Rozpoczęła się zbiórka podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Weed Like to Talk”. Cel jest prosty – legalizacja marihuany w całej Europie. Żeby zainteresować Komisję Europejską, potrzebny jest milion podpisów. Do dzieła!

Europejska Inicjatywa Obywatelska to stosunkowo nowy mechanizm, dający obywatelom Unii Europejskiej możliwość wpływu na kształtowanie prawa. Aktywiści na rzecz legalizacji marihuany zdecydowali się wykorzystać tę drogę do ominięcia opornych parlamentów narodowych i harmonizacji przepisów w całej Unii.

EMCDDA – agenda unijna zajmująca się problematyką narkotyków i uzależnień, szacuje, że styczność z marihuaną miało 80 mln Europejczyków. Czynienie z tych ludzi przestępców jest fikcją. Dlatego organizacje aktywne na polu polityki narkotykowej zdecydowałyfcdeee48d4ae6570eb7c03a5eb1343f8,641,0,0,0 się połączyć siły i obalić prohibicję.

W Polsce inicjatywie przewodzi stowarzyszenie Wolne Konopie pod patronatem Gazety Konopnej Spliff. Pełne poparcie zadeklarowała także koalicja Europa+ Twój Ruch, która postara się o poparcie przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza. Czekamy na poparcie innych partii i organizacji.

W dwie godziny po opublikowaniu w Polsce apelu o podpisy, jesteśmy już trzecią najliczniejszą grupą zwolenników legalizacji w Europie (mapka). Żeby dołączyć się do akcji, należy złożyć elektroniczny podpis na stronie inicjatywy. Wszystkie dane zbierane są wyłącznie w celu weryfikacji podpisu i przechowywane są przez Komisję Europejską w postaci bezpiecznej od wzroku służb.

GŁOSUJ!

Maciek Kowalski

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
3 komentarze
 1. Sebastian 5 lat temu

  tez za legal

 2. Adrian 6 lat temu

  Legalizacja moim celem.
  Jestem na tak

 3. Damian 6 lat temu

  Jestem za legalizacją

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
 • Partnerzy

 • Dowiedz się jak tu trafić. 

 • lub

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?

  Skip to content