do średniej krajowej. Nieznacznie wzrosło natomiast spożycie wśród dorosłych, za co odpowiedzialna jest głównie zwyżka konsumpcji wśród tzw. „młodych dorosłych”.

Analiza jest zgodna z wieloma poprzednimi badaniami, które jasno stwierdzają, że legalizacja marihuany do celów medycznych, czy też do celów rekreacyjnych nie powoduje wzrostu spożycia marihuany wśród młodych ludzi.

 

NORML.ORG

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
1 komentarz
 1. Rafał 6 lat temu

  Zalegalizować i po sprawie.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
 • Partnerzy

 • Dowiedz się jak tu trafić. 

 • lub

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?

  Skip to content