Ale nie banalizujmy też skutków jej zażywania – mówi była prezydent Szwajcarii.

Przemek Hirniak: Racjonalna polityka narkotykowa opiera się na czterech filarach: zdrowiu publicznym, redukcji szkód, prewencji i represji. Mówi się, że profilaktyka to najsłabsze ogniwo i bardzo ciężko osiągnąć tu zadowalające wyniki.

Ruth Dreifuss: Profilaktyka jest równocześnie najtańszym ogniwem, nawet ta wysokiej jakości. Niestety w wielu społeczeństwach najbardziej rozbudowana jest represja.

Jeśli chcemy dać ludziom wolną rękę w dokonywaniu wyborów, muszą wiedzieć co robią, a więc powinni być dobrze informowani na temat szkód wywoływanych przez różne substancje – legalne i nielegalne. Wiedza krążąca w powszechnym obiegu nie jest oparta na dowodach naukowych. Opinia publiczna przecenia szkody, jakie przynoszą narkotyki czy nadużywanie leków, natomiast nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji niesionych przez alkohol i tytoń.

CZYTAJ WIĘCEJ

 

ŹRÓDŁO:

KRYTYKAPOLITYCZNA.PL

 

 

 

 

Jakub Gajewski
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!   |    WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt.- underground. BTC: 18RjqnTAyJ4QH3ZZkEjbZEE5MzEoactZ2H ETH: 0xf3f7F9453ea5Ac7eAFdB113bd18e7D6275229d82  
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content