Już trzeci rok z rzędu targi Cannafest w Pradze wzmacniają swoją pozycję europejskiego lidera w dziedzinie przemysłu konopnego.  Jak co roku fani przemysłu konopnego spotkają się między 9 a 11 listopada na międzynarodowych targach w Czechach na terenie  Incheba Exhibition  w Pradze. W ciągu tych trzech dni  na Cannafeście będzie ponad 130 promujących się firm, z 18 krajów, które będą prezentować swoje produkty z dziedziny uprawy, nasion, mediów,kultury, sztuki, itp.

Producenci po raz kolejny wykazali się wielkim zainteresowaniem targami w Czechach, o czym świadczyć może szybkie wykupienie najlepszych miejsc.  Do tej pory główna sala oraz prawe skrzydło pałacu, w którym odbędą się targi, zostały już wykupione!

Poza stałymi producentami, którzy pojawiają się co roku w  Pradze, można wykorzystać szansę i zapoznać się z nowymi technologiami z dziedziny growingu, firmami z Wielkiej Brytanii, jak i z Ameryki. Ponadto, na tegorocznych targach pojawią się po raz pierwszy firmy z Holandii, które przedstawią nam swoją ofertę nasion.

Lewe skrzydło pałacu, które do tej pory było przeznaczone dla specjalistów i towarzyszących im  programów, będzie teraz służyło wystawom na temat wykorzystania konopi jako naturalnego surowca. Będą to kosmetyki, szeroki wybór dań, ubrań  i materiałów budowlanych z konopi. Nowa strefa „Vapo” z informacjami o vaporyzowaniu będzie dostępna w sekcji z narzędziami i akcesoriami do palenia.

Jak zawsze targi Cannafest organizują trzydniową międzynarodową specjalistyczną konferencję z jednoczesnym czesko-angielskim i angielsko-czeskim tłumaczeniem. Lista prelegentów konferencji obejmuje 25 ekspertów, którzy będą rozmawiać o użyteczności konopi w medycynie i związanymi z tym planowanymi zmianami w przepisach, stosowaniu konopi jako tworzywa naturalnego i growingu. Wśród najbardziej interesujących dyskusji będzie ta dotycząca ukazania rośliny konopi jako lekarstwa przez doc. RNDr. Lumír Ondřej Hanuš, DrSc., Dr.h.c.mult z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie. Swoją obecnością targi zaszczyci również czołowy włoski ekspert medycyny konopnej – Gianpaolo Grassi lub Oomen Joep z organizacji ENCOD i weźmie udział w rozmowie o istniejących Konopnych Klubach Społecznych (Cannabis House). Punktem kulminacyjnym będzie żywa dyskusja z – od dłuższego czasu – pacjentem medycznej marihuany.

Dla zainteresowanych stosowaniem konopi jako naturalnego tworzywa będą: warsztaty koncentrujące się na pracy na suchych łodygach, tradycyjne przetwarzanie łodygi na włókna, przędzenie i tkanie, wytwarzanie lin i sieci, nasiona Konopi. Zostaną również ukazane technologie stosowane w budownictwie przy wykorzystaniu materiałów z konopi, jak i przy ręcznym wytwarzaniu papieru.

Na obszarze programu specjalistycznego zostanie stworzona strefa wystawowa zawierająca panele na temat konopi w przeszłości, jak  i przyszłości.  Wystawie towarzyszyć będą  pokazy produktów konopi i artefaktów z nią związanych.  Jak zwykle, organizatorzy Cannafestu zorganizowali duży wachlarz imprez, które mają na celu zainteresować i edukować odwiedzających.

Oczywiście jedna z ulubionych atrakcji targów, czyli  Cinema Cannafest, będzie oferować odpowiednie dokumenty, ale również pokaz „Rok konopí – Year of Mari©huana”, na którym będą również jego autorzy. Wartym uwagi jest film, który również będzie emitowany na targach, a jest to film biograficzny Mr.Nice’a (Howard Marks), bohater filmu będzie obecny na projekcji.

W lewym skrzydle pałacu powstanie strefa Relax, w której będzie scena przygotowana na różne koncerty i pokazy. Ponadto goście mogą odpocząć i zjeść w słynnym konopnym bufecie, w którym mogą najeść się takimi daniami jak pizza, czy makaron.  Będzie można kupić piwo i lody, oczywiście robione  z konopi.  Po konkursie na najlepszy olejek konopny Cannafestu, będzie możliwa degustacja zwycięskiego olejku.

By ożywić atmosferę poza pałacem, jak co roku, w namiocie przed nim odbędzie się chilloutowa  impreza „Oko Dome”, na której możecie się spodziewać dobrej muzyki, DJ-ów oraz konkursów sponsorowanych. Namiot będzie otwarty do północy każdego dnia, a dla tych, co chcą kontynuować zabawę, będą oficjalne afterparty w wybranych klubach w Pradze.

Pełną listę wystawców, mapy i inne informacje na temat programów można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej lub na  www.cannafest.cz, www.facebook.com/Cannafest.

Podczas dni targowych będzie również udostępniony w kasie oficjalny katalog targów, który ułatwi nam zwiedzanie. Ponadto, właściciele smartfonów Android mogą pobrać aplikację zawierającą informacje o targach oraz wziąć udział w konkursie z super nagrodami.

Bilety będą dostępne przez Ticketportal :

za jeden dzień- 120CZK
za 3 dni-  240CZK

Bilety kupione przez stronę:

za jeden dzień 170CZK
za trzy dni-  340CZK

Strona www: CANNAFEST

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content