Używanie marihuany w niektórych schorzeniach było legalne w Izraelu od lat 90. XX w.  Używanie rekreacyjne zostało  zdekryminalizowane w marcu 2017 r. Izraelscy hodowcy mają przewagę konkurencyjną nad innymi narodami, ponieważ ściśle współpracują z instytucjami naukowymi w badaniach klinicznych z mniejszymi ograniczeniami niż inne kraje.

Według izraelskiego raportu rządowego eksport marihuany przyniesie izraelskiej gospodarce od 285 milionów dolarów do 1,14 miliarda dolarów rocznie. W samym Izraelu aż 50 firm pracuje nad uprawą marihuany medycznej, planując ekspansję na świat.

Ministrowie Izraela wypowiadali się przeciwko decyzji o zamrożeniu eksportu przez premiera Netanjahu.

„Nie wolno nam przegapić pociągu”, napisała w piątek na łamach facebooka minister sprawiedliwości Ayelet Shaked. „Dziś jesteśmy lokomotywą, jeśli będziemy się wahać, staniemy na bocznym torze.”

Dodał: „Jestem pewna, że ​​kiedy siądziemy z premierem i przedstawimy mu wszystkie szczegóły, zostanie podjęta właściwa decyzja”.

Netanjahu powiedział szefom resortów, że postanowił zablokować eksport po otrzymaniu telefonu od Trumpa, który jest przeciwny jej legalizacji. Premier podkreślił, że nie chce, aby Izrael był pionierem w eksporcie marihuany medycznej, aby nie złościć prezydenta Stanów Zjednoczonych. Na chwilę obecną Kanada jest jedynym krajem na świecie, który zatwierdził eksport marihuany medycznej.

 

ŹRÓDŁO:

NEWSWEEK.COM 

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content