W przyszłym tygodniu Ruch Palikota złoży w Sejmie projekt ustawy depenalizującej marihuanę. Posłowie partii Janusza Palikota chcą, by posiadanie do 50 gramów tego miękkiego narkotyku było legalne. Partia podkreśla, że chodzi o legalizację posiadania, a nie produkcji.
Politycy RP chcą zalegalizować posiadanie marihuany na własny użytek, a nie produkcję i sprzedaż. Projekt ustawy, która według słów rzecznika Ruchu Andrzeja Rozenka zakłada, że zgodne z prawem byłoby posiadanie do 50 gram „trawki”, znajdzie się w Sejmie w przyszłym tygodniu – informuje TVN24.

RP: Dorównajmy do tych krajów UE, gdzie posiadanie jest legalne

Inicjatywa depenalizacji posiadania tej dość sporej ilości marihuany to wspólny projekt Ruchu Palikota i Inicjatywy Wolne Konopie. Jak podkreśla rzecznik Ruchu Andrzej Rozenek, w tej chwili przyszłą propozycję ustawy regulującej kwestię marihuany przeglądają prawnicy partii. Po zakończeniu ich prac RP złoży projekt u marszałka Sejmu. – Będzie to w przyszłym tygodniu – mówi TVN24.pl Rozenek, według którego legalizacja posiadania maarihuany to krok skierowany do młodzieży, która – mimo zakazów – „trawkę” pali mimo tego, że jest nielegalna. – Chcemy wprowadzić stan, który obecny jest w kilku krajach UE. Tam posiadanie marihuany jest legalne – podkreśla i dodaje, że według szacunków partii minimum 800 tysięcy Polaków żąda depenalizacji „trawki”.

Plany RP? Całkowita legalizacja, by państwo zarabiało

Plany Ruchu Palikota sięgają jednak dalej – depenalizacja posiadania marihuany ma być dopiero pierwszym krokiem. W dłuższej perspektywie RP chce jednak całkowicie zalegalizować zarówno jej produkcję, jak i sprzedaż – Skorzysta na tym budżet państwa, do którego będą spływać zyski ze sprzedaży – powiedział tvn24.pl Rozenek i podkreślił, że hasło „sadzić, palić, zalegalizować” jest dla Ruchu Palikota cały czas aktualne.

Ostre polskie prawo antynarkotykowe

Polskie prawo, jeśli chodzi o posiadanie narkotyków, jest dość restrykcyjne. Za posiadanie narkotyków (w tym m.in. marihuany) grozi do trzech lat więzienia, za rozpowszechnianie ich do 10. Tymczasem w części krajów europejskich, m.in. w Czechach, Holandii, Belgii, Portugalii czy Włoszech „trawka” lub jej małe ilości są legalne.

KOMENTARZ:

W tej propozycji również ujęliśmy uprawę krzaków konopi.

ŹRÓDŁO:

GAZETA.PL

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content