Ekstrakty otrzymywane z konopi okazują się być wyjątkowo skuteczne w zwalczaniu szerokiego zakresu chorób. Niestety, część populacji może na nie reagować niekorzystnie, lub w ogóle, jednak głównym tego czynnikiem wydaje się być genetyka. Niektórzy ludzie po prostu nie mogą korzystać z konopi z powodu rzadkich mutacji genetycznych. Podstawowym powodem braku korzystnego wpływ konopi może być zdrowie układu endokannabinoidowego.

Marihuana jest skutecznym lekiem, ponieważ oddziałuje na system endokannabinoidowy, który jest odpowiedzialny za utrzymanie homeostazy organizmu. Biorąc to pod uwagę, układ endokananbinoidowy może być głównym celem leczenia chorób, które zasadniczo spowodowane są przez brak homeostazy. Jeśli konopie mają być efektywne, system endokannabinoidowy musi być zdrowy.

Podczas gdy ekstrakty z konopi mogą bezpośrednio poprawić stan układu endokannabinoidowego, to jednak nie są one lekarstwem na wszystko.

Istnieją dwa podstawowe sposoby wzmocnienia układu endokannabinoidowego. Pierwszym z nich jest unikanie bodźców niszczących system endokannabinoidowy. Na przykład, jedną z funkcji systemu endokannabinoidowego jest zmniejszanie stanu zapalnego. Dlatego jedzenie pokarmów takich jak zboża, cukry i tłuszcze trans (utwardzone oleje roślinne) mogą być szkodliwe. Stres również nie wpływa pozytywnie na system endokannabinoidowy, więc zła dieta w połączeniu ze stresem może być szczególnie szkodliwa. Dieta bogata w owoce, warzywa, orzechy, nasiona i zdrowe tłuszcze takie jak oliwa z oliwek, ryby i jaja są bardzo pomocne, ponieważ pomagają one w redukcji stresu, tak jak joga czy medytacja.

Drugi sposób na wzmocnienie systemu endokannabinoidowego to jedzenie rzeczy, które powodują aktywację endokannabinoidów lub receptorów kannabinoidowych. Na przykład, probiotyki zwiększają liczbę receptorów CB2 w komórkach jelita, a nawet mogą potencjalnie zmniejszyć ból, oddziałując na te receptory. Ćwiczenia, w tym bieganie i jazda na rowerze również zwiększają poziom endokannabinoidów. Oliwa z oliwek, oprócz tego, że działa przeciwzapalnie, może pomóc w walce z rakiem okrężnicy, zwiększając liczbę receptorów CB1 na komórkach rakowych.

Zarówno ochrona jak i odpowiednie odżywianie systemu endokannabinoidowego, może zapewnić jego optymalne funkcjonowanie. Nawet bez kannabinoidów dostarczanych z konopi, powyższe techniki mogą pomóc w złagodzeniu objawów chorób, poprzez zwiększenie aktywności endokannabinoidów.

Poprzez wdrożenie do swojego życia praktyk wspierających układ endokannabinoidowy, można doświadczyć korzyści z ulepszonych funkcji systemu endokannabinoidowego w ciągu kilku tygodni, dni a nawet godzin. Poprawny stan systemu kannabinoidowego jest ważny, ponieważ odpowiada on za wiele funkcji, w tym za aktywność motoryczną, nastrój, motywację, uczucie głodu i sytości, a także regulacji gospodarki energetycznej.

JAK WSPOMÓC SWJ UKŁAD ENDOKANNABINOIDOWY ? (ANG)

Źródło: medycznamarihuana.com

Jakub Gajewski
Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content