Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia Ruch Palikota chce tak złagodzić ustawę antynarkotykową, by posiadacze niewielkiej ilości marihuany nie szli do więzienia. Tyle, że nawet wśród posłów Ruchu Palikota nie ma zgody na to co oznacza „niewielka ilość”.– Ilość, która będzie bezpieczna, czyli od jednego do trzech gramów – mówi poseł Wojciech Penkalski. Dla Roberta Biedronia „niewielka ilość” to trzy gramy.

– Między trzy a pięć gramów. To jest dla mnie niewielka ilość – dodaje wiceszef klubu Artur Dębski. Inicjatywa Wolne Konopie, która wraz z Ruchem przygotowuje projekt chce by nie karać posiadaczy każdej ilości tego narkotyku, ale są w stanie poprzestać na 30 gramach przy sobie i 5 krzaczkach w domu.

– Na pewno będziemy negocjować – mówi Dębski. – Tym bardziej, że będzie to

tematem rozmowy na kolejnym posiedzeniu naszego klubu. Inicjatywa Wolne Konopie to są ludzie, którzy są prześladowani, są praktykami. Wiedzą znacznie więcej także o skutkach ubocznych działania marihuany – dodaje poseł.

Ustawa jest zła, nie wpadają dilerzy

Andrzej Dolecki z Wolnych Konopii uważa, że obecna ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii nie działa: – Często jesteśmy aresztowani za posiadanie choćby jednego grama marihuany. Przeszukiwane są nasze mieszkania. Na ponad rok w więzieniu skazano niecały jeden procent aresztowanych za posiadanie narkotyków, czyli w kogo ta ustawa uderza? W użytkowników, nie w dilerów – mówi Dolecki.

– Jak najwięcej rzeczy zalegalizować, po to by państwo mogło państwo mogło objąć swoim nadzorem tę czarną strefę, z której w tej chwili korzystają wyłącznie mafie, gangsterzy i przestępcy – mówi rzecznik klubu RP Andrzej Rozenek.

„Niech dają narkotyki własnym dzieciom”

Inicjatywy Ruchu Palikota nie poprze żaden sejmowy klub. Także konkurujący o podobny elektorat SLD.

– Przypuszczam, że są pewnie już wyznaczone pola i przedsiębiorcy, którzy je chętnie obsieją. Ale my nie będziemy zarabiać na narkotykach i zniechęcam każde poważne siły polityczne do tego by zarabiać na ludzkim nieszczęściu – mówi Leszek Miller. – Proponuję, żeby Ruch Palikota zaczął od swoich dzieci. Jak myśli się o legalizacji narkotyków to niech zaczną od podawania narkotyków własnym dzieciom – uważa lider SLD.

ŹRÓDŁO:

GAZETA.PL

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content