Tunel, który służył do szmuglowania narkotyków z Meksyku do USA, odkryto w południowej Kalifornii. Po obu stronach granicy przejęto w sumie 17 ton marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 25 mln dolarów.

Podziemne przejście o prawie metrowej szerokości i długości ok. 366 metrów prowadziło z magazynu w amerykańskim mieście San Diego do podobnego budynku w Tijuanie w Meksyku. Agenci amerykańskiego urzędu celnego podkreślają, że tunel był bardzo dobrze wyposażony. Zainstalowano w nim elektryczność i wentylację. Ładunek przewożono małymi wagonami.

Do odkrycia tunelu doszło we wtorek po zatrzymaniu przez policję ciężarówki, która wyjeżdżała z magazynu w San Diego. Pojazd był załadowany paczkami, w których znajdowały się w sumie trzy tony marihuany.

Po przeszukaniu przemysłowego budynku funkcjonariusze amerykańskiej Agencji ds. Walki z Narkotykami (DEA) z San Diego odkryli dodatkowe 6,5 tony konopi indyjskich. Po drugiej stronie tunelu w meksykańskiej Tijuanie przejęto 5 ton marihuany. Jak podał dziennik „Los Angeles Times”, na paczkach z narkotykami umieszczone było logo „Kapitan Ameryka” używane przez najpotężniejszy kartel narkotykowy Sinaloa z północno-zachodniej części Meksyku.

W ciągu ostatnich czterech lat agenci Urzędu ds. Imigracji i Egzekwowania Ceł (ICE) wykryli ponad 75 podobnych tuneli na granicy z Meksykiem. Większość z nich znajdowała się w Kalifornii i Arizonie. Stany Zjednoczone zwiększyły ostatnio liczbę swych agentów na meksykańskiej granicy.

ŹRÓDŁO:

ONET.PL

Jakub Gajewski
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!        |        WolneKonopie.org © 2020  -  Made on blunt. -  underground.  
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account