Już tylko kilka dni w bieżącym roku zostało, żeby złożyć wniosek deklaracyjny na uprawę konopi włóknistych. Pomimo że każde województwo w Polsce, wyznacza indywidualnie terminy naborów wniosków, to z praktyki wiemy, że są Urzędy Marszałkowskie, obsługujące tego typu zgłoszenia, nawet do 15 grudnia.

Finalnie wszystko zależy od urzędnika, dlatego tym bardziej Was przestrzegamy, przed często występującym zjawiskiem braku wiedzy u urzędników z zakresu odpowiedniej obsługi wniosku na uprawę konopi włóknistych.  Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani, do której wpisane są konopie włókniste, wyraźnie definiuje jakie czynniki powinny zostać spełnione, żeby stać się plantatorem konopnym.

Bywa, że osoby obsługujące wniosek, chcą byśmy wykonywali czynności, których nie powinniśmy robić np. złożyli oświadczenie o zabezpieczeniu torebki makówki ☺. Są też tacy, którzy wyznaczają wnioskodawcy odmiany konopi włóknistych, wpisanych do krajowej listy nasion dozwolonych do siewu,  a nie z katalogu europejskiego, który zawiera ponad 60 odmian więcej.

Warto rozróżnić złożenie pisma deklaracyjnego do Urzędu Marszałkowskiego, od zgody na uprawę konopi włóknistych, wydaną przez Wójta czy Wójtową gminy. W pierwszej kolejności informacje o potencjalnym zasiewie muszą wpłynąć do Urzędu Marszałkowskiego, żeby ostatecznie zostać wpisane do uchwały sejmiku wojewódzkiego.

W przypadkach nie do końca dla Was jasnych kwestii prawnych, czy organizacyjnych, zachęcamy do kontaktu z ekspertami z naszego konopnego pokładu – mariusz.zak(at)wolnekonopie.pl

Wszystkie niezbędne linki do złożenia wniosku na uprawę konopi włóknistych, znajdują się poniżej:

a) Zezwolenie na uprawę

b) Kontraktacja

c) Wniosek

 

Więcej szczegółowych informacji na temat składania wniosku – Chwast.net

 

Jakub Gajewski
Latest posts by Jakub Gajewski (see all)
Tags:
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!        |        WolneKonopie.org © 2020  -  Made on blunt. -  underground.  
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account