Według badań w USA nawet 12% procent kobiet w ciąży zgłasza pewien poziom zażywania konopi indyjskich, a 3% używa przez cały okres ciąży. Wiele kobiet, które zgłaszają używanie konopi indyjskich w czasie ciąży, robi to w celu złagodzenia objawów nudności / porannych mdłości.

Dotychczasowe dane są niespójne w odniesieniu do tego, czy ekspozycja na konopie indyjskie w okresie życia płodowego jest niezależnie związana z niską masą urodzeniową, porodem przedwczesnym lub innymi niekorzystnymi skutkami dla noworodka (np. krótszy wiek ciążowy)

Ekspozycja na konopie indyjskie w okresie życia płodowego nie jest niezależnie związana z istotnymi, konsekwentnymi negatywnymi skutkami dla rozwoju dzieciństwa

Źródła: 

W chwili obecnej wciąż jest za mało danych, aby jednoznacznie osądzić czy używanie marihuany ma negatywny wpływ na płód i późniejszy rozwój dziecka. Konopie indyjskie powinny być traktowane podobnie jak papierosy i alkohol jako substancje, których należy unikać w czasie ciąży. Możemy jednak stwierdzić, że skutki używania marihuany są w znaczący sposób mniejsze niż skutki palenia papierosów lub używania alkoholu podczas ciąży. Niemniej jednak oczywistym jest, że jeżeli nie zaleca się stosowania surowego mięsa w tym okresie, to tym bardziej nie powinno zalecać się marihuany, chyba, że istnieje uzasadnione wskazanie medyczne.

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content