Postanowiłam w tym miejscu i w tym czasie wyżalić się i dać upust rozgoryczeniu.

Jak wiele osób korzystam z fundacji a właściwie z jej oferty dotyczącej subkonta a tym samym zbierania środków z 1 % podatku. Dzisiaj mam już możliwość prowadzenia takiej zbiórki w swojej fundacji bez obaw o jej uczciwość czy transparentność ale do tego czasu musiałam korzystać z innej…. Nazywa się wdzięcznie „Potrafię Pomóc”.

Zakładając tam subkonto kierowałam się przede wszystkim zasada transparentności…ponieważ już raz się spotkałam z odmową podania listy darczyńców ( aby im podziękować ) przeszłam do fundacji Potrafię Pomóc bo tam było NORMALNIE.
Niestety…było….

Problem się pojawił już rok temu…. zaksięgowano na koncie Maxa jakieś pieniądze a po dokładnej weryfikacji znalazło się blisko 2 razy tyle…cóż z tego skoro nadal nie są dodane do konta Maxa?

Fundacja tłumaczy to tym, że rubryka w PIT była źle wypełniona… i ciężko zidentyfikować dla kogo jest ta wpłata… To nic, że w fundacji jest tylko JEDEN Max Gudaniec, Maximilan Gudaniec, Maxiu Gudaniec. Maks Gudaniec czy po prostu Gudaniec….

Poproszono nas o napisanie podania o dofinansowanie…wtedy odzyskamy „odszukane” pieniądze!!

Jestem zdegustowana bo te pieniądze mają służyć Maxowi! na rehabilitację, na leki, na sprzęt, na turnusy…tymczasem korzysta z nich fundacja… Jest mi głupi wobec darczyńców. Każdy przekazując swój 1 % ma na myśli konkretne działania, konkretne wsparcie i to raczej nie jest wspieranie administracji fundacji…. Ale OK… jestem to w stanie jeszcze zrozumieć taką akcję ale NIC Nie usprawiedliwia OPIESZAŁOŚCI i zwyczajnej obstrukcji urzędniczej w zakresie refundowania kosztów ponoszonych na rehabilitację czy inne wydatki dla dziecka!!

KAŻDA ale to dosłownie każda faktura jest rozliczana dopiero po miesiącu ( 14 -21 dni roboczych ) a do tego prawie ZAWSZE na koniec tego terminu okazuje się, że coś jest jednak nie tak z danym dokumentem…. Szlag człowieka trafia na takie dictum!!!

Aby nie było, że tylko ja się żalę….

„My już w zeszłym roku przenieśliśmy się z Potrafię Pomóc do Fundacji Zdążyć z Pomocą
Ciągle problemy robili tamChoć i tak w tym roku jeszcze wpłynęły nam środki tam, bo niektórzy nie wiedzieli i wpłacaliWypłacili mi, choć nie wiem czy rzeczywistą sum꯹dali jednak zaświadczenia od lekarza o obniżonej odpornosciFaktury ważne tylko 1 miesiącNawet nie przysłali wykazu kto przekazał 1%Do sąsiadów cały czas wydzwaniają i proszę o wsparcie ich fundacjiProszę zmienić fundację jak najszybciejPozdrawiam serdecznieTak to działa owa fundacja… Tych rozżalonych jest więcej … Niestety….
W dziwny sposób to się dzieje.

Ja zadaję sobie pytanie…. ? komu taka fundacja służy? czy interesom swoim ? czy powstali po to aby ułatwić życie niepełnosprawnym dzieciom ( w tym przypadku ).

Jestem rozżalona…
Sama prowadzę fundację… subkonta mamy dopiero od kilku miesięcy, podopiecznych mamy ponad 400 rodzin, spora część ma u nas subkonto. Każda faktura jest rozliczona w ciągu tygodnia, każdy rodzic czy pełnomocnik jest traktowany z szacunkiem, administracja to zaledwie 2 osoby a jednak się ze WSZYSTKIM wyrabiają i nie robią NIKOMU 'pod górkę” …można? MOŻNA!!!

„Potrafię Pomóc” to cholernie wymowne hasło…. tylko komu ? i czego oczekuję w zamian…

Mnie współpraca z tamtą fundacją dużo kosztuje!!

Tłumaczą się tym, że mają tak wielu podopiecznych… może zatem czas aby mieli ich mniej ale się nimi serdecznie, profesjonalnie i z oddaniem zajęli??

Prowadzenie subkont nie może być INTERESEM dla fundacji!!!

      

Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
2 komentarze
 1. Piotr 4 lata temu

  Rozliczam 2019 .Potrzebuję nr konta na 1%. Wasz. Nie PIS-u.

 2. lucyna 4 lata temu

  proszę o przesłanie konta dla 1%, szybko

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
 • Partnerzy

 • Dowiedz się jak tu trafić. 

 • lub

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?

  Skip to content