Stowarzyszenie Wolne Konopie serdecznie zaprasza na XI Marsz Wyzwolenia Konopi, który odbędzie się dnia 24.05.2014r. w Warszawie. Zbieramy się od godziny 15:30 pod Pałacem Kultury i Nauki a startujemy około 16:30! Marsz jest pokojowym wyrażeniem sprzeciwu wobec prowadzonej obecnie w Polsce polityki edukacyjnej, zdrowotnej i karno-represyjnej względem użytkowników marihuany. Nie chcemy walki z własnym narodem, nie chcemy czuć się banitami we własnym kraju, gdyż nie robimy nikomu krzywdy.

Dla jednych to Bóg zesłał rośliny, abyśmy z nich korzystali, dla innych stworzyła je  natura po to, aby ludzie mogli z nich czerpać. Tylko człowiek potrafi popaść w absurd i występować przeciwko Bogu i Naturze, jednocześnie wierząc w Stwórcę bądź dbając o Matkę Ziemię! Nie jest Naszą winą,  że Nasz wybór jest kwestią politycznych sporów osób, które nigdy nie miały z konopiami do czynienia.

Nie jest Naszą winą, że znaleźliśmy się w kotle represji, tortur i szykan ze strony Państwa! Nie jest naszą winą, że wtrąceni jesteśmy przez system do współżycia ze światem przestępczym, do którego użytkownicy marihuany nie pasują! My chcemy żyć wraz z Naszymi braćmi i siostrami w sposób uczciwy i z godnością! A ty – Polityku – nie możesz Nam tego zabraniać!

Z powodu prohibicyjnego podejścia do tematu niejeden pacjent umrze, niejedna osoba popełni samobójstwo, niejeden bezrobotny umrze z głodu lub zimna! Na szczęście na horyzoncie widać już czas zmian! Ważne, aby dotarły do nas jak najszybciej! Marsz jest naszym corocznym Świętem, a jego rozmiar odzwierciedleniem potrzeby legalizacji w społeczeństwie. Jest również możliwością spotkania osób podobnych do siebie! Przyjeżdżamy bawić się w sposób pokojowy i pokazywać społeczeństwu, że nie jesteśmy tacy źli, jak nas malują!

Podczas naszej manifestacji dzieją się różne rzeczy – jedni przeżywają zatrzymania i represje, a inni doznają szczęścia uczestnicząc i bawiąc się podczas pochodu oraz na Afterparty! Ale zawsze jesteśmy jednością i zawsze nią będziemy! Pamiętajmy, że działając razem zmienimy Nasz kraj na lepszy –  w pojedynkę nie mamy szans!

MARSZ WYZWOLENIA KONOPI

MWK2

Logo Marszu Wyzwolenia Konopi

W tym roku pochód prowadzić będzie angielski autobus (double-decker), który jest głównym punktem naszej manifestacji. Z autobusu będziemy prosić Polaków o poparcie naszego postulatu, będziemy agitować za legalizacją, wyrażać nasze niezadowolenie, a zaproszeni artyści będą dawać koncerty. Z racji tego, że Marsz odbywać się będzie podczas ciszy wyborczej zapewniamy, że organizatorzy chcą respektować prawo – w takim wypadku nie wydadzą pozwolenia na wypowiadanie się politykom czy agitacje wyborcze!  Oprócz autobusu na trasę wyjadą dwie lawety w postaci ciężarówek – będą one spełniać rolę nagłośnieniową, ponieważ spróbujemy sprzężyć dźwięk na wszystkich lawetach tak, aby końcówka manifestacji również wiedziała i słyszała co się dzieje na początku – to jest nowość, nie było takiego przedsięwzięcia do tej pory na żadnych manifestacjach odbywających się w Polsce! Oprócz wymienionych mobili pojawią się inne pojazdy, tj. Gandziobus, w którym znajdować się będzie główne centrum dowodzenia Wolnych Konopi. Będzie on spełniał rolę interwencji kryzysowej, pomocy prawnej i psychologicznej dla poszkodowanych przeszukaniami. Gandziobus pojedzie jako symbol walki o rekreacyjne używanie konopi i zaprzestanie wsadzania do więzień użytkowników marihuany. Kolejnym z pojazdów jest angielska karetka, która reprezentować będzie bardzo ważny, o ile nie najważniejszy postulat, czyli wykorzystanie konopi w medycynie! Wokół niej skupimy osoby chore – pacjentów, którym Państwo zabrania się leczyć wykorzystując Cannabis! W niej stworzymy punkt z którego informować będziemy o aspektach związanych ze zdrowiem i używaniem marihuany i jej pochodnych w tym celu. Ostatnim pojazdem na manifestacji reprezentującym bardzo ważny postulat ekonomiczno-gospodarczy jest Ciągnik rolniczy, na którego czele podążać będą rolnicy uprawiający bądź chcący uprawiać konopie siewne, które mają ponad 40 000 znanych zastosowań począwszy od doskonałej ściółki dla gryzoni, kończąc na budowie domów z konopi.

TRASA I HAPPENINGI

Pałac Kultury i Nauki (Pl.Defilad) —> ul. Marszałkowska —> Al. Jerozolimskie —> ul. Piękna —> Al. Ujazdowskie —> ul. Matejki —> ul. Wiejska (Sejm).

Znajdziemy się również przy ul. Wilczej (Komisariat Policji, na który trafiają uczestnicy MWK) oraz pod Pałacem Mostowskich (Komenda Główna Policji) skąd wychodzą rozkazy represji wobec działaczy, aktywistów i sympatyków Marszu Wyzwolenia Konopi! Przed rozpoczęciem Marszu oraz po dotarciu pod Sejm pokaz dadzą zaproszeni artyści oraz tancerki DanceHall, które rozgrzewać się będą przed organizowanymi tego dnia Mistrzostwami Polski w klubie La Playa!

Przygotowaliśmy również parę ciekawych happeningów, które odbędą się podczas Marszu, jak i po nim, ale na chwilę obecną objęte są tajemnicą!

ARTYŚCI

W tym roku na Marszu Wyzwolenia Konopi pojawią się i zagrają: Metrowy i Fankatak, Wuzet, Rastamaniek, Single Dread Soundsystem z MadMajkiem na czele, Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni, Tiny Box (Czechy), Mc Mikael, Comson oraz młodzi i utalentowani artyści hip hopowi Hipis, Budyń i inni utalentowani artyści.

LINE UP

Od 15:10 koncerty odbywać się będą na angielskim autobusie. Do tego czasu pierwszych dwóch artystów wystąpi na lawecie. Mamy zamiar sprzężyć nagłośnienie na wszystkich lawetach tak aby dobrze było słychać każde słowo i każdy dźwięk! Występy zaczynamy od 14:30 ale grać na Placu Defilad będziemy już od 13:00 z Gandziobusa.  Wszystkich zapraszamy do zbierania się w okolicach naszego pojazdu. Siadajcie sobie na ławkach, schodach, trawce i oczekujecie w spokoju na to co się będzie działo! Wiadomo, czasami plany lubią zmiany, lecz na dzień dzisiejszy muzycznie Marsz układa się w następujący sposób!

 

14:30 -16:30 Koncerty na Placu Defilad (Pałac Kultury i Nauki)

Oprawą muzyczną zajmie się DJ HWR

14:30 Budyń
14:50 Hipis
15:10 COMSON
15 :30 Damian Długi Długson (SALUT SOUND SYSTEM)
15:50-16:30 RASTAMANIEK & FIFO SAMARITAN

16:30 -18:30 Koncerty w trakcie Marszu

16:30 METROWY
16:50 CENTRUM STRONA
17:10 MIKAEL
17:30 PZG I WUZET

18:30 – 21:00 Koncerty przed Sejmem RP

18:50-19:15 SHO
19:15 -19:35 KOCHANKOWIE GWIEZDNYCH PRZESTRZENI
19:35 -19:19:50 TINY BEAT
19:50 – 21:00  SINGLE DREAD

PLAN MARSZU

Manifestacja na Placu Defilad zgłoszona jest od 11:00. Kolejne zgromadzenia zgłoszone są o godzinie  19:00-22:00 przy Komisariacie Policji na ulicy Wilczej oraz tej samej porze pod Komendą Główną Policji (Pałac Mostowskich) przy ul. Nowolipie.

ok. godz. 13:00 na Placu Defilad zjawi się Gandziobus wraz z obsługą prawną i nagłośnieniem, z którego lecieć będzie muzyka oraz głoszone będą hasła prolegalizacyjne. O tej porze przyjechać również powinny 2 nagłośnione lawety.  Marsz poprowadzi Mateusz Klinowski, Andrzej Dołecki i Jakub Gajewski. Towarzyszyć nam również będzie Manifestacja Dilerów Narkotyków, która od tego roku zasilać będzie naszą manifestację systematycznie!

14:30 – koncerty i happeningi

ok. 14:50 na Placu Defilad zjawi się angielski autobus wraz z aktywistami Wolnych Konopi.

15:10-16:30 koncerty, występ tancerek Dancehall i happeningi

16:40 – 18:30  Start pochodu z Placu Defilad do ul. Wiejskiej pod Sejmem

18:30 – 19:00 Przemówienia Hubert Bartol ( ojciec leczący olejem z konopi syna chorego na glejaka wielkopostaciowego IV stopnia), Prof. Jerzy Vetulani (neurobiolog), Andrzej Dołecki (aktywista Wolnych Konopi), Mateusz Klinowski (dr prawa, działacz społeczny) Arlene Williams (Babcia Ganja),

19:00 -20:50 Koncerty zaproszonych artystów

21:00 Koniec manifestacji. Zapraszamy na afterparty do 1500m2

GOŚCIE

Wśród gości, którzy pojawią się na manifestacji znajdą się Prof. Jerzy Vetulani (neurobiolog, psychofarmakolog, członek PAN), Doktor prawa i wykładowca UJ – Mateusz Klinowski. Filozof, artysta i autor książek dotyczących m.in konopi – Kamil Sipowicz. Znamienita, międzynarodowa aktywistka prokonopna Arlene Williams z USA szerzej znana jako Ganja Babcia, która jest 5 lat starsza od prohibicji w USA! Być może, jak zdrowie syna pozwoli, odwiedzi nas również ojciec Jakuba leczącego nieoperowalnego Glejaka Wielkopostaciowego IV stopnia olejem z kwiatów konopi indyjskiej i wypowie się w jaki sposób uratował życie swojemu potomkowi! Urodziny na Marszu Wyzwolenia Konopi obchodzić będzie Robert Brylewski – legendarny muzyk, założyciel m.in. Izraela oraz aktywista antysystemowy! Zawita także  artysta, malarz i aktywista – Michał Pauli, który za przemyt małej ilości narkotyków otrzymał wyrok 12x śmierć w tajskim więzieniu.

41788a05de55f506c447928fd5bb1382,641,0,0,0

dr Mateusz Klinowski i aktywiści Wolnych Konopi

BEZPIECZEŃSTWO PRZED, W TRAKCIE I PO MANIFESTACJI

Zupełną nowością w porównaniu do poprzednich zgromadzeń będzie obecność kilkudziesięciu adwokatów z całej Polski, którzy będą strzec uczestników Marszu przed żądnymi statystycznej krwi policjantami oraz obserwować zachowanie funkcjonariuszy, dokumentować zdarzenia i interweniować w razie łamania praw człowieka i prowadzenia czynności niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Prawnicy będą obecni na miejscu zbiórki już od godziny 13:00 i będą nam towarzyszyć do rozwiązania manifestacji pod Sejmem. Swoją obecność zapowiedziała też Helsińska Fundacja Praw Człowieka, która wystawi swoją reprezentację. Wspólnie z adwokatami pilnować będzie przestrzegania praw wobec obywateli! Adwokaci i radcy prawni oraz aplikanci nie będą oznaczeni i wtopią się w tłum! Nie demaskujcie swoich obrońców jeżeli ich poznacie – poprzestańcie na zdawkowym „dzień dobry”, bo zepsujecie im akcję! Jeżeli będziecie ofiarą czynności sprzecznych z prawem – np. policjant zechce publicznie Was przeszukać i rozebrać – a podejdzie do was osoba przedstawiająca się jako adwokat lub radca prawny (to będzie przedstawiciel HFPCz) – potwierdźcie, że jest to wasz pełnomocnik (obrońca, jeśli już stawia się wam jakiś zarzut) nawet jeżeli widzicie człowieka pierwszy raz na oczy – w odmiennym przypadku nie będzie mógł wam pomóc. Adwokaci i radcy prawni będą posiadać legitymacje służbowe, które okażą funkcjonariuszom i Wam. Osobom bez legitymacji oczywiście nie ufamy ani nie upoważniamy do żadnych czynności, których i tak bez dokumentu potwierdzającego zawód – podjąć nie może. Więcej informacji na ten temat przeczytacie na blogu Palestry polskiej!

Posłowie Twojego Ruchu również zapowiedzieli pomoc w ochronie uczestników marszu i zrobią wszystko co w ich mocy, aby zablokować represje wobec własnych obywateli. W tym roku nie jesteśmy bezbronni! Policja organizując na nas zasadzki skompromituje się, a poszczególny policjant może zostać nagrodzony za nieznajomość prawa upomnieniem, naganą bądź wydaleniem ze służby lub karą finansową! Wiemy, że to nie wina Policjantów tylko ich przełożonych, ale niestety my płacimy bardzo wysokie ceny za próby leczenia swoich schorzeń, za chęć smaku wolności, jednak niektórzy ślepo wykonują nieludzkie rozkazy, często czerpiąc z tortur wobec obywatela przyjemność! Teraz też policjanci będziecie płacić za swoją niewiedzę i łamanie prawa! To wina przełożonych, że nie nauczyli ich ani jednej ustawy, a szczególnie tej o przeciwdziałaniu narkomanii. To ich wina, że muszą robić z siebie idiotów i uganiać się za ludźmi z roślinami w kieszeniach! To przełożonych wina, że Polacy nie mają szacunku do instytucji Policji. To ich wina, że Policjanci z cywilizowanych Państw śmieją się z absurdu, w jakim Polacy uczestniczą!

Poniżej przedstawiamy parę ważnych aspektów, które warto wziąć pod uwagę podczas przybywania na manifestację:

 • Dla własnego bezpieczeństwa nie przynoście „czegoś” na manifestację. Wtedy nic Wam nie grozi. Marsz trwa 3-godziny. Możecie na te parę chwil zrezygnować z przyjemności i zaangażować się w manifestację! Przyjezdni mogą ukryć „coś” gdzieś, a po manifestacji po to wrócić. Jeśli już macie mieć „coś” to nie ukrywajcie tego nigdzie przy sobie! Jedynym możliwym wyjściem z sytuacji jest trzymanie „tego czegoś” w dłoni bez opakowania. Wtedy można to łatwo rozsypać lub zjeść nawet na oczach „stróżów prawa”.  Jeżeli macie „coś” konsumować to róbcie to tam gdzie jest dużo osób, nie rozdzielajcie się, nie odchodźcie z tłumu! W tłumie jesteście dużo bardziej bezpieczni! Unikajcie miejsc, gdzie nie ma ludzi!
 • Koniecznie nagrywajcie każdą sytuację związaną z represjami na uczestnikach, nawet jeśli nie dotyczy to Was. Koniecznie spisujcie również dane mundurowego, który Was kontroluje. Macie prawo nagrywać każdego policjanta w umundurowaniu! Jeżeli macie nagranie, a jesteście aresztowani, starajcie się przekazać kartę komuś i poprosić go o udostępnienie w Internecie zanim policjant skasuje Wam film. Najlepiej zabezpieczcie Wasze karty hasłami dostępowymi tak, aby nie można było nic skasować! Nie podpisujcie żadnych protokołów, jeżeli nie znajdują się na nich wymienione wszystkie rzeczy, które przy sobie mieliście!
  Poradnik "Orientuj się!"

  Poradnik „Orientuj się!”

  Zostawiajcie odpowiedni komentarz na protokole wypisując co mieliście ze sobą, a w protokole nie widnieje!

 • Nie dawajcie ściągać z siebie ubrań! Policjant nie ma do tego prawa w miejscu publicznym! Dopiero jak traficie na komisariat takie prawo mu przysługuje!
 • Bądźcie kulturalni i grzeczni! Dawajcie przykład policjantom, że mimo represji użytkownik zioła to normalny obywatel! Pamiętajcie, że wśród stróżów prawa mamy coraz większe poparcie. Sporo z nich jest użytkownikami konopi i, mimo iż nie mogą Was wypuścić, wielu z nich będzie Wam pomagać w przejściu przygody podczas aresztu!  Ewentualni aresztanci w większości trafią na komisariat  przy ul. Wilczej, gdzie co roku znajdują się uczestnicy MWK i nasi adwokaci. Policjanci są przyzwyczajeni i chcą jak najszybciej skończyć pracę i wypuścić Was do domu! Najprawdopodobniej zostaniecie zwolnieni jeszcze tego samego dnia, tylko w wyjątkowych przypadkach może się to wydłużyć o kolejne kilkanaście godzin!
 • NIE PODDAWAJCIE SIĘ DOBROWOLNIE KARZE jeżeli macie przy sobie mniej niż 15 gramów marihuany! Nie dajcie się robić w bambuko! Macie to na swój własny użytek, kupiliście to od rudego murzyna w Kampinosie albo zagadnął was Holender i dał działkę gratis! Pamiętajcie, że jak potraficie się bronić kulturalnie, większość stróżów prawa będzie Was szanować. Jeżeli zachowujecie się ordynarnie i chamsko, możecie liczyć na wzajemność!

ALKOHOL

Nie tolerujemy i nie będziemy tolerować pijanych osób podczas manifestacji zachowujących się w sposób ordynarny! Przez nadmierne spożywanie alkoholu wśród osób postronnych obraz naszej  manifestacji jest naruszony. Pić należy potrafić, zachowywać się po alkoholu również! Po marihuanie człowiek nie jest agresywny i nie zachowuje się jak idiota, dlatego też będziemy interweniowali widząc pijanych uczestników naruszających spokój! Wstydzimy się co roku widząc pijaną młodzież oraz starszych, którzy dają im przykład, a wszelkie konflikty i negatywne momenty (np. skandowanie wulgarnych haseł) wywoływane są w 90% przez działający we krwi alkohol!

NIEPEŁNOLETNI I DZIECI

Nie zabraniamy przychodzić osobom niepełnoletnim czy dzieciom pod opieką dorosłych. Też zaczynaliśmy się interesować sprawą nielegalności konopi będąc niepełnoletnimi! Problemem na Naszych manifestacjach nie są osoby przed 18 rokiem życia, ale dzieci zachowujące się ordynarnie i wykrzykujące wulgarne hasła w stronę Policji. Takich małolatów będziemy usuwać z manifestacji i dawać klapsa w tyłek na oczach przedstawicieli PO! Dzieci te prawdopodobnie wynoszą swą kulturę z domu i środowiska, w jakim się obracają. Niestety to wina tych, co wprowadzili prohibicję oraz niewyedukowanych rodziców, że używkami czy narkotykami interesują się dzieci! Apelujemy do rodziców! Jeżeli priorytetem dla Was jest dobro Waszego dziecka – weźcie pod uwagę gdzie ono znajduje się w danym momencie!

AFTERPARTY

Po manifestacji, wieczorem, zapraszamy na nasze coroczne Afterparty. Jednak wcześniej polecamy pójście nad Wisłę (nieopodal Sejmu) na plażę do klubu La Playa (naprzeciwko ZOO) gdzie o 19:00 zaczną się pokazy tańca Dancehall oraz Mistrzostwa Polski. Następnie o godzinie 21:00 każdy stawia się obowiązkowo po drugiej stronie rzeki w klubie 1500m2 – przywitamy Was uderzeniem różnych stylów muzycznych na wielu scenach, gdzie bawić się będziemy do białego rana!

 

Jakub Gajewski
Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
 • Partnerzy

 • Dowiedz się jak tu trafić. 

 • lub

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?

  Skip to content