Początek tego roku obfitował w ważne wydarzenia i publiczne debaty związane z dostępem do medycznej marihuany w Polsce. Temat wzbudził zainteresowanie ogólnopolskich mediów, a także niektórych polityków. Wielu Polaków, a przede wszystkim pacjentów, z uwagą śledziło losy ustawy o medycznej marihuanie.

W lutym klub poselski Kukiz’15 złożył do sejmu projekt ustawy, która ma umożliwić legalne stosowanie wyrobów medycznych na bazie konopi w Polsce. Ustawa dała nadzieję wielu potrzebującym, a władze zapewniały, że sprawa zostanie potraktowana z należytą uwagą. Mimo ogłoszonej pełnej refundacji leków na bazie medycznej marihuany niewiele realnie uległo zmianie.

Co dalej z ustawą?

Podczas konferencji Konopie w teorii i praktyce we Wrocławiu mieliśmy okazję porozmawiać m.in. z Jakubem Gajewskim – aktywistą i założycielem inicjatywy Wolne Konopie, którego zapytaliśmy o losy ustawy.

  • Co dzieje się z ustawą o medycznej marihuanie?
  • Czy uda się przeforsować ustawę o medycznej marihuanie?
  • Czy ogłoszona refundacja leków na bazie medycznej marihuany to ,,zamiatanie sprawy pod dywan’’?

 

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu!

Jakub Gajewski
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!   |    WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt.- underground. BTC: 18RjqnTAyJ4QH3ZZkEjbZEE5MzEoactZ2H ETH: 0xf3f7F9453ea5Ac7eAFdB113bd18e7D6275229d82  
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account

Skip to content