Sacramento, California – Największa stanowa organizacja praktykujących lekarzy (The California Medical Association) ogłosiła, że wraca do propozycji głosowań za legalizacją marihuany w celach użytkowych w 2016 roku.

Koalicja przedsiębiorców, aktywistów, lekarzy oraz polityków wraca z inicjatywą, której lideruje miliarder Sean Parker.

Organizacja w oświadczeniu przekonuje, że jej członkowie wierzą w kontrolę produkcji i dystrybucji oraz w konieczne badania i studia nad marihuaną. Twierdzą, że jest to o wiele lepsze rozwiązanie dla ochrony zdrowia publicznego niż nieefektywna prohibicja.

Rzeczniczka Molly Weedn przekonuje, że CMA jest zainteresowana głównie wizją badań nad konopiami w szerokim spektrum.

“Czujemy, że inicjatywa ta pozwoli na lepszy monitoring, lecz przede wszystkim na wyczerpujące i konkretne badania“

Kalifornijska propozycja ma stworzyć bezproblemowy dostęp do marihuany dla ludzi, którzy ukończyli 21 rok życia. Wedle założeń, taka osoba będzie mogła jednorazowo nabyć do 1 uncji, a w domu będzie mogła uprawiać do sześciu roślin. Na konopie stosowane w celach rekreacyjnych ma zostać nałożony podatek w formie akcyzy, wynoszący 15%.

Wedle wyliczeń finansistów, takowa legalizacja może wpompować w budżet nawet 1 miliard dolarów rocznie. CMA ma nadzieję, że nowe regulacje prawne pomogą zredukować liczbę osób, którzy widnieją w systemie pacjentów medycznej marihuany, mimo tego, że nie występują u nich żadne symptomy choroby. Jest to związane z biznesem wypisywania recept na czas określony, który w Kalifornii kwitnie od lat. CMA chce skończyć ten proces i zracjonalizować politykę.

Popierający inicjatywę mają czas do 5 lipca, aby zebrać 366 000 podpisów, które pozwolą na listopadowe głosowanie nad ustawą. Organizatorzy podobnych akcji już podłączyli się pod działanie Central Medical Association, a zatem nie powinno być problemu z zebraniem sygnatur.

Źródło: www.sidbank.pl

Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content