Ale nie banalizujmy też skutków jej zażywania – mówi była prezydent Szwajcarii.

Przemek Hirniak: Racjonalna polityka narkotykowa opiera się na czterech filarach: zdrowiu publicznym, redukcji szkód, prewencji i represji. Mówi się, że profilaktyka to najsłabsze ogniwo i bardzo ciężko osiągnąć tu zadowalające wyniki.

Ruth Dreifuss: Profilaktyka jest równocześnie najtańszym ogniwem, nawet ta wysokiej jakości. Niestety w wielu społeczeństwach najbardziej rozbudowana jest represja.

Jeśli chcemy dać ludziom wolną rękę w dokonywaniu wyborów, muszą wiedzieć co robią, a więc powinni być dobrze informowani na temat szkód wywoływanych przez różne substancje – legalne i nielegalne. Wiedza krążąca w powszechnym obiegu nie jest oparta na dowodach naukowych. Opinia publiczna przecenia szkody, jakie przynoszą narkotyki czy nadużywanie leków, natomiast nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji niesionych przez alkohol i tytoń.

CZYTAJ WIĘCEJ

 

ŹRÓDŁO:

KRYTYKAPOLITYCZNA.PL

 

 

 

 

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content