w czym przechowywać susz konopny

Nie zliczymy ilości wiadomości, które otrzymujemy z takim właśnie zapytaniem. Temat przechowywania suszu konopnego wydaje się być dosłownie palący. Dlatego postanowiliśmy ponownie go poruszyć i napisać ten tekst, celem wyjaśnienia i rozwiania wszelkich wątpliwości. Po co w ogóle zawracać sobie tym głowę? Przede wszystkim chodzi o to, aby zachować świeżość rośliny na dłużej. W końcu kto chciałby palić stare, przesuszone i niedziałające już tak intensywnie konopie?

Zaczniemy od przedstawienia w skrócie pewnych zasad, które są swoistym kręgosłupem i absolutnie nie należy ich pomijać. Następnie pokażemy Wam odpowiednie produkty, które pozwolą tych zasad przestrzegać.

Podstawowe zasady przechowywania konopi.

Po pierwsze ochrona przed światłem. Promienie słoneczne z biegiem czasu powodują, że susz traci część swoich właściwości. Kannabinoidy czy chociażby terpeny zaczynają się ulatniać. Susz nie jest już wtedy tak intensywny zarówno w smaku jak i zapachu.
Po drugie ochrona przed temperaturą. Zarówno zbyt wysoką (powyżej 21 stopni), jak i zbyt niską. Dlatego nie rekomendujemy trzymania suszu w lodówce. Zbyt niska temperatura uszkadza gruczoły żywiczne.
Po trzecie ograniczamy dostęp tlenu, jednocześnie nie pozbawiając suszu odpowiedniej ilości wilgoci. Ponadto istotne jest, aby nie dotykać suszu gdy nie musimy. Chodzi o to aby chronić trichomy chociażby przed przylepianiem się do naszych palców, co mogłoby spowodować ucieczkę kannabinoidów, terpenów i innych substancji czynnych.
Powyższe zasady szczegółowo opisujemy w tym wpisie: Jak prawidłowo przechowywać marihuanę.

W czym przechowywać susz?

Po wyjaśnieniu podstawowych zasad możemy przejść do przedstawienia rekomendowanych sposobów przechowywania konopi.
Po pierwsze niech to nie będą plastikowe opakowania. Poza tym, że powodują statyczne zakłócenia (uszkadzając susz), to tworzą warunki odpowiednie do rozwoju wilgoci. Przepuszczają ciepło i światło co może powodować efekt „pocenia się”, a to prosta droga do rozwoju pleśni i rakotwórczych mykotoksyn.

Co polecamy? Na pierwszym miejscu – garnek! 🙂

Naszym numerem jeden są specjalne garnuszki wykonane ze stali nierdzewnej. Poza zachowaniem wszelkich wyżej wymienionych zasad, powodują również dojrzewanie przechowywanego w nich suszu. Zachowują stałą i odpowiednią wilgotność suszu, co powoduje brak utraty wagi! A dzieje się to dzięki opatentowanej, dwukierunkowej regulacji wilgotności opartej o specjalną membranę, w której znajduje się sól.

Brzmi zachęcająco prawda? Link do produktu znajdziecie tutaj: https://wolnekonopie.pl/sklep/akcesoria-dla-palaczy/przechowywanie/cvault-pojemnik-do-dojrzewania-ziol/

00Box, czyli pudełko z drewna cedrowego.

Kolejnym niemalże numerem jeden na naszej liście jest specjalne pudełko, mające podobne właściwości do poprzedniego produktu. Dzięki niemu zioła poddawane są ciągłemu procesowi dojrzewania. Natomiast pudełko to wykonane jest z drewna cedrowego. Pozwala to na jeszcze lepsze zachowanie smaku czy zapachu zioła.

W naszej ocenie rarytas! Link do produktu znajdziecie TUTAJ.

Hermetyczne pojemniki Tightvac.

w czym przechowywać susz konopny

Trzeci produkt spełniający wszelkie wymagania stawiane przy przechowywaniu zioła to hermetyczny pojemnik Tightvac. Dzięki tej właściwości mamy pewność, że kojący zapach konopi nie wymknie się na zewnątrz. Pojemnik poprzez wytworzenie podciśnienia powoduje, że susz nie traci drogocennego aromatu i smaku. Susz na długo pozostaje świeży. Link do produktu znajdziecie TUTAJ.

Szczelny słoik.

w czym przechowywać susz konopny

Szklany słoiczek to ostatni z rekomendowanych przez nas sposobów na zachowanie optymalnych warunków przechowywania konopi. Poza tym, że pozwoli na zachowanie wszelkich właściwości rośliny, od zapachu po terapeutyczne kannabinoidy to jest sygnowany naszym logiem! Zatem nie tylko spowodujesz, że Twój susz będzie dłużej świeży, ale również wesprzesz naszą działalność na rzecz legalizacji konopi! Link do produktu znajdziesz TUTAJ.

Jak widać przechowywanie konopi nie jest aż tak skomplikowane jak mogłoby się wydawać. Spełnienie kilku ważnych zasad spowoduje, że susz nie straci swoich walorów nie tylko estetycznych czy zapachowych, ale przede wszystkim terapeutycznych! W końcu na nich najbardziej nam wszystkim zależy.

W naszym sklepie znajdziesz liczne produkty do przechowywania i transportowania ziół. A z kodem LEGALIZACJA otrzymasz 10% zniżki na zakupy. Zapraszamy!

Zosia
Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content