Kilka dni przed wyborami, przeszła przez Wrocław, kilkutysięczna(!) manifestacja  młodych ludzi, domagających się legalizacji marihuany. Najgorszym z możliwych scenariuszy jest polityzacja tego problemu. 

Godnym napiętnowania jest postawa tych, którzy zdecydowali się zagrać kartą legalizacji w kampanii wyborczej.  Świat ma problem z narkomanią! W czerwcu grupa, która nazwała się Światową Komisją ds. Zwalczania Narkotyków, składająca się z polityków, [w tym dwóch b. prezydentów, Brazylii i Kolumbii, b.Sekretarza Generalnego ONZ,b.sekretarza stanu USA] ogłosiła raport, w którym uznano, że prohibicyjny model zwalczania narkomanii poniósł klęskę. Opowiedziano się za legalizacją narkotyków, by podciąć przestępczy monopol na obrót.

Model prohibicyjny, nazwany policyjnym, powinien ich zdaniem, ostać zastąpiony modelem medycznym. Raport otwiera możliwość otwartej dyskusji , przejrzenia  naszych rozwiązań.
Warto włączyć przedstawicieli Ruchu Wolne Konopie w budowę polityki zdrowotnej w tym, tak trudnym obszarze.
Warto, choć mam głębokie przekonanie, że nie legalizacja marihuany jest głównym problemem pokolenia, które wchodzi w dorosłość , w czasie głębokiego  kryzysu ekonomicznego.

źródło:

BLOG WŁADYSŁAWA SIDOROWICZA

oryg.tytuł: Ruch Wolne Konopie – błędny tor

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content