KORZYŚCI Z PRZYCINANIA NA MOKRO
Ogólnie rzecz biorąc, eksperci z branży konopi uważają, że przycinanie na mokro jest bardziej wydajną metodą przycinania. Oto niektóre z zalet przycinania na mokro.
- Przycinanie na mokro jest łatwiejsze. Łatwiej jest usunąć wentylator i liście cukrowe (przytopowe), gdy są mokre.
- Jest łatwiejsze a więc zajmuje mniej czasu.
- Pąki konopi wysychają szybciej bez liści, ponieważ liście zatrzymują wilgoć.
- Ze względu na szybsze suszenie istnieje mniejsze prawdopodobieństwo powstania pleśni między łodygą a kwiatem. Pamiętaj, że pleśń niszczy zbiory i czyni je nieopłacalnymi.
- Przycinanie na mokro zajmuje mniej miejsca, ponieważ usuwasz wszystkie liście z pąków przed wysuszeniem, zamiast np. wieszać całe rośliny do wyschnięcia.
- Przycinanie na mokro pozwala pąkom spuchnąć, czyniąc je bardziej atrakcyjnymi. Dla hodowców sprzedających kwiaty jest to ważne, ponieważ konsumenci często kupują na podstawie wyglądu pąków.
- Niektórzy hodowcy zwracają uwagę, że przycinanie na mokro pozwala włoskom pozostać nienaruszonym, dzięki lepkości rośliny. Pozwala to łatwiej zachować terpeny (smak) produktu końcowego.
WADY PRZYCINANIA NA MOKRO
Trymowanie na mokro ma również pewne wady. Najlepiej wziąć je pod uwagę przed podjęciem decyzji między trymowaniem na mokro a na sucho.
- Przycinanie na mokro może obniżyć jakość produktu. Liście cukrowe i wiatrakowe chronią pąki podczas wysychania i mogą pomóc w stworzeniu idealnego poziomu nawilżenia. Gdy zostaną usunięte przed wysuszeniem, może to spowodować szybsze wysychanie pąków niż powinno i negatywnie wpłynąć na ich jakość.
- Krótszy czas schnięcia oznacza retencję chlorofilu. Więcej chlorofilu nadaje marihuanie ostry smak, czyniąc ją mniej „gładką” do palenia.
- Prace związane z przycinaniem należy wykonać natychmiast po zbiorach, wszystkie naraz. Może to być stresujące ze względu na cały czas i energię, które zajmuje w krótkim czasie.
- Przycinanie na mokro jest brudne. Rośliny nadal są lepkie, więc przyklejają się do wszystkiego: palców, nożyczek do przycinania, ubrań itp. Lepkie nożyce do przycinania muszą być często czyszczone podczas procesu. Zwykle konieczne jest używanie rękawiczek. W sprzątaniu może pomóc olej kokosowy lub alkohol do nacierania.
KORZYŚCI Z PRZYCINANIA NA SUCHO
Proces przycinania na sucho ma również wady i zalety. Chociaż ogólnie uważa się, że jest mniej wydajny niż przycinanie na mokro, wielu uważa go w ogólnym rozrachunku za bardziej skuteczny. Oto zalety przycinania na sucho.
- Przycinanie na sucho pozwala hodowcom konopi na większą kontrolę nad szybkością suszenia, ponieważ zewnętrzne liście zachowują wilgoć. Dzięki temu pąki nie wyschną zbyt szybko.
- Przycinanie na sucho zazwyczaj oznacza ostatecznie lepszą jakość marihuany, ponieważ zatrzymanie wilgoci podczas suszenia pozwala pąkom wyschnąć z odpowiednią prędkością. To pozwala zachować moc i terpeny.
- Konopie przycinane na sucho zapewniają gładsze, przyjemniejsze palenie. Im dłużej pąki schną, tym więcej tracą chlorofilu, a mniej chlorofilu oznacza lepszy smak.
- Nie musisz się spieszyć, gdy wybierasz opcję przycinania na sucho, dzięki czemu przycinanie jest mniej stresujące.
- Przycinanie na sucho jest mniej „klejące”, ponieważ pąki są mniej lepkie.
WADY PRZYCINANIA NA SUCHO
Przycinanie na sucho ma pewne wady, które również warto rozważyć.
- Wyraźnie trudniej jest przycinać suche rośliny konopi. Dzieje się tak, ponieważ suche liście cukrowe i wachlarzowe zwijają się i przyczepiają do pąka. W ten sposób trudniej je odciąć. Dotyczy to zwłaszcza liści cukrowych, których usunięcie może być prawie niemożliwe bez uszkadzania kwiatu.
- Większa trudność oznacza, że przycinanie na sucho jest procesem bardziej czasochłonnym. Przejście przez tę samą ilość trymowania podczas opcji z suchym trymem zajmuje wiele dodatkowych godzin.
- Przycinanie na sucho wiąże się z większym ryzykiem pleśni, szczególnie w wilgotnym klimacie. W niektórych przypadkach przycinanie na sucho może nie być możliwe, jeśli klimat jest zbyt wilgotny.
- Potrzebujesz dużo miejsca na suszenie, ponieważ wieszasz duże kawałki rośliny, łącznie z liśćmi, do wyschnięcia przed przycięciem. Niektórzy hodowcy nie mają na to miejsca.
Zobacz film o trymowaniu:
- Konopie w jednej grupie z heroiną? Analiza kontrowersyjnej klasyfikacji i nasze działania - 26 listopada 2024
- Prośba do obywateli: Zapytajcie kandydatów o depenalizację marihuany! - 26 listopada 2024
- Pismo do Ministerstwa Zdrowia w sprawie ograniczenia teleporad dla pacjentów korzystających z medycznej marihuany - 24 listopada 2024