Dzisiejszy dzień stanowi historyczny punkt zwrotny w tym, jak daleko amerykańscy, oraz światowi aktywiści prolegalizacyjni zaszli w działaniach dotyczących zakończenia wojny z marihuaną i uczynienia ludzkiej, a w USA także rasowej sprawiedliwości fundamentalną dla przyszłości legalizacji.
O godzinie 16:00, w amerykańskim kongresie odbędzie się pierwsze w historii wysłuchanie publiczne, w którym po raz pierwszy amerykańscy politycy usłyszą przegląd federalnych i stanowych przepisów dotyczących marihuany, a także o wspomnianej sprawiedliwości rasowej i potrzebie reformy.

Przesłuchanie w Komisji Sądownictwa Izby Reprezentantów jest śmiałym krokiem naprzód w walce o sprawiedliwość  dla użytkowników marihuany w całej Ameryce Północnej, ale także na całym świecie. Wspólne i szeroko zakrojone działania aktywistów prolegalizacyjnych zmusiły Kongres do poważnego rozpoczęcia reform, ale także przeniosły rozmowę na temat tego, dlaczego legalizacja musi także naprawić szkody wynikające z kilkudziesięcioletniego zakazu.

Zakaz używania marihuany i coraz bardziej zakrojona wojna z narkotykami rani nas wszystkich, jednak osoby o niskich dochodach oraz kolorowe społeczności zostały nieproporcjonalnie skrzywdzone wyższymi wskaźnikami aresztowań i kar więzienia. Jedynym sposobem na naprawienie krzywd wynikających z zakazu jest zapewnienie legalizacji przy pomocy wymiaru sprawiedliwości i powrót do społeczności najbardziej zniszczonych przez wojnę narkotykową.

Dzisiejsze wysłuchanie w Kongresie to kolejny obiecujący krok we właściwym kierunku. Krok ten będzie również miał duży wpływ na polską politykę narkotykową w przyszłości!

Strażnik prohibicji jakim przez dziesięciolecia były Stany Zjednoczone stanie się niebawem motorem Strażnika Legalizacji!

Poniżej transmisja „na żywo”.

 

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content