Waterloo, Kanada: Procent młodych ludzi, którzy twierdzą, że łatwo jest im zdobyć marihuanę, znacznie zmniejszył się od czasu legalizacji rynku marihuany do użytku dorosłych w Kanadzie, zgodnie z danymi opublikowanymi w czasopiśmie Archives of Public Health.

Kanadyjscy badacze ocenili postrzeganie młodych ludzi dotyczące dostępności produktów z konopi. Stwierdzili, że odsetek nieletnich twierdzących, że dostęp do marihuany jest łatwy, zmniejszył się o 27 procent od 2018 roku – roku legalizacji rynków konopi w całej Kanadzie – do 2020 roku. Samo zgłaszane spożycie marihuany przez młodych ludzi również zmniejszyło się w tym okresie.

Autorzy badania doszli do wniosku: „Chociaż liczba badań skupionych na badaniu zmian w użyciu konopi wśród kanadyjskiej młodzieży od czasu wprowadzenia Ustawy o Konopiach, a ostatnio od czasu wybuchu pandemii COVID-19, rośnie, wydaje się, że brakuje badań poświęconych badaniu zmian w postrzeganiu dostępności konopi przez młodzież w tym samym okresie. W odpowiedzi, to badanie dostarcza unikalnych i nowych dowodów na to, jak postrzeganie dostępu do konopi przez młodzież zmieniło się od wprowadzenia Ustawy o Konopiach. Nasze dane sugerują, że w naszych dużych próbkach młodzieży, postrzeganie dostępu do konopi jako łatwego zmniejszyło się od czasu legalizacji i przez wczesny oraz trwający okres reakcji na pandemię.”

Dane z Stanów Zjednoczonych również nie zidentyfikowały żadnego znaczącego wzrostu w użyciu marihuany wśród młodzieży po przyjęciu legalizacji na poziomie stanowym. Zgodnie z raportem z maja 2023 roku od Centers for Disease Control and Prevention w USA, procent uczniów szkół średnich, którzy kiedykolwiek próbowali marihuany, spadł o 30 procent między 2011 a 2021 rokiem – w czasie, gdy prawie połowa wszystkich stanów USA zalegalizowała konopie. Procent uczniów, którzy sami identyfikowali się jako bieżący konsumenci marihuany, zmniejszył się o podobny procent w tym samym okresie.

Pełny tekst badania, „Postrzeganie trudności w dostępie do konopi przez młodzież po legalizacji konopi i podczas wczesnych oraz trwających etapów pandemii COVID-19: Powtarzalne dane przekrojowe i podłużne ze studium COMPASS,” ukazał się w Archives of Public Health. Dodatkowe informacje na temat trendów w użyciu konopi wśród młodych ludzi są dostępne TUTAJ

Więcej informacji na ten temat: pod tym linkiem oraz poniżej

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content