Ogłoszono już, że urugwajski rząd wyda od 20 do około 40 licencji zezwalających na komercyjną uprawę cannabis. Produkt skupowany będzie przez państwo, które zastrzegło sobie monopol na sprzedaż detaliczną.

Rząd zapewnia, że każdy plantator zostanie dokładnie sprawdzony i zweryfikowany, pod uwagę brana będzie także jakość oferowanego produktu.

Posiadacze licencji będą mogli uprawiać konopie na powierzchni do jednego akra ziemi. Rząd uważa, że 20-40 akrów upraw w zupełności wystarczy dla zaspokojenia potrzeb około 120 tysięcy Urugwajczyków, którzy przyznają się do przynajmniej jednokrotnej konsumpcji w ciągu roku.

Obywatele Urugwaju będą mogli nabyć do 40 gramów marihuany w miesiącu. Państwo zamierza sprzedawać trzy różne odmiany, jednocześnie zaznacza, że nie będą one reklamowane i pakowane w kolorowe, zachęcające do zakupu opakowania. Zyski państwa zostaną przeznaczone na leczenie uzależnień oraz na programy zapobiegania przestępczości.

Paradoksalnie sondaże wykazują, że około 64% Urugwajczyków sprzeciwia się planom legalizacji konopi, politycy zadecydowali jednak inaczej. Podkreślają, ze jest to najlepszy sposób na walkę z uzależnieniem narkotykowym i przestępczością związaną z narkotykami. Kluczowe głosowania w parlamencie zaplanowano na kwiecień bieżącego roku. Przywódca i czołowi politycy kraju mają jeszcze trochę czasu by zyskać większe poparcie swojego elektoratu, prowadzone są obecnie akcje edukacyjne i uświadamiające dla obywateli. Jednocześnie władze edukują o zagrożeniach wynikających z nadużywania marihuany oraz o najbezpieczniejszych sposobach jej konsumpcji. Generalny sekretarz urugwajskiej grupy zadaniowej do spraw narkotyków Julio Calzada poleca spożywania marihuany w posiłkach, jak zauważa jej palenie jest szkodliwe dla układu oddechowego.

ŹRÓDŁO

TALKINGDRUGS

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!   |    WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt.- underground. BTC: 18RjqnTAyJ4QH3ZZkEjbZEE5MzEoactZ2H ETH: 0xf3f7F9453ea5Ac7eAFdB113bd18e7D6275229d82  
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account

Skip to content