konopie indyjskie

Naukowcy z Uniwersytetu Włoch Salento odkryli dwa nowe kannabinoidy – THCP i CBDP. Okazuje się, że według badań THCP może być silniejszy niż THC. W testach na myszach naukowcy odkryli, że THCP wykazało „powinowactwo do receptora CB1 ponad trzydziestokrotnie wyższe w porównaniu z tym zgłoszonym dla THC”.

„THCP ma jeszcze większe powinowactwo wiązania do receptora CB1 i większą aktywność kannabimimetyczną niż sam THC.” „ Nature Research, 2019.

Drugi związek – CBDP – podobno nie wiąże się dobrze z receptorami CB1 lub CB2, co nie czyni go priorytetem dla dalszych badań. Naukowcy stwierdzili jednak, że THCP „należy umieścić na liście głównych fitokannabinoidów, które należy określić w celu prawidłowej oceny działania farmakologicznego wyciągów z konopi indyjskich podawanych pacjentom”.

Obecnie naukowcy biorąc pod uwagę nowe badania będą kontynuować testowanie działania kannabinoidu THCP jako działania przeciwutleniającego, przeciwzapalnego i przeciwpadaczkowego.

Dzięki tym wynikom całkowita liczba odkrytych kannabinoidów w roślinie konopi wzrosła do 150, choć naukowcy zauważają, że „większość z nich nie została wyizolowana ani scharakteryzowana”. Dwa nowe kannabinoidy „zostały wyizolowane i w pełni scharakteryzowane” przez badaczy „i ich absolutna konfiguracja została potwierdzona przez stereo-selektywną syntezę.”

Odkrycie THCP może również pomóc w wyjaśnieniu zagadkowych właściwości farmakologicznych niektórych szczepów konopi, których wcześniej nie można było przypisać obecności samego THC.

„Naszym zdaniem, ten związek powinien zostać włączony do wykazu głównych fitokannabinoidów, które zostaną określone w celu prawidłowej oceny działania farmakologicznego wyciągów z konopi indyjskich podawanych pacjentom”. Według międzynarodowej niezastrzeżonej nazwy (INN) dla tych analogów CBD i THC zaproponowaliśmy odpowiednio nazwy „kannabidiphorol” (CBDP) i „tetrahydrokanabiphorol” (THCP). ”

Naukowcy sugerują, że „inne odmiany konopi indyjskich mogą zawierać jeszcze wyższy odsetek” THCP.

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
1 komentarz
 1. ekonopia 4 lata temu

  yes !!!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
 • Partnerzy

 • Dowiedz się jak tu trafić. 

 • lub

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?

  Skip to content