Prezydencie Duda Uwolnij Kruka !

Wezwanie do działania i apel o ułaskawienie

Kilkanaście miesięcy temu nasza społeczność na rzecz reformy dotyczącej marihuany skupiła uwagę na niezwykle wymownym przypadku Pana Darka Kruka, który został skazany na długoterminowe pozbawienie wolności za posiadanie marihuany – substancji, którą używał w celach leczniczych, jeszcze zanim stała się ona legalnie dostępna w aptekach.

Pan Darek, który obecnie przebywa w Zakładzie Karnym w Pińczowie, poddawany jest codziennemu przymusowemu leczeniu farmakologicznemu, które zdaniem wielu, bardziej przypomina karę niż rzeczywistą opiekę zdrowotną. Lista leków, które musi przyjmować, obejmuje między innymi psychotropy i środki nasenne, które jego zdaniem i według relacji jego bliskich, można by zastąpić przepisaną marihuaną medyczną.

Ruch Wolne Konopie – Apel do Prezydenta

W odpowiedzi na trudną sytuację Pana Darka zainicjowaliśmy kampanię mającą na celu jego uwolnienie lub przynajmniej umożliwienie dostępu do marihuany jako formy leczenia. Składamy kolejną prośbę o ułaskawienie do Prezydenta RP, Andrzeja Dudy, pod hasłem „DUDA UWOLNIJ KRUKA!”.

Apel do Społeczności

Zachęcamy wszystkich sympatyków i osoby popierające sprawiedliwe traktowanie Pana Darka do wyrażenia swojego poparcia przez wysłanie wiadomości e-mail do Kancelarii Prezydenta RP. Wasze głosy mają ogromne znaczenie w pokazaniu, jak wielu obywateli zależy na humanitarnym i sprawiedliwym traktowaniu każdego człowieka.

Poniżej przekazujemy propozycję, aby sympatycy walczący o jego sprawę mogli wyrazić swoje poparcie, wysyłając maile do kancelarii prezydenta.


Prośba do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od Społeczności

Szanowny Panie Prezydencie Andrzej Duda,

My, niżej podpisani, członkowie społeczności walczącej o prawa człowieka i reformę prawa dotyczącej rośliny Cannabis Indica, zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozpatrzenie sprawy Pana Darka Kruka, który obecnie odbywa karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Pińczowie. Pan Darek został skazany za posiadanie marihuany, którą używał w celach medycznych, zanim jeszcze była ona legalnie dostępna w aptekach.

Tło Sytuacji

Pan Darek cierpi na liczne schorzenia, dla których przepisane leki farmaceutyczne, w tym leki psychotropowe i leki nasenne, okazują się być nie tylko niewystarczające, ale i obciążające dla jego stanu zdrowia. Używanie marihuany znacząco przyczyniało się do poprawy jego jakości życia przed aresztowaniem. Jego obecne traktowanie w zakładzie karnym – gdzie jest zmuszany do zażywania wielu ciężkich leków bez dostępu do jego naturalnego lekarstwa – budzi głębokie zaniepokojenie i wpływa negatywnie na zdrowie.

Prośba o Ułaskawienie

Zwracamy się z prośbą o ułaskawienie Pana Darka Kruka lub o rewizję jego wyroku w kontekście zmian w prawie dotyczących marihuany i jej rosnącego uznania jako środka medycznego. Uważamy, że sprawiedliwość w tym przypadku najlepiej zostanie zrealizowana poprzez umożliwienie Panu Darkowi kontynuowania leczenia w warunkach domowych, z pełnym dostępem do przepisanych mu środków leczniczych, w tym marihuany medycznej.

Podsumowanie

Panie Prezydencie, sprawa Pana Darka K. jest nie tylko testem dla naszego systemu prawnego, ale również okazją do pokazania miłosierdzia i nowoczesnego podejścia do leczenia oraz rehabilitacji. Jesteśmy przekonani, że Pańska interwencja w tej sprawie przyniesie pozytywne zmiany nie tylko w życiu jednego człowieka, ale stanie się też symbolem postępu w naszym podejściu do prawa i ludzkiego życia.

Z wyrazami szacunku,

[Imiona i nazwiska/nazwy organizacji podpisujących list]

Kontakt do Kancelarii Prezydenta RP dla wyrażenia poparcia:

E-mail: listy@prezydent.pl

Subject Line: Poparcie dla Prośby o Ułaskawienie Darka K.

Zachęcamy do personalizacji wiadomości i dodania własnych refleksji na temat sprawy.


Apel o Medyczną Marihuanę w Zakładach Karnych

Jest to także okazja, aby zwrócić uwagę na szerszą problematykę dostępu do leczenia naturalnymi środkami w polskim systemie penitencjarnym. Pan Darek, który regularnie informuje o swoim stanie zdrowia, wierzy, że konopie indyjskie znacznie przyczyniłyby się do poprawy jego jakości życia oraz zdrowia, które jest obecnie podkopane przez konieczność zażywania wielu silnych leków farmaceutycznych.

Znaczenie Sprawy Darka dla Ministerstwa Sprawiedliwości

Sprawa ta może stać się ważnym precedensem dla Ministerstwa Sprawiedliwości, podkreślającą potrzebę rewidowania polityki narkotykowej, szczególnie w kontekście osób skazanych za czyny bez ofiar, które miały na celu samopomoc w leczeniu. Pilnie poszukujemy lekarza gotowego przepisać surowiec farmaceutyczny w postaci ziela konopi innych niż włókniste w oparciu o jego dokumentację medyczną, ewentualnie gotowego odbyć wizytę w Zakładzie Karnym w Pinczowie celem rozważenia zastosowania leczenia Cannabis.

Konkluzja

Dzisiejsze realia, w których marihuana jest dostępna w aptekach i coraz szerzej akceptowana jako środek leczniczy, stawiają pod znakiem zapytania zasadność kontynuowania kary dla Pana Darka. Jego przypadek rzuca światło na pilną potrzebę reform w zakresie polityki narkotykowej i penitencjarnej, a jego rozwiązanie mogłoby być krokiem milowym w kierunku bardziej sprawiedliwego i humanitarnego systemu prawnego.

DRUGA PROŚBA O UŁASKAWIENIE PRZEZ PREZYDENTA

Panie Prezydencie. Wiemy, że potrafi Pan bardzo szybko rozpatrzyć sprawę o ułaskawienie. W imieniu Pana Darka również prosimy o pilne pochylenie się nad wnioskiem, ze względów na stan zdrowia osadzonego i braku szkodliwości społecznej czynu.

Panie Prezydencie chcielibyśmy móc za to Pana pochwalić.

20240618-prosba-o-ulaskawienie-2

INFORMACJE DOTYCZĄCE SPRAWY PANA DARIUSZA KRUKA

ARTYKUŁ WOLNE KONOPIE

ARTYKUŁ NASZE MIASTO

WYWIAD Z PANEM DARKIEM – WEEDWEEK

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content