Firma Tilray to wiodące na całym świecie przedsiębiorstwo w branży konopnej pochodzące z Kanady. Właśnie otrzymało ono licencję na import i hodowlę medycznej marihuany w Portugalii. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie firmy kwota 20 milionów euro ma zostać zainwestowana w campus w Cantanhede w Portugalii.

Dzięki takiej rozbudowie Tilray będzie w stanie rocznie wyprodukować 62 tony cannabisu. Tym samym przedsiębiorstwo ma zamiar zaspokoić ciągle rosnące zapotrzebowanie na medyczną marihuanę w Europie, szczególnie w Niemczech, gdzie jest ona od marca tego roku legalna.

Prace budowlane w nowym miejscu rozpoczęły się już we wrześniu. Europejski Campus będzie zawierał powierzchnie uprawne na świeżym powietrzu, w halach oraz szklarniach i oprócz tego stanowiska do obróbki surowca, pakowania oraz sprzedaży medycznej marihuany.

Wraz z wzniesieniem inwestycji zajmującej powierzchnię 25.000 metrów kwadratowych Tilray stworzy na miejscu około 100 nowych miejsc pracy. Przedsiębiorstwo od dwóch lat zajmowało się znalezieniem odpowiedniego miejsca do produkcji medycznej marihuany w Europie.

„Campus Europejski należący do firmy Tilray to kolejna strategiczna cegiełka na drodze do naszego celu jakim jest zbudowanie światowej, najpewniejszej i najbardziej cenionej marki medycznej marihuany” – powiedział Brendan Kennedy, który jest dyrektorem generalnym marki Tilray.

„Przez ostatnie dwa lata nieustannie pracowaliśmy nad tym, aby znaleźć odpowiednie miejsce na wzniesienie hal produkcyjnych, przetwórni oraz ośrodków badawczych, aby spełnić oczekiwania na wysokiej jakości produkty z medycznej marihuany w Europie. Portugalia posiada idealny klimat do uprawycannabisu, wysoko wykwalifikowaną siłę roboczą w dziedzinie medycyny oraz dynamiczne środowisko badawcze.”

W pierwszej fazie projektu do wiosny 2018 roku mają powstać laboratorium z bankiem danych genetycznych, większość powierzchni do uprawy, szklarnia o powierzchni 10.000 metrów kwadratowych i hala produkcyjna o powierzchni 1.000 metrów kwadratowych.

Do końca 2018 roku produkcja medycznej marihuany przez firmę Tilray ma wzrosnąć do 62 ton rocznie i z tych zasobów mają korzystać również kraje europejskie, w których zalegalizowano już medyczną marihuanę.

ŹRÓDŁO: GROWENTER.PL

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content