Wpływ konopi na jakość życia seksualnego

Wpływ konopi na jakość życia seksualnego – temat ten jest dość rzadko poruszany. Może to wynikać z owiania tego aspektu łatką tabu, albo po prostu z czystej niewiedzy.

A wpływ ten jest dość szeroki i istotny, dlatego postanowiliśmy podzielić się z Wami naszą wiedzą w tym zakresie. Zainteresowani? No to zaczynamy!

Wpływ konopi na libido

Pierwsze na co warto zwrócić uwagę to fakt, że układ endokannabinoidowy to swoisty strażnik równowagi w naszym ciele. W tym, w bardzo ważnym układzie hormonalnym. Brak harmonii pomiędzy poszczególnymi hormonami, zwłaszcza odpowiedzialnymi za aspekty seksualne, może doprowadzić do zwyczajnego spadku libido. Do tych głównych możemy zaliczyć:
– progesteron,
– estrogen,
– prolaktynę
– androgeny; w tym testosteron.
Doprowadzenie do homeostazy pomiędzy tymi hormonami może znacząco wpłynąć na wzrost naszego libido, czyli ochoty na seks.
W terapiach ajurwedyjskich suszone liście konopi lub ekstrakty są używane jako pomoc przy zaburzeniach erekcji. Wykorzystuje się w tym celu właściwości kannabinoidów do rozluźniania naczyń krwionośnych, obniżania ciśnienia krwi, a także ulepszenia jej przepływu.
Rozpatrując ten aspekt nie możemy przejść obojętnie wobec wpływu kannabinoidów na nasz nastrój. Poprzez receptory serotoninowe, substancje te działają istotnie na nasze samopoczucie, niwelują stany depresyjne, lęki czy nerwice. Ponadto poprzez wpływ na regulację rytmu dobowego, czyli poprawę jakości snu, przyczyniają się do sprawniejszej regeneracji organizmu. Nie trzeba raczej nikomu tłumaczyć, że człowiek zestresowany i niewypoczęty nie ma zbyt dużej ochoty na poddawanie się cielesnym uniesieniom.
Ponadto w aspekcie lęków badanie opublikowane przez Remedy Review zwraca uwagę, że stosowanie kannabinoidów może wpływać pozytywnie na lęki związane ze współżyciem, poprzez redukcję ich nasilenia. 44% mężczyzn i 37% kobiet potwierdza, że stosowanie CBD pozwoliło im zredukować lęki i stres związany ze współżyciem.

Wpływ konopi na ból

Wpływ konopi na niwelowanie odczuć bólowych jest już dość dobrze przebadany. I nie mamy tu tylko na myśli bólu głowy, którym wykręca się Twoja partnerka. Chodzi nam przede wszystkim o ból, który jest dość powszechny u kobiet, a spowodowany jest endometriozą.
Jest to schorzenie, które sprawia, że seks może być dla nich bolesny. Kanabinoidy poprzez swoje właściwości niwelujące stany zapalne, może znacząco wpływać na jakość życia osób zmagających się z tą chorobą. A co za tym idzie, zmniejszyć ich ból podczas stosunków. Wykazano to w lokalnych australijskich badaniach, w których poddano kobiety cierpiące na to schorzenie obserwacji. Zauważono, że te które stosowały kannabinoidy znalazły ulgę w swoich objawach.

Kannabinoidy zwiększają ukrwienie

Jest to bardzo ciekawa właściwość, zwłaszcza jeśli rozpatrzymy ją w aspekcie dodawania kannabinoidów do lubrykantów. W śluzówce organów płciowych znajduje się spora ilość receptorów kannabinoidowych. Ich kontakt z substancjami zawartymi w konopiach powoduje zwiększenie ukrwienia śluzówki, a ona sama staje się bardziej podatna na bodźce. Ponadto zwiększa się ilość produkowanego śluzu. To wszystko istotnie potęguje odczuwaną przyjemność.
Remedy Review opublikowało badanie, w którym zauważa się, że spośród 502 ankietowanych osób 72% mężczyzn i 76% kobiet stwierdziło, że dzięki stosowaniu kannabinoidów doświadczyło silniejszego orgazmu. Ponadto 31% mężczyzn zgłosiło, że potrzebowało więcej czasu na orgazm, a 33% kobiet doświadczyło go szybciej niż zazwyczaj.
Wpływ konopi na częstotliwość stosunków.
W 2017 roku przeprowadzono badania, które dowiodły, że osoby stosujące konopie zawierające THC, uprawiały seks o 20% częściej niż w przypadku osób stroniących od tego kannabinoidu. Jako powody wykazano, że substancja ta silnie rozluźnia i intensyfikuje reakcje na bodźce. Obszerniej na ten temat pisaliśmy tutaj: https://wolnekonopie.org/2017/11/badania-regularni-uzytkownicy-marihuany-czesciej-uprawiaja-seks/

Jak widzisz drogi czytelniku, wpływ konopi na jakość życia seksualnego ma wiele twarzy i jest on dość istotny. Począwszy od regulowania naszego libido, poprzez niwelowanie odczuć bólowych, na lękach związanych ze zbliżeniem kończąc. Nie namawiamy, po prostu informujemy 🙂

Autor: Daria Jeszka

Więcej artykułów: https://wolnekonopie.org/

Zapraszamy również do naszego sklepu: https://wolnekonopie.pl/

Zosia
Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content