Ogłoszono już, że urugwajski rząd wyda od 20 do około 40 licencji zezwalających na komercyjną uprawę cannabis. Produkt skupowany będzie przez państwo, które zastrzegło sobie monopol na sprzedaż detaliczną.

Rząd zapewnia, że każdy plantator zostanie dokładnie sprawdzony i zweryfikowany, pod uwagę brana będzie także jakość oferowanego produktu.

Posiadacze licencji będą mogli uprawiać konopie na powierzchni do jednego akra ziemi. Rząd uważa, że 20-40 akrów upraw w zupełności wystarczy dla zaspokojenia potrzeb około 120 tysięcy Urugwajczyków, którzy przyznają się do przynajmniej jednokrotnej konsumpcji w ciągu roku.

Obywatele Urugwaju będą mogli nabyć do 40 gramów marihuany w miesiącu. Państwo zamierza sprzedawać trzy różne odmiany, jednocześnie zaznacza, że nie będą one reklamowane i pakowane w kolorowe, zachęcające do zakupu opakowania. Zyski państwa zostaną przeznaczone na leczenie uzależnień oraz na programy zapobiegania przestępczości.

Paradoksalnie sondaże wykazują, że około 64% Urugwajczyków sprzeciwia się planom legalizacji konopi, politycy zadecydowali jednak inaczej. Podkreślają, ze jest to najlepszy sposób na walkę z uzależnieniem narkotykowym i przestępczością związaną z narkotykami. Kluczowe głosowania w parlamencie zaplanowano na kwiecień bieżącego roku. Przywódca i czołowi politycy kraju mają jeszcze trochę czasu by zyskać większe poparcie swojego elektoratu, prowadzone są obecnie akcje edukacyjne i uświadamiające dla obywateli. Jednocześnie władze edukują o zagrożeniach wynikających z nadużywania marihuany oraz o najbezpieczniejszych sposobach jej konsumpcji. Generalny sekretarz urugwajskiej grupy zadaniowej do spraw narkotyków Julio Calzada poleca spożywania marihuany w posiłkach, jak zauważa jej palenie jest szkodliwe dla układu oddechowego.

ŹRÓDŁO

TALKINGDRUGS

Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content