Używanie marihuany w niektórych schorzeniach było legalne w Izraelu od lat 90. XX w.  Używanie rekreacyjne zostało  zdekryminalizowane w marcu 2017 r. Izraelscy hodowcy mają przewagę konkurencyjną nad innymi narodami, ponieważ ściśle współpracują z instytucjami naukowymi w badaniach klinicznych z mniejszymi ograniczeniami niż inne kraje.

Według izraelskiego raportu rządowego eksport marihuany przyniesie izraelskiej gospodarce od 285 milionów dolarów do 1,14 miliarda dolarów rocznie. W samym Izraelu aż 50 firm pracuje nad uprawą marihuany medycznej, planując ekspansję na świat.

Ministrowie Izraela wypowiadali się przeciwko decyzji o zamrożeniu eksportu przez premiera Netanjahu.

“Nie wolno nam przegapić pociągu”, napisała w piątek na łamach facebooka minister sprawiedliwości Ayelet Shaked. “Dziś jesteśmy lokomotywą, jeśli będziemy się wahać, staniemy na bocznym torze.”

Dodał: “Jestem pewna, że ​​kiedy siądziemy z premierem i przedstawimy mu wszystkie szczegóły, zostanie podjęta właściwa decyzja”.

Netanjahu powiedział szefom resortów, że postanowił zablokować eksport po otrzymaniu telefonu od Trumpa, który jest przeciwny jej legalizacji. Premier podkreślił, że nie chce, aby Izrael był pionierem w eksporcie marihuany medycznej, aby nie złościć prezydenta Stanów Zjednoczonych. Na chwilę obecną Kanada jest jedynym krajem na świecie, który zatwierdził eksport marihuany medycznej.

 

ŹRÓDŁO:

NEWSWEEK.COM 

Jakub Gajewski
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!   |    WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt.- underground. BTC: 18RjqnTAyJ4QH3ZZkEjbZEE5MzEoactZ2H ETH: 0xf3f7F9453ea5Ac7eAFdB113bd18e7D6275229d82  
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account

Skip to content