Zawsze ważnym jest, aby być świadomym i ostrożnym w stosunku do tego, co mieszasz z jakimkolwiek lekiem, ponieważ niektóre leki będą miały negatywną lub bardziej nasiloną reakcję, gdy przyjmiemy inną substancję. Kiedy walczysz z infekcją bakteryjną, lekarze przepisują na ogół antybiotyki, które wiążą się z pewnymi ścisłymi zasadami. Ale do tej pory nie padła odpowiedź na ważne dla wielu pytanie: czy możesz palić zioło podczas przyjmowania tych antybiotyków?

Postanowiliśmy zapytać Terry’ego Roycrofta,  prezesa Medicinal Cannabis Resource Center Inc. (MCRCI), który od ponad dziesięciu lat studiuje marihuanę i jej efekty i jest pasjonatem pogłębiania wiedzy na temat tej rośliny. Na szczęście, według niego, przyjmowanie antybiotyków i palenie marihuany może nie być tak szkodliwe, jak można przypuszczać.

Jak szkodliwe są interakcje między lekami?

„Istnieje wiele interakcji z lekami przy okazji codziennych, ludzkich spraw. Na przykład, nawet z kofeiną, istnieją 82 interakcje lekowe, a niektóre z nich są umiarkowanie ale również zdarzają się poważne „- wyjaśnia Roycroft.

Nawet coś tak nieszkodliwego jak grejpfrut może mieć negatywny wpływ na antybiotyki. Ten owoc może zakłócać metabolizm wielu leków, w tym niektórych antybiotyków stosowanych w leczeniu niektórych chorób układu oddechowego, żołądka i innych infekcji.

„Rzeczywistość jest taka, że ​​istnieją bardzo małe interakcje z konopiami indyjskimi. W rzeczywistości, antybiotyki nie znajdują się na liście przeciwwskazań [lista symptomów lub warunków, które czynią procedurę niewskazaną] z marihuaną „- mówi Roycroft.

Wszelkie interakcje, które zostały zidentyfikowane, są bardzo łagodne – w rzeczywistości lekarze testują obecnie, czy niektóre antybiotyki działają lepiej w połączeniu z marihuaną.

„Na przykład, kiedy pacjent przyjmuje leki przeciwbólowe i wprowadzimy do terapii konopie indyjskie, zmniejszymy dawkę leków [antybiotyku] o połowę natychmiast i otrzymamy takie same korzyści i takie same reakcje, jak gdyby przyjmowali pełną dawkę.”

Chociaż mogą występować bardzo łagodne interakcje, pozytywne efekty mogą nadal być odczuwalne przez pacjenta przy zmieszaniu tych dwóch substancji. Według Jessie Gill, pielęgniarki medycznej, która specjalizuje się w marihuanie medycznej, za pomocą antybiotyków makrolidowych, takich jak troleandomycyna, może potencjalnie wchodzić w interakcje z marihuaną.

„Marihuana hamuje specyficzny enzym w wątrobie, cytochrom p450. Ten enzym jest używany przez wiele leków – w tym niektóre antybiotyki „, napisał Gill w czasopiśmie Quora .

„Oznacza to, że efekt leków zostanie zwiększony lub zmniejszony. Oznacza to również, że istnieje większe ryzyko wystąpienia działań niepożądanych i niepożądanych reakcji z antybiotyków. ”

Powinieneś palić na antybiotykach?

Podsumowując, Roycroft mówi, że nie ma problemu z mieszaniem marihuany i antybiotyków. Możesz po prostu doświadczyć nasilonych działań niepożądanych leku. Niemniej jednak zawsze powinieneś skonsultować te kwestie ze swoim lekarzem.

„W Medicinal Cannabis Resource Center Inc. mamy pacjentów, którzy zażywają antybiotyki i nie powiedzielibyśmy im, żeby przestali używać konopi” – mówi Roycroft.

ŹRÓDŁO: HIGHTTIMES

 

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
1 komentarz
 1. Bartek 4 lata temu

  Miałem dylemat i z bani 😉

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
 • Partnerzy

 • Dowiedz się jak tu trafić. 

 • lub

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?

  Skip to content