Badanie przeprowadzone na przestrzeni 20 lat pokazuje, że płuca palaczy marihuany działają równie dobrze, co osób niepalących.

Palacze, możecie odetchnąć z ulgą. Okazuje się, że ROZSĄDNE palenie marihuany nie ma negatywnego wpływu.

W  badaniach z 2012 roku opublikowanych w tym miesiącu w Journal of the American Medical Association, przebadano  5115 osób w 4 miastach w USA. Gdy rozpoczynano badania mieli 18-30 lat. Celem badania było określenie, jaki wpływ na stan płuc ma palenie marihuany.

Po 20-tu latach testów naukowcy otrzymali interesujące wyniki. U regularnych palaczy trawki ( jeden joint dziennie przez okres do 7 lat) nie wykryto szkodliwych zmian w aktywności płuc w porównaniu z osobami niepalącymi.

Badacze byli nieco zaskoczeni tymi wynikami.  Odnotowano,  że płuca palaczy marihuany pracują nieznacznie lepiej, niż ludzi niepalących  bądź palących papierosy.  Dlaczego tak się dzieje?  Możliwe,  że wpływ mają przyzwyczajenia związanie z paleniem Ganji. Trzymanie dymu w płucach przez kilka-kilkanaście sekund to czynność bardzo podobna do tej wykonywanej na teście w celu pomiaru aktywności płuc.  Naukowcy uważają, że to właśnie dlatego ludzie palący marihuanę byli do tego testu „lepiej przygotowani”.

Przez lata marihuana uważana była za lekarstwo.  Królowa Victoria używała jej do uśmierzania bólów menstruacyjnych.  Eric Schlosser, autor „Fast Food Nation” twierdzi, że lekarze przepisywali na receptę ekstrakty z marihuany, które były ogólnie dostępne we wszystkich aptekach.  Nastawienie Amerykanów i ich podejście do marihuany zmieniło się, kiedy to zaczęto utożsamiać roślinę z rosnącą falą i problemem emigracji, który „nawiedził” Stany Zjednoczone pod koniec XIX wieku.  Fragment wywiadu z Eric’iem Schlosser’em dla PBS :
Kwiaty konopi indyjskich – marihuana
„Jest to dośc intrygujące, że początki prohibicji marihuany w Stanach są ściśle powiązane ze wzrostem aktywności antyimigracyjnej.  Tak się jakoś złożyło, że walka marihuaną to tak na prawdę walka z poszczególnymi grupami ludzi którzy jej używali. Mówię to zarówno o Meksykanach, czarnoskórych muzykach jazzowych, hipisach, beatnik’ach (polecam „On the Road” Jack’a Kerouac’a, która przybliża zagadnienie „beat generation”) czy artystach hip-hop’owych. Jest to nic innego jak wojna z nonkonformizmem, a prawa zakazujące spożywania marihuany były i są przedstawiane jako tradycyjne, amerykańskie wartości.„

Jednakże, podejście ludzi z czasem uległo zmianie. Obecnie już 16 stanów oferuje dostęp do medycznej marihuany, a będzie ich jeszcze więcej.  Liczba studentów palących marihuanę jest większa, niż tych którzy palą papierosy, czy uprawiają weekendowe picie na umór (binge drinking).  Społeczności typu  „Oaksterdam” były czymś niewyobrażalnym 10-20 lat temu.  Dzisiaj zaczyna pojawiać się ich coraz więcej i agitują na korzyść legalizacji, domagając się aby opodatkowano marihuanę, tak jak ma to miejsce w przypadku alkoholu.

Marihuana już jakiś czas temu weszła do mainstreamu, a badania, takie jak to opublikowane w JAMA, mają szansę wyprzeć fałszywe informacje dot. szkodliwości marihuany. Dzięki nim my możemy mówić o leczniczych właściwościach marihuany w rzetelny sposób. Badacz medycznej marihuany Dr Donald Tashkin mówi, że THC jest znane ze swoich właściwości przeciwzapalnych, w związku z czym może uchronić płuca przed podrażnieniami,  które mogą z czasem przerodzić się w przewlekłą, obturacyjną chorobę płuc.  Choroba ta jest bardzo powszechna wśród ludzi palących papierosy. Palenie i inhalacja marihuany nie jest jednak najlepszym sposobem przyjmowania tego leku, dlatego też dr Tashkin poleca inną metodę zażywania marihuany.

„Dym marihuanowy zawiera tysiące substancji i wiele z nich to substancje szkodliwe, a nawet toksyczne, i mogą potencjalnie uszkodzić układ oddechowy.  Dlatego też polecam mniej inwazyjne metody”- mówi dr Tashkin. Ktoś chętny na waporyzator?

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT BADANIA ZNAJDZIECIE PONIŻEJ W ŹRÓDLE!

ŹRÓDŁO:  AMERICAN MEDICAL ASSOCIATION

 

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content