Waszyngton, DC: Przedstawiciele amerykańskich Centrów Kontroli Chorób po raz pierwszy zidentyfikowali octan witaminy E jako „bardzo silnego sprawcę obaw” w EVALI (uszkodzenie płuc związane z używaniem e-papierosa lub produktu vaping). 

Ogłoszenie agencji, opublikowane w piątek, następuje po tym, jak urzędnicy zdrowia znaleźli olej w płucach 29 pacjentów, którzy zachorowali po użyciu przenośnych waporyzatorów.

W artykule opublikowanym w agencji Morbidity and Mortality Weekly Report badacze doszli do wniosku: „Na podstawie tych danych od 29 pacjentów wydaje się, że octan witaminy E jest powiązany z EVALI”.

Anne Schuchat, główna zastępca dyrektora w Centrach Kontroli i Zapobiegania Chorobom, dodała : „Te odkrycia dostarczają bezpośrednich dowodów na obecność octanu witaminy E w pierwotnym miejscu urazu w płucach”.

Na początku września urzędnicy ds. Zdrowia w stanie Nowy Jork publicznie przyznali się do stwierdzenia wysokiego poziomu oleju witaminy E w produktach podejrzewanych o związek z chorobą płuc, co wiązało się z ponad 2000 przypadków w całym kraju i 39 ofiarami śmiertelnymi.

Internetowa publikacja Leafly.com opublikowała kilka obszernych raportów dotyczących niedawnego wzrostu popularności witaminy E wśród nielegalnych sprzedawców e- liquidów na rynku. Z ich raportów wynika, że ​​od końca 2018 r. niektórzy dostawcy zaczęli stosować olej jako dodatek, starając się zagęścić konsystencję swoich e-płynów i maskować rozcieńczanie. Najnowsze raporty Leafly na ten temat pojawiają się w Internecie.

Inne badania sugerują, że przynajmniej niektóre obrażenia płuc mogą wynikać z obecności określonego środka wiążącego metal w niektórych rodzajach przenośnych wkładów. Niektórzy osobno spekulowali, że winne mogą być syntetyczne kannabinoidy, które czasami są dodawane do nieuregulowanych produktów przez pozbawionych skrupułów producentów.

Najnowsze doradztwo CDC nie wyklucza możliwości, że inne potencjalne czynniki mogą również odgrywać rolę w chorobie, ale potwierdza: „Po raz pierwszy wykryliśmy potencjalny problem chemiczny w próbkach biologicznych od pacjentów z tymi obrażeniami płuc”. Agencja dodaje: „Najnowsze ustalenia krajowe i stanowe sugerują, że produkty zawierające THC, w szczególności pochodzące z nieformalnych źródeł, takich jak przyjaciele, rodzina lub osobiści sprzedawcy online, są powiązane z większością przypadków i odgrywają główną rolę w wybuchu epidemii. „

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
1 komentarz
 1. Anonim 4 lata temu

  to nie jest prawdą, octan wit. E zidentyfikowano w mniej, niż 50%, zaś uszkodzenia płuc mają charakter oparzeń chemicznych, nie zaś otłuszczenia.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
 • Partnerzy

 • Dowiedz się jak tu trafić. 

 • lub

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?

  Skip to content