O zdecydowanie sprzeciwia się propozycji, aby marihuana była wprowadzona na listę leków. Jak już informowaliśmy propozycję, aby marihuanę można było stosować w celach leczniczych, zgłosił w imieniu grupy posłów Marek Balicki (SLD), podczas sejmowej debaty nad projektem zmian w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Głosowanie dotyczące tej nowelizacji odbędzie się w piątek (1 kwietnia) lub podczas następnego posiedzenia Sejmu za dwa tygodnie. Posłowie lewicy chcą wprowadzić istotną poprawkę w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, w której obecnie jest sprzeczność – Poprawka ma zlikwidować pewną sprzeczność, jaka istnieje w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. W ustawie jest podział na grupy leków, w tym na leki odurzające, które mogą być stosowane, tzw. leki z grupy I-N, jak na przykład morfina oraz na grupę IV-N, czyli leki odurzające, których nie można stosować – przypomina w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Marek Balicki, poseł SLD i były minister zdrowia… – Problem polega na tym, że marihuana do celów leczniczych jest w obu tych grupach i to trzeba zmienić – tłumaczy poseł Balicki.

Niektórzy posłowie PO już teraz sprzeciwjają się zmianom, jakie w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii chce wprowadzić Sojusz Lewicy Demokratycznej. PO: to nie jest lek. Posłowie Platformy wbrew tysiącom dowodów naukowych i setkom relacji, często bardzo chorych pacjentów posówają się do dalkoidących kłamstw. – Marihuana nie jest lekiem, jest środkiem, który odurza i ogromnie uzależnia, nie zabija od razu, ale z czasem powoduje, że młody człowiek staje się osobą chorą – podkreśliła 31 marca na konferencji prasowej posłanka Beata Małecka-Libera (PO). Jak dodała, Platforma zdecydowanie sprzeciwia się temu, aby marihuana była wprowadzona na listę leków.

– To jest kompletny absurd i my nie możemy się na to zgodzić, bo to jest droga do legalizacji marihuany, poprzez recepty lekarskie – oświadczyła posłanka. Marek Balicki, odnosząc się do słów poseł Małeckiej-Libery, stwierdził: – To co powiedziała pani poseł Beata Małecka-Libera to jest skandal. Pani poseł nie ma prawa ograniczać autonomii innych lekarzy i mówić im, co mogą stosować jako lek, a czego nie.Nie można mówić, że coś nie jest lekiem, skoro nim jest, i to zarejestrowanym w wielu krajach świata – ripostuje poseł SLD. Projekt zmian w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje m.in. możliwość odstąpienia od ścigania za posiadanie małej ilości narkotyków. PiS chce odrzucenia tego projektu.

Według nowelizacji, zaproponowanej przez resort sprawiedliwości, w pewnych okolicznościach prokurator, jeszcze przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa, będzie mógł odstąpić od ścigania za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych. Głosowanie nad nowelizacją ustawy odbędzie w najbliższy piątek (1 kwietnia) lub podczas następnego posiedzenia Sejmu za dwa tygodnie.

źródło: http://www.rynekzdrowia.pl/

Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content