W stanie Montana w USA wydano ponad 28000 kart pacjenta medycznej marihuany, 51 z nich trafiło do osób w wieku poniżej 18 lat.

„Stan Montana ma ponad milion mieszkańców, 51 jeden nieletnich pacjentów medycznej marihuany to naprawdę niewiele. Tak duża niechęć dla przepisywania medycznej marihuany dla nieletnich pacjentów spowodowana jest bezpodstawnym przekonaniem, że dzieci będą rozdawać lek swoim znajomym w szkołach. Przez to kłamstwo, mnóstwo potrzebujących nie ma kart pacjenta.” – kwituje Tayln Lang dyrektor Montana Medical Growers Association w Missoula.

Ustawa dotycząca medycznej marihuany dyktuje szczegółowe wytyczne w przypadku wydawania kart pacjenta nieletnim.

Rodzice lub opiekunowie muszą podpisać specjalne oświadczenie, w który potwierdzają, że lekarz poinformował ich o możliwych zagrożeniach i skutkach ubocznych oraz o wszelkich korzyściach płynących z terapii medyczną marihuaną. Opiekunowie wyrażają zgodę na zastosowanie medycznej marihuany i zobowiązują się do kontrolowania dostępu i odpowiedniego dawkowania leku dla nieletniego.

Jednym z najmłodszych pacjentów medycznej marihuany w Montanie był Cash Hyde, 2 i pół letni chłopiec, który wygrał walkę z nowotworem mózgu. Ojciec Cash’a, Michael twierdzi, że ten lek naprawdę pomógł jego synowi.

Rodzice towarzyszyli dziecku na każdym etapie walki z tą ciężka chorobą i obserwowali jak syntetyczne leki podawane przez lekarzy powodowały liczne skutki uboczne, w pewnym momencie w skutek działań niepożądanych doszło nawet do zatrzymania akcji serca.

Ojciec Cash’a opowiada o tym jak medyczna marihuana pomogła jego synowi w regeneracji organizmu uszkodzonego przez chemioterapię, wzmagała jego apetyt i pomagała mu zasnąć.

’Obserwowałem sytuację, gdy Cashy nie mógł nic jeść przez ponad 40 dni, żył tylko na kroplówkach, doszło do sytuacji, gdy nie był już w stanie samodzielnie podnieść głowy z poduszki. Zdawałem sobie sprawę, że jest to spowodowane nie tylko chorobą, lecz skutkami ubocznymi toksycznych leków, które były mu podawane.” – powiedział pan Hyde.

Niektórzy rodzice obawiają się wpływu medycznej marihuany na rozwijające się organizmy ich dzieci. THC może negatywnie wpływać na koncentrację i pamięć krótkotrwałą, która jest niezbędna dzieciom podczas uczenia się w szkole. Rodzice powinni najpierw wszystko solidnie przemyśleć i podjąć odpowiedzialną decyzję.

Pan Hyde mówi, że nie było innego wyjścia, gdyby nie medyczna marihuana jego syn mógłby nie przeżyć wyniszczającej chemioterapii.

Caregiverzy, czyli opiekunowie dostarczający marihuanę potrzebującym, posiadaczom kart pacjenta podkreślają, że w przypadku zastosowania jej u dzieci, należy rozważyć inne niż palenie i vaporyzacja sposoby przyjmowania tego leku. Według nich najlepiej podawać dzieciom ciasta i ciasteczka z odpowiednio dobraną dawką.

tłumaczenie:
Squart

źródło:
http://www.pencilmethod.com/

Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content