drug test policja test narkotykowy antynarkotykowy kierowcy jazda samochodem pod wplywem

Polskie prawo jest bezlitosne, jeśli chodzi o wszystko, co dotyczy jazdy pojazdami. Prawo to surowo karze użytkowników konopi, a przepisy są najostrzejsze w Unii Europejskiej.

Fala legalizacji na świecie postępuje. Jednak dla wielu użytkowników konopi nadal nie wie, czy i ile marihuany jest dozwolone podczas jazdy. Cannabis News Network przysłuchało się temu, co zostało powiedziane na trzecim międzynarodowym sympozjum na temat „Jazda pod wpływem narkotyków”.

O ile nie określono inaczej, wszystkie informacje uzyskane w tym artykule pochodzą z filmów wideo Cannabis News Network.

Obecna sytuacja jest taka, że ​​władze w każdym kraju będą wymagać badania krwi, jeśli istnieje podejrzenie spożywania konopi indyjskich, aby sprawdzić, czy krajowy limit THC został przekroczony. Jest to podobne do alkoholu, ale w przypadku marihuany zaczyna się problem.

Dlaczego obecne prawodawstwo jest nonsensowne

Marihuana działa inaczej niż alkohol i dlatego powinna być testowana w inny sposób. THC można wykryć we krwi do 30 dni po spożyciu, ale oczywiście nie oznacza to, że przez cały ten czas nie należy prowadzić samochodu. Regularni użytkownicy i osoby, które potrzebują konopi indyjskich ze względów leczniczych, zawsze przekraczają limit podczas badań, jeśli tylko zostaną sprawdzeni przez policję, nawet jak nie są pod wpływem substancji. 

Jan Ramaekers, profesor Uniwersytetu w Maastricht, zwraca uwagę na inny powiązany problem. Pacjenci leczeni z powodu przewlekłego bólu prowadzą lepiej (dosłownie), jeśli zażywali lekarstwa lub konopie. Ponadto coraz więcej wskazuje na to, że regularne używanie konopi nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów.

Co się stanie, jeśli zostaniesz przyłapany na prowadzeniu samochodu z marihuaną w Europie?

Policja testuje kierowców nie tylko pod kątem alkoholu, ale także innych substancji, takich jak amfetamina, kokaina i marihuana. Każdy, kto przekroczy określony limit, zostanie ukarany. Delikwentom grożą wysokie grzywny, utrata prawa jazdy oraz wolności. Jeśli ulegniesz wypadkowi, ryzykujesz również, że Twój ubezpieczyciel odmówi Ci ubezpieczenia.

 • Prowadzenie pojazdu pod wpływem marihuany jest w Niemczech karane grzywną w wysokości 500 euro i utratą prawa jazdy na trzy miesiące. Limit THC wynosi 1 ng / ml w surowicy krwi, co odpowiada 0,5 ng / ml we krwi.
 • Belgii grzywna wynosi od 1600 do 16 000 euro. Ponadto przestępcy tracą prawo jazdy na co najmniej miesiąc. Co gorsza, sędzia może również zdecydować o zakazie prowadzenia pojazdów przez okres do pięciu lat. Limit THC wynosi 1 ng / ml.
 • Wielkiej Brytanii użytkownicy konopi indyjskich tracą prawo jazdy na rok i zagrożeni są grzywną w wysokości do 5000 funtów. Limit THC wynosi 2 ng / ml.
 • Francja ma politykę zerowej tolerancji. Grzywna może sięgać 4500 euro, a prawo jazdy można stracić na okres do trzech lat.
 • Hiszpanii pozytywny wynik testu śliny kosztuje 1000 euro. Ponadto sześć z dwunastu punktów zostanie odjętych z Twojego prawa jazdy. Jeśli ktoś jest nadal wyraźnie pod wpływem narkotyku w czasie wykonywania testu, może to nawet skutkować karą więzienia. Ostrzeżenie: obowiązuje zasada zerowej tolerancji!
 • We Włoszech podejście jest podobne. Kara za prowadzenie pojazdu pod wpływem konopi indyjskich wynosi od 1500 do 6000 euro plus rok więzienia. Tutaj również nie ma limitu THC i obowiązuje zasada zerowej tolerancji!
 • Jeśli prowadzisz pojazd w Holandii pod wpływem narkotyków, możesz spodziewać się grzywny w wysokości 850 euro i utraty prawa jazdy na kilka miesięcy . Limit THC wynosi 3 ng / ml lub 1 ng / ml w połączeniu z alkoholem lub innymi narkotykami.

Jak przejść test śliny

W przypadku podejrzenia o zażywanie narkotyków policja ma prawo przeprowadzić badanie śliny na miejscu. Jeśli wynik testu jest pozytywny, zwykle wymagane jest badanie krwi i to się liczy w przypadku każdej kary. Kontrola narkotyków jest nieprzyjemna, ale nie musi to być koniec świata.

Istnieje kilka sprawdzonych wskazówek, które użytkownicy konopi muszą wiedzieć, gdy zostaną zatrzymani na punkcie kontrolnym ruchu:

 • Przede wszystkim: wyznaczeni kierowcy powinni być trzeźwi
 • Przyjazna postawa ma duże znaczenie, kluczem jest zachowanie spokoju i grzeczności
 • Akcesoria do palenia (fajki, bibułki, młynki, torebki itp.) Mogą wskazać na fakt bycia użytkownikiem marihuany i nie powinny leżeć w samochodzie w widocznym miejscu
 • THC jest rozpuszczalny w tłuszczach, dlatego przed wejściem do samochodu warto zjeść coś tłustego lub przepłukać usta oliwą z oliwek
 • Dbanie o zęby i dziąsła jest równie ważne. Dobra rutyna higieny jamy ustnej obejmuje regularne szczotkowanie, nitkowanie i płukanie jamy ustnej płynem do płukania ust
 • Można użyć preparatów usuwających toksyny w ślinie.

Kierowcy, którzy przestrzegają tych wskazówek, minimalizują ryzyko pozytywnego wyniku testu śliny.

Śledź Cannabis News Network i bądź na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami dotyczącymi konopi. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, śledź Cannabis News Network  na  Facebooku ,  Twitterze  i  Vimeo .

Sprawdź jakie jest prawo dotyczące jazdy pod wpływem w poszczególnych krajach UE – LEGAL APPROACHES TO DRUGS AND DRIVING

Źródło: Sensi Seeds

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
 • Partnerzy

 • Dowiedz się jak tu trafić. 

 • lub

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?

  Skip to content