,,Ponieważ każdy ma prawo wiedzieć co konsumuje”

Fundacja CANNA to organizacja non-profit, założona w 2012 roku przez CANNA España SL. Jej siedziba znajduje się w stolicy hiszpańskiej Katalonii – Barcelonie. 

Fundacja CANNA wierzy, że każdy ma prawo wiedzieć, co konsumuje. Uważa również, że konieczne jest wspieranie i finansowanie projektów badawczych mających na celu badanie aktywnych związków w konopi i dostarczanie informacji, które pomagają ludziom zminimalizować ryzyko związane z ich konsumpcją. 

Celem Fundacji CANNA jest badanie oraz nauka o roślinie konopi i jej związkach. W szczególności skupia się na wpływie marihuany na organizm ludzki, aby edukować i informować ludzi, w sposób łatwy do zrozumienia i zawsze oparty na nauce. Istotnie, Fundacja CANNA ma własne laboratorium na Uniwersytecie w Walencji, gdzie prowadzi przełomowe badania nad konopiami i ich związkami chemicznymi, oraz wykonuje analityczne testy chemiczne różnego rodzaju.

Jej bieżącą misją jest informowanie ludzi i wspieranie światowego ruchu marihuany medycznej. W związku z tym, inwestuje dużo energii w uświadomienie użytkownikom konopi, jak ważne jest testowanie konopi, olejów i pochodnych metodami naukowymi. Istotnie, ludzie nadal wymagają dużej edukacji na temat konopi, układu endokannabinoidowego w ludzkim ciele i potencjalnego terapeutycznego zastosowania kannabinoidów w medycynie. W związku z tym, Fundacja Canna regularnie publikuje nowe treści na swojej stronie internetowej. Cała zawartość tej witryny jest pisana przez aktywnych ekspertów i badaczy, a czasami tworzona we współpracy z badaczami naukowymi i wybitnymi członkami społeczności konopnej. Wiele artykułów na te tematy można znaleźć na stronie Fundacji CANNA: https://www. fundacion-canna.es/.

Czytelnicy mogą również znaleźć badania, które Fundacja pomaga finansować i organizować na temat zdrowia i jakości życia użytkowników medycznej marihuany, badania dotyczące skażenia mikrobiologicznego, metod ilościowego określania kannabinoidów i różnic w profilach terpenowych różnych gatunków konopi. Jest też mnóstwo treści na temat możliwych zastosowań terapeutycznych rośliny, a także zapobieganie ryzyku i wywiady z najwybitniejszymi członkami społeczności naukowej. 

Fundacja CANNA wsparła również kilka stowarzyszeń naukowych i wydarzeń, takich jak: Międzynarodowe Stowarzyszenie na rzecz Konopi w Medycynie (IACM), Międzynarodowe Towarzystwo Badawcze Kannabinoidów (ICRS), Hiszpańskie Towarzystwo Badawcze Kannabinoidów (SEIC) oraz inne wydarzenia naukowe na całym świecie. 

Była także współproducentem filmu dokumentalnego „Naukowiec” (z ang. „the Scientist”) o życiu dr. Ralphaela Mechoulama.

Ponadto Fundacja prowadzi strony na Facebooku, Twitterze, LinkedIn oraz posiada kanał YouTube by dotrzeć do ogółu społeczeństwa i użytkowników konopi oraz dostarczać im wysokiej jakości informacje i reagować na dużą ilość wprowadzających w błąd informacji w mediach społecznościowych.

Analiza laboratoryjna

Idea postawienia laboratorium zrodziła się z potrzeby odpowiedzi na duże zapotrzebowanie na kontrolę jakości w testowaniu konopi oraz poszerzenia badań w celu rozwiązania problemów naukowych. Usługi badań analitycznych Fundacji CANNA są przeznaczone do badań wewnętrznych oraz dla firm europejskich, które chcą analizować swoje produkty lecznicze, oparte na konopiach indyjskich lub przemysłowych. Działa zgodnie z normą ISO 17025, co gwarantuje najlepszą możliwą jakość analityczną. Fundacja jest przekonana, że konieczna jest analiza konopi, aby promować większe bezpieczeństwo użytkowników i gwarantować jakość konsumentom, co powinno być celem wszystkich firm i podmiotów działających na tym rynku.  Rzeczywiście, oleje i ekstrakty z konopi stały się bardzo popularne na całym świecie. Jednak ze względu na brak przepisów i norm, w olejach często znajdują się zanieczyszczenia i inne skażenia.

Dlatego Fundacja CANNA oferuje następujące usługi:

 • Test kannabinoidów:

Test HPLC może zidentyfikować i określić ilościowo: Kannabidiol (CBD), Kannabigerol (CBG), Tetrahydrokannabinol (THC), Kannabinol (CBN), Tetrahydrokannabiwarin (THCV),
Kannabichromen (CBC), Kannabidiwarin (CBDV) oraz kannabinoidy kwaśne: CBDA, CBGA i
THCA.

 • Test terpenoidów:

Analiza terpenów umożliwia wybór roślin najlepiej dostosowanych do indywidualnych potrzeb oraz, w oparciu o proporcję obecnych terpenów, dokładniejszą identyfikację i klasyfikację odmian niż przez proste przypisywanie nazw lub definicji, takich jak Indica lub Sativa.

 • Test mikrobiologiczny:

Wszędzie jest pleśń i bakterie. Niektóre z tych mikroorganizmów są szkodliwe dla ludzi. Konopie, jak każdy inny produkt, mogą zawierać mikroorganizmy nabyte podczas uprawy, suszenia, przetwarzania, obsługi i konserwacji. Całkowitą liczbę drobnoustrojów obecnych w próbce tych ekstraktów można określić, wykonując określone testy mikrobiologiczne, które dają wyobrażenie o ich jakości.

 • Test metali ciężkich:

Udowodniono, że konopie indyjskie mają wysoką zdolność do gromadzenia metali ciężkich w swojej tkance. Podjęto badania nad jego zastosowaniem, w odkażaniu gleb z dużą zawartością metali ciężkich. Uprawa konopi na zanieczyszczonych glebach. przy użyciu niskiej jakości nawozów może skutkować wysokim poziomem tych metali w produkcie końcowym. Fundacja CANNA oferuje usługę analizy odpadów metali ciężkich w materiale roślinnym, ekstraktach i olejach z produktów pochodzących z konopi przemysłowych.

 • Wielopozostałościowy Test pestycydów:

Roślina konopi jest podatna na różne szkodniki i choroby podczas całej uprawy, powszechne jest używanie różnych pestycydów do ich zwalczania. Jest to szczególnie ważne w przypadku ekstraktów, ponieważ są w nich skoncentrowane kannabinoidy, a także pozostałości pestycydów obecne w materiale roślinnym. Fundacja CANNA prowadzi analizę pozostałości pestycydów w produktach pochodzących z konopi. 

Wszystkie fundusze zebrane z darowizn i usług komercyjnych testów laboratoryjnych, są inwestowane we wspieranie inicjatyw związanych z medyczną marihuaną i finansowanie nowych badań na całym świecie.

Jeśli jesteś zainteresowany działalnością Fundacji CANNA, chciałbyś zaproponować nowe badania lub przyczynić się do pomocy Fundacji w osiąganiu jej celów, odwiedź jej stronę internetową www.fundacion-canna.es lub skontaktuj się e-mail: info@fundacion-canna.es.

Jakub Gajewski
Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
 • Partnerzy

 • Dowiedz się jak tu trafić. 

 • lub

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?

  Skip to content