Regularne, feminizowane, automaty, outdoor, indoor i do tego jeszcze tysiące różnych odmian, w tym hybryd konopi indyjskich. Jakie zatem nasiona marihuany wybrać? Na to pytanie zdecydowaliśmy się z myślą o początkujących growerach odpowiedzieć w tym artykule.

Jak wiadomo uprawa marihuany w Polsce jest nielegalna. Są jednak kraje takie jak Hiszpania, Czechy, czy Malta, w których można hodować konopie indyjskie na własny użytek. Dlatego też szczególnie początkującym growerom chcieliśmy przybliżyć temat pestek w formie zwięzłego kompendium wiedzy. Potraktujcie zatem ten tekst jako mini przewodnik po nasionach konopi indyjskich.

Jak wiadomo, nasiona marihuany są w Polsce legalne. Mogą je posiadać, kupować oraz sprzedawać osoby pełnoletnie. Nasiona konopi indyjskich są dostępne w polskich sklepach internetowych i stacjonarnych jako produkty kolekcjonerskie. I na tym koniec. Zakupione pestki można legalnie uprawiać tylko w tych krajach, w których przyzwala na to prawo.

Nasiona regularne i feminizowane

Regularne nasiona marihuany to takie, z których wyrastają zarówno rośliny żeńskie, jak i męskie. Jak wiadomo te drugie są bezwartościowe i nie otrzymamy z nich plonu w postaci marihuany. Dlatego rewolucją na rynku nasion marihuany było stworzenie nasion feminizowanych, z których wyrastają wyłącznie rośliny żeńskie. W tej chwili, w ofercie sklepów przeważają prawie wyłącznie feminizowane nasiona konopi indyjskich.

Outdoor i indoor

Tłumacząc z języka angielskiego nasiona outdoor służą do uprawy konopi w warunkach naturalnych, czyli „pod chmurką”. Z kolei nasiona indoor uprawia się w pomieszczeniach zamkniętych, często w namiotach do uprawy typu growbox, z wykorzystaniem sztucznego oświetlenia i wentylacji. W ofercie sklepów z pestkami marihuany jest informacja czy nasiona przeznaczone są do uprawy outdoor czy indoor.

Indica, sativa, a może hybryda?

Odmiany Cannabis Sativa i Cannabis Indica różnią się przede wszystkim cechami fizycznymi. Te pierwsze są wysokie (nawet do 3 metrów) i luźno rozgałęzione, mają też wąskie liście. Z kolei indica charakteryzuje się niższym wzrostem, szerszymi liśćmi i stożkowatym kształtem.

Konopie indica pochodzą z Nepalu, Indii i innych obszarów subkontynentu indyjskiego, gdzie lato jest krótsze i chłodniejsze. Z kolei sativa to odmiana pochodzące z gorących zakątków świata, między innymi z Tajlandii, Wietnamu, Kolumbii, Meksyku, a nawet z niektórych części Afryki.

Co do działania tych dwóch odmian konopi to sativa ma działanie pobudzające i energetyczne, a indica działa mocno uspokajająco. 

W wyniku selekcji i mieszania genetyk konopi powstały oczywiście hybrydy. Te z kolei są połączeniem sativa i indica. Większość hybryd konopi dostępnych na rynku ma zazwyczaj działanie pół na pół.

Automaty

Nasiona marihuany automatyczne, czy też automaty lub autoflowering czy autokwitnące to odmiany konopi, które rosną i kwitną niezależnie od ilości czasu naświetlania dobowego. Warto wspomnieć, że w przypadku odmian nieautomatycznych konieczna jest zmiana cyklu oświetlenia pomiędzy fazą wzrostu, a rozkwitu.

W tej chwili większość oferowany nasion konopi indyjskich to automaty, które są dodatkowo nasionami feminizowanymi.

Dobór najlepszych nasion

Jakie zatem nasiona marihuany są najlepsze? Wszystko tak naprawdę zależy od naszych preferencji oraz warunków do uprawy konopi indyjskich. Decyzję o wyborze ułatwią nam renomowane banki nasion oraz sklepy oferujące pestki.

Z szeroką paletą nasion konopi za całego świata, można się zapoznać między innymi za pośrednictwem jednego z bardziej znanych polskich sklepów www.nasionamarihuany.pl,  który będzie obecny od 7 do 8 maja na targach Kanaba Fest w Gdańsku (stanowisko nr 29). Więcej o tej wyjątkowej imprezie możecie przy okazji przeczytać tutaj: https://kanabafest.pl/

Artykuł powstał w ramach współpracy z targami konopnymi Kanaba Fest. Tekst sponsorowany

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content