Naukowcy z University of Reading w południowej Anglii odkryli, że trzy związki wchodzące w skład ziela konopi mogą być przydatne dla ograniczenia i kontroli napadów padaczkowych. Rośliny, które wykorzystano do badań pochodziły z tajnych upraw uniwersyteckich prowadzonych w dużych szklarniach przemysłowych .

Składniki konopi mogą pomóc milionom chorujących na epilepsję na całym świecie. W samej Wielkiej Brytanii na tę przypadłość cierpi ponad 500 tysięcy osób. Dr Ben Whalley, który prowadził badania na wydziale farmacji na Uniwersytecie w Reading potwierdza, iż testy na zwierzętach wykazały, że konopie zawierają związki skuteczne w zapobieganiu napadom drgawek, a w dodatku powodują znacznie mniej skutków ubocznych niż istniejące obecnie leki na padaczkę…

„Na konopiach odcisnęło się piętno lat 60. i 70., gdy używane były głównie w celach rekreacyjnych, tymczasem to prawdziwy skarb, jest w nich wiele substancji czynnych, które można wykorzystywać w medycynie ” – stwierdził dr Ben Whalley. Dodał, że sporządzono listę kilkunastu substancji, które mogą okazać się przydatne w terapii padaczki. Dotychczas sprawdzono trzy, które po pierwszych eksperymentach na zwierzętach zapowiadają się bardzo obiecująco.

Padaczka jest powodowana przez nadmierne i gwałtowne, samorzutne wyładowania bioelektryczne w komórkach nerwowych. Może być przyczyną wyniszczających napadów, które mogą doprowadzić do powstania u chorych różnych urazów. Dr Whalley, wraz ze swoimi współpracownikami dr Claire Williams i dr Gary Stephens pracują dla firmy GW Pharmaceuticals, która obecnie dystrybuuje już Sativex – lek z konopi indyjskich przeznaczony dla chorych na stwardnienie rozsiane. Ich zadaniem jest opracowywanie i testowanie właściwości medycznych kolejnych związków aktywnych z konopi indyjskich.

Dwa składniki aktywne konopi: cannabidiol oraz GWP42006, okazały się bardzo skuteczne w kontrolowaniu napadów u zwierząt. W ciągu najbliższych trzech lat naukowcy mają nadzieję rozpocząć badania kliniczne na ludziach. Żaden z tych związków nie wywołuje charakterystycznego dla marihuany uczucia odurzenia.

GW Pharmaceuticals otrzymała od władz Anglii licencję na produkcję około 20 ton marihuany rocznie w szklarniach w wiejskiej części południowej Anglii. W każdej szklarni temperatura jest utrzymywany na poziomie 25 stopni Celcjusza, rośliny są chronione ogrodzeniem pod napięciem, a dodatkowo przez 24 godziny na dobę pilnuje ich ochrona.

Chorzy na epilepsję od lat donosili o pozytywnych skutkach zastosowania marihuany w terapii ich choroby. Wielu twierdziło, że jej użycie może znacznie ograniczyć lub nawet całkowicie wyeliminować napady na długi okres czasu. Nowe badania, przynoszą wiele nadziei kolejnym milionom chorych.

Squart

źródło:
The Daily Telegraph

Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content