Przed Sądem Rejonowym Poznań ? Stare Miasto odbył się nielegalny happening, podczas którego działacze Wolnych Konopi wraz z Jackiem Najderem – posłem Ruchu Palikota, przekazali trzy sadzonki konopi indyjskich i 30 gram marihuany, inwalidzie, który twierdzi, że używa jej do celów medycznych.

Konopie i marihuanę otrzymał Jakub Szpak, pierwszy polski pacjent, który oficjalnie przyznał się do medycznego stosowania marihuany. Mężczyzna ma 30 od 2006 roku jeździ na wózku inwalidzkim.

Jakub Szpak stosuje marihuanę z powodu bolesnych, spastycznych skurczy mięśni. Dostępne na rynku lekarstwa, jak informują członkowie Stowarzyszenia Wolnych Konopi, uszkadzają między innymi nerki i wątrobę oraz powodują zawroty głowy. Marihuana zaś pozwala na normalne funkcjonowanie – pracę i sport.

Happening przed sądem został zorganizowany po to, jak twierdzą przedstawiciele Wolnych Konopi, by ukazać absurd ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która nie dopuszcza do stosowania marihuany do celów medycznych.

Pomysłodawcy sobotniej manifestacji zapowiedzieli, iż w przypadku zatrzymania i skazania prawomocnym wyrokiem któregokolwiek z uczestników happeningu, złożą skargę konstytucyjną w trybie art. 79. Konstytucji RP. Będą w niej dowodzić niezgodności przepisu w art. 62. ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z art. 68. Konstytucji RP, mówiącym, że ?każdy ma prawo do ochrony zdrowia.

W happeningu uczestniczyło około 50 osób. Policja nie interweniowała, tak długo, jak długo trwała manifestacja. Po jej zakończeniu stróże prawa i porządku zatrzymali jednak na ul. 23 Lutego samochód, w którym znajdowali się poseł Jacek Najder i Jakub Szpak. Policjanci, kiedy zorientowali się, że Najdera chroni immunitet, zrezygnowali z dalszych czynności…

źródło:
poznan.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1345931,happening-wolnych-konopii-przed-sadem-rejonowym-poznan,2385719,id,t,zid.html#galeriad.

Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content