Ostatnie tygodnie w Stanach Zjednoczonych to kontynuacja walk z absurdalnymi regulacjami prawnymi dotyczącymi konopi. Co ważne, następują próby zmian legislacyjnych również w prawie federalnym. Poniżej prezentujemy najnowsze doniesienia z USA.

Prawo federalne

Grupa Senatorów przedstawiła projekt ustawy, zatytułowany Stopping Unfair Collateral Consequences from Ending Student Act (SUCCESS Act). Problem dotyczy młodzieży akademickiej, która ze względu na kontakt z substancjami zakazanymi prawem federalnym (np. medyczna marihuana) traci prawo do uzyskania rządowego wsparcia finansowego. Nowe rozporządzenie ma uchylić założenia ponad 20-letniej ustawy, która nakazuje kandydatom do otrzymania pomocy finansowej wypełniać formularze FAFSA. W owych formularzach student ma nakaz ujawnienia swoich recept, a nawet osobistych przeświadczeń odnośnie narkotyków! Raporty wykazują, że w ciągu ostatnich 18 lat aż 200 000 studentów nie otrzymało wsparcia finansowego ze względu na swoje przekonania.

Rhode Island

Walne Zgromadzenie stanu Rhode Island rozpoczęło dyskusje na temat legalizacji marihuany w celach rekreacyjnych. Reprezentant Scott Slatter złożył projekt ustawy na Walnym Zgromadzeniu, kiedy to Senator Joshua Miller składał podobną propozycję w Senacie. Obie opcje polegają na regulacji oraz opodatkowaniu konopi, w podobny sposób, jak ma to miejsce w Colorado. Wspierający ustawę wierzą, iż jest to odpowiedni czas na wprowadzanie zmian. W szczególności, biorąc pod uwagę fakt, że stanowe władze rozważają wprowadzenie podatku dla pacjentów medycznej marihuany, którzy uprawiają rośliny w domu. Ostatnie plany przedstawione przez Gubernatora Ginę Raimondo mają zwiększyć przychody do budżetu o 8 milionów dolarów rocznie. Pacjenci oraz ich opiekunowie mogą odczuć nowy system podatkowy poprzez dodatkową opłatę pomiędzy 150$-300$ rocznie. Obywatele twierdzą, że o wiele większe wpływy można osiągnąć poprzez pełną legalizację, zamiast nakładać kolejne podatki na chorych i potrzebujących.

Oregon

Stan Oregon rozważa wprowadzenie zezwoleń biznesowych dla inwestorów spoza stanu. Nowe rozporządzenie ma znieść obowiązek zameldowania obywatela przez co najmniej 2 lata, zanim otworzy biznes konopny. Jest to oczywiście kontrowersyjny pomysł, małe organizacje boją się konkurencji wielkich koncernów i protestują w tej sprawie. Ponadto nowe regulacje mają ograniczyć opłaty rejestracyjne dla weteranów, a także zapewnić firmom zajmującym się marihuaną, odliczenie od podatku wydatków biznesowych.

Kalifornia

Została przedstawiona propozycja wprowadzenia nowego 15% podatku na medyczną marihuanę. Senator Mike McGuire, który złożył projekt, twierdzi, że nowe rozporządzenia mogą generować zysk rzędu 100 milionów dolarów rocznie. Fundusze te mają zostać wykorzystane w walce z negatywnymi skutkami masowej uprawy, które mogą dotknąć środowisko.  Co ciekawe, nowy podatek jest zgodny ze wszystkimi inicjatywami, które dążą do legalizacji marihuany w celach rekreacyjnych.

Źródło: www.sidbank.pl

Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content