Niezależnie od tego, czy dana osoba używa marihuany w celach medycznych, czy rekreacyjnych, przyjmowanie odpowiedniej dawki THC jest najważniejszym czynnikiem w osiągnięciu pożądanego rezultatu. Za mało nie zadziała, a za dużo może wywołać skutki uboczne lub w niektórych przypadkach przeciwne do zamierzonych. Przygotowaliśmy ten przewodnik po dawkowaniu THC, aby pomóc Ci określić, ile powinieneś brać i dlaczego.

Znalezienie odpowiedniej dawki THC w mg

Efekty działania marihuany różnią się w zależności od indywidualnych cech fizjologicznych danej osoby, ilości i mocy marihuany, aktualnego wzorca używania konopi indyjskich i poziomu tolerancji oraz rodzaju spożywanego produktu. Istotną rolę może również odgrywać genetyka, wiek, płeć, a nawet waga. Tak więc tak naprawdę nie ma jednej normalnej dawki THC, która byłaby odpowiednia dla wszystkich.

Niektórzy ludzie boją się zażywać THC, ponieważ wywołać może euforię lub upośledzenie pracy mózgu. To prawda, ale te efekty występują tylko powyżej pewnej dawki progowej. Poniżej tego progu widzimy inne korzyści łagodzące objawy, poprawiające wydajność i poprawiające zdrowie.

Wielu użytkowników konopi stosuje bardzo niskie dawki THC, takie jak jedna inhalacja dziennie lub bardzo małe dawki nalewki lub artykułów spożywczych, podczas gdy inni pacjenci wymagają znacznie wyższych dawek, w celu osiągnięcia korzyści terapeutycznych.

Do tej pory ustalono, że niektórzy z pacjentów doświadczają efektów terapeutycznych przy minimalnych lub zerowych efektach ubocznych zachowując niskie dawki doustne, takie jak 1 mg THC dziennie, a także wysokie, nawet 1000 mg lub więcej dziennie. Jest to niezwykle szeroki, bezpieczny i skuteczny zakres dawkowania. Większość pacjentów używa od 2 mg do 30 mg THC na dawkę.

Przyjęcie odpowiedniej dawki zależy również od sposobu podania. Kwiat konopi lub koncentraty można palić lub waporyzować, a produkty do spożycia doustnego obejmują nalewki, olejki, artykuły spożywcze, środki do stosowania miejscowego, napoje, koncentraty i niedocenianą przez wielu herbatę z konopi (polecamy ten sposób stosowania)

Tak więc, aby uzyskać najlepsze wyniki, musisz wybrać odpowiednią metodę lub metody dostarczania THC do organizmu. Trzeba pamiętać, że wielu użytkowników, którzy stosują konopie z powodzeniem, próbuje więcej niż jedną recepturę, dzięki czemu uzyskuje większe korzyści.

Dlaczego różne metody stosowania? 

Każda z nich różni się szybkością wytwarzania efektów i czasem ich trwania. Na przykład, wdychanie marihuany działa najszybciej, z niemal natychmiastowym skutkiem (zwykle od kilkudziesięciu sekund do pięciu minut), ale ta droga podawania ma najkrótszy czas działania (zwykle od dwóch do czterech godzin). Zaleca się ją, aby w szybkim tempie zwalczyć nagły efekt chorobowy, np. ból.

Efekty w przypadku nalewek i olejków, które można stosować doustnie, pojawiają się wolniej niż przy wdychaniu, ale zwykle szybciej niż w przypadku artykułów spożywczych (około 10 do 45 minut). Działanie utrzymuje się od trzech do ośmiu godzin. Produkty jadalne, w tym kapsułki, mają najwolniejszy start, ale zapewniają najdłuższy czas działania, od czterech do 12 godzin.

Ile THC potrzeba, aby uzyskać haj?

Dla większości ludzi niezależnie od metody dostarczania, ilość THC potrzebna do odczuwania psychoaktywnych właściwości (zmieniających umysł) waha się od około 2,5 mg do 15 mg. Osoby, które dopiero zaczynają zażywać konopie indyjskie lub są wrażliwe na konopie, mogą odczuwać efekty przy niższym zakresie – 1 mg.

Doświadczeni użytkownicy często potrzebują więcej THC, ponieważ rozwinęli tolerancję na tę substancję poprzez regularne stosowanie, co oznacza, że ​​potrzebują więcej THC, aby uzyskać podobne efekty. Niemniej jednak tolerancję można też zmniejszyć, o czym można przeczytać w późniejszej części artykułu.

Chociaż możemy oszacować miligramową ilość THC spożywanego przez osobę palącą lub waporyzującą kwiat konopi, wpływ tej dawki jest zupełnie inny niż podobnej dawki przyjmowanej doustnie, a w praktyce wdychanie konopi indyjskich nie musi być określane ilościowo.

I chociaż istnieje próg psychoaktywny dla wdychanych konopi indyjskich, poniżej którego można doświadczyć niepsychoaktywnych korzyści, trudniej jest precyzyjnie określić dawkę wziewną i łatwiej jest przyjąć „o jeden wdech za dużo”.

Dobrą zasadą jest wykonanie jednej inhalacji, odczekanie pięciu, dziesięciu minut i ocenienie swojego samopoczucia. Rekreacyjni palacze marihuany nie są przyzwyczajeni do zaprzestania palenia przed osiągnięciem haju, ale pacjentom ta strategia pomaga złagodzić objawy, jednocześnie poprawiając, a nie pogarszając ich wydajność.

Miejscowe stosowanie marihuany THC w balsamie, maści lub kremie zwykle nie daje haju, chyba że środek jest nakładany na dużą powierzchnię ciała lub został specjalnie stworzony do wchłaniania przezskórnego, co oznacza, że ​​dostanie się substancji psychoaktywnej do krwi. W przypadku tej metody zakres dawkowania THC może wynosić od 1 mg do 15 mg, aby uzyskać działanie psychoaktywne.

Co ciekawe, budujemy tolerancję na różne efekty THC w różnym tempie. Zazwyczaj szybciej budujemy tolerancję na niepożądane efekty, takie jak upośledzenie umysłowe i fizyczne, niż na efekty terapeutyczne, takie jak łagodzenie bólu lub lęku.

To właśnie „budowanie tolerancji” na niepożądane skutki uboczne jest strategicznie ważne w ciągu pierwszych kilku tygodni stosowania THC. Jest to jeden z powodów, dla których zaczyna się od niskiej dawki i powoli i metodycznie się ją zwiększa.

Ile marihuany powinieneś użyć w formie skręta lub używając waporyzatora?

Dla większości osób przyjmowanie od 1 do 10 wdechów dymu dziennie jest skuteczną dawką i jest bardzo mało prawdopodobne, aby spowodowało np. uszkodzenie płuc lub dróg oddechowych.

Wszystkim pacjentom, którzy palą marihuanę, zalecamy spróbowanie przejścia na ziołowy waporyzator do kwiatów (najzdrowszy sposób wdychania marihuany, choć ma nieco inne efekty niż palenie).

Waporyzatory ziołowe często działają jak mały piec konwekcyjny. Umożliwiają przepływ powietrza o określonej temperaturze, dzięki czemu odparowują związki terapeutyczne bez powodowania spalania materiału roślinnego. Powoduje to lżejsze i mniej irytujące doznania oraz chroni drogi oddechowe przed narażeniem na toksyczne substancje zawarte w dymie z konopi.

Dobra temperatura waporyzacji na początek to około 180 ° C. Waporyzatory ziołowe mają szybki, ale nieco opóźniony początek działania w porównaniu do palenia, dlatego należy odczekać dziesięć, a nawet dwadzieścia minut między inhalacjami, aby poczuć efekty i określić, czy potrzebujesz kolejnej dawki.

Po inhalacji marihuany niektóre objawy ze strony układu oddechowego mogą ulec poprawie, inne mogą się pogorszyć; większość ludzi szybko dowiaduje się, czy marihuana pomaga, czy szkodzi. Jeśli masz chorobę płuc, zachowaj ostrożność i najlepiej współpracuj z lekarzem, który jest ekspertem od konopi.

Większość ludzi nie wie, że inhalacja pozwala wchłonąć jedynie 1% do 2% związków roślinnych zawartych w konopiach. W rzeczywistości 98% z nich jest wydychanych, a spalanie lub ciepło niezbędne do palenia konopi niszczy wiele innych terapeutycznych kannabinoidów, terpenów, flawonoidów i innych fitoskładników, zwłaszcza kannabinoidów kwasowych , takich jak THCA, CBDA i CBGA. Dlatego zdecydowana większość osób, które używają konopi indyjskich do leczenia bólu za pomocą podawania doustnego i miejscowego, osiąga lepsze wyniki niż przy metodzie inhalacji.

VapePeny – Zalecenia dotyczące dawkowania

Jak używać Vape Pena

Ta metoda polega na wdychaniu skoncentrowanego oleju konopnego, który zazwyczaj jest poddany działaniu ciepła w urządzeniu przypominającym długopis. Chociaż tego typu waporyzatory są wygodne i łatwe w użyciu, to mogą być one niebezpieczne, dlatego zalecamy używanie innych metod.

Podobnie jak w przypadku palenia, trudno jest określić ilościowo, ile miligramów THC waporyzujemy. Polecamy tę samą strategię: weź jedną inhalację, odczekaj dziesięć, a nawet dwadzieścia minut, aby zobaczyć, jak się czujesz. Dopiero po upływie tego czasu spróbuj wziąć wdech jeszcze raz, jeśli uważasz, że działanie jest za słabe. Ponieważ tego typu waporyzatory zawierają wysoce skoncentrowany ekstrakt z konopi, możesz potrzebować mniej wdechów w porównaniu z paleniem kwiatów konopi indyjskich.

Ile mg THC powinieneś zażyć metodą jadalną?

Podczas przyjmowania artykułów spożywczych z THC, takich jak gumy i kapsułki, większość THC jest przetwarzana przez wątrobę, zanim dostanie się do krwiobiegu i mózgu.

Duża część THC jest przekształcana w aktywny metabolit 11-OH-THC, który działa podobnie do THC w organizmie, ale ma również pewne różnice, w szczególności fakt, że 11-OH-THC jest silniejszy niż THC i może powodować niepożądane skutki uboczne. Jest to główny powód, dla którego artykuły spożywcze z THC, szczególnie gdy się je przedawkuje, mogą wydawać się silniejsze niż wziewne.

Jeśli produkty doustne są przyjmowane z jedzeniem, w porównaniu z przyjmowaniem na pusty żołądek, całkowite wchłanianie może być dwa do pięciu razy większe, a czasami początek działania może być opóźniony. Może to być dużym zaskoczeniem, jeśli się tego nie spodziewasz, więc zwracaj dokładnie uwagę na spożywanie produktów z THC z innymi posiłkami.

W USA ilość THC w produkcie można zwykle znaleźć na opakowaniu lub etykietach. Chociaż dokładność etykiet może być czasami wątpliwa, pacjenci używają tych informacji jako wskazówek. W Polsce niestety użytkownik musi radzić sobie sam, dlatego trzeba posiadać odpowiednie dane, m.in. zawartość THC w kwiatach, z których zrobiony jest produkt jadalny, aby móc określić odpowiednia dawkę.

Ponieważ artykuły spożywcze muszą zostać strawione, efekty mogą rozpocząć się po 45 minutach do nawet trzech godzin. Pamiętaj, ile bierzesz i bądź cierpliwy. Jednym z najczęstszych błędów powodujących niepożądane skutki jest sytuacja, gdy ktoś uważa, że ​​dawka, którą zażył 30 minut temu, nie działa i przyjmuje kolejną dawkę, zanim zacznie działać pierwsza. Przedawkowanie THC może być bardzo nieprzyjemne dla umysłu i ciała, ale bardzo rzadko jest niebezpieczne.

Osoby, które dopiero rozpoczynają terapię konopną powinny zacząć od artykułów spożywczych zawierających od 1 mg do 2,5 mg na porcję. Jeśli artykuły spożywcze będą dostępne w aptece i nie będzie w ofercie artykułów spożywczych o takiej zawartości, kup produkt o wyższej dawce i pokrój go, aby uzyskać tylko 1 mg do 2,5 mg. Na przykład, jeśli etykieta na gumie do żucia zawiera 5 mg, przetnij ją na pół, co da 2,5 mg i ponownie na pół, co da 1,25 mg.

Osobom, które chcą zażywać konopie doustnie z większą precyzją i bardziej spójnymi rezultatami, polecam stosowanie preparatu w płynie, który można podawać w ilości kropli. Na przykład produkty lecznicze zawierają ~1 mg wszystkich kannabinoidów na kroplę.

Pamiętaj, aby odpowiednio przechowywać artykuły spożywcze poza zasięgiem dzieci i zwierząt domowych.

Dawkowanie THC w nalewkach

Ile miligramów lub kropli nalewki z THC należy spożywać?

Jeśli szukasz przewodnika po dawkowaniu nalewek THC, mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie. Przyjmowanie konopi stosując krople zazwyczaj pozwala na najbardziej precyzyjne dawkowanie i najbardziej spójne wyniki. Używając nalewek lub olejków z konopi, łatwo jest zacząć od małej dawki i stopniowo zwiększać, aż osiągniesz zamierzoną reakcję.

Chodzi o to, aby zacząć bardzo powoli, zaczynając od 1 mg do 2 mg THC na dawkę do trzech razy dziennie, a następnie dodawać 1 mg do 2 mg do swojej dziennej dawki co 1 do 2 dni, aż zaczniesz zauważać działanie substancji. Następnie, nawet jeśli efekty są subtelne, powinno utrzymać się dawkę przez trzy dni przed dalszym zwiększeniem. Dla wielu osób dawka, która początkowo daje niewielkie korzyści, z biegiem czasu zapewni ich więcej.

Po znalezieniu odpowiedniej dla siebie dawki możesz zwiększyć dzienną częstotliwość, jeśli po jakimś czasie okaże się, że efekty szybciej niż zwykle zanikają.

Napoje z dodatkiem THC – zalecenia dotyczące dawkowania

Jaką ilość napoju należy wypić?

Napoje zawierające THC często przemawiają do osób poszukujących psychoaktywnej alternatywy dla działania alkoholu, chociaż są tacy, którzy lubią powoli popijać napój przez cały dzień, osiągając cel subpsychoaktywnych dawek. Większość napojów z THC powinno zawierać około 2 mg do 10 mg THC a wchłanianie i doświadczenia zazwyczaj są podobne do innych doustnych produktów z konopi indyjskich.

Jeśli używasz konopi w celu zdrowotnym, nie pij napojów z dużą zawartością cukru, sztucznych barwników i innych nieprzyjemnych dodatków. Zawsze przechowuj napoje z konopi w miejscu niedostępnym dla dzieci lub zwierząt.

Koncentraty konopi – Zalecenia dotyczące dawkowania
Jak spożywać koncentraty konopi? Ile powinienem palić lub waporyzować po raz pierwszy?

Koncentraty z konopi to bardzo silne ekstrakty o stężeniu THC wynoszącym 70% lub więcej (np. RSO, FECO). Powstają z ekstrakcji kwiatów konopi. Koncentraty występują w wielu różnych formach i nazwach, m.in. W zależności od produktu można je palić, waporyzować, jeść lub stosować miejscowo.

Nie należy wdychać ani spożywać koncentratów, jeśli nigdy wcześniej nie stosowałeś THC lub jesteś rzadkim użytkownikiem, który nie wie jaką dawkę może zażyć żeby nie przedawkować.

Dla początkujących, którzy próbują koncentratów wziewnych, minusem – i najczęściej popełnianym błędem – jest przedawkowanie, które jest możliwe przy jednej inhalacji. Chociaż może to być nieprzyjemne doświadczenie, rzadko jest niebezpieczne. Jeden wyjątek, który różni się od przedawkowania doustnego THC, to w przypadku przedawkowania koncentratu wziewnego można spowodować szybkie obniżenie ciśnienia krwi i omdlenia. W przypadku koncentratów należy stosować jeden płytki wdech i odczekać 20 min lub zastosować się do zaleceń dotyczących produktów spożywczych.

A co z mikrodozowaniem THC?

Termin mikrodawkowanie odnosi się do używania THC w celu uzyskania korzyści zdrowotnych w dawce poniżej progu psychoaktywności.

Nie ma określonej liczby miligramów, która wskazuje mikrodawkę – raczej jest ona rozpoznawana przez reakcję jednostki na określoną dawkę. Dla większości ludzi zakres mikrodawek wynosi od 1 mg do 5 mg THC. Niektórzy ludzie naturalnie potrzebują mniej, szczególnie początkujący, a inni, którzy zbudowali pewną tolerancję na THC, prawdopodobnie będą potrzebować większą dawkę.

Niektórzy uważają, że używanie THC w celach zdrowotnych wymaga dawki powodującej haj i często czekają z zażyciem do końca dnia. Nauka mikrodawkowania THC w ciągu dnia może jednak przynieść korzyści psychiczne i fizyczne i zmniejszyć codzienne objawy chorób przewlekłych.

Inne zmienne, które należy rozważyć przy wyborze odpowiedniej dawki THC

Decydując się na konsumpcję konopi – zwłaszcza jeśli jest to Twój pierwszy raz i używasz jakiejkolwiek metody – upewnij się, że jesteś w bezpiecznym miejscu, w którym czujesz się komfortowo, najlepiej z kimś, kto ma doświadczenie z konopiami lub przynajmniej z kimś, z kim czujesz się bezpiecznie.

Najczęstszym błędem popełnianym przez ludzi na początku jest zbyt krótki czas oczekiwania, aby zrozumieć, w jaki sposób przyjmowana dawka wpływa na organizm. Dopóki nie zdobędziesz doświadczenia i nie będziesz wiedział, jak zareagujesz, zawsze odczekaj pięć, dziesięć a nawet dwadzieścia minut między inhalacjami. Jeśli używasz nalewki, odczekaj 45 minut do godziny przed przyjęciem większej ilości. W przypadku artykułów spożywczych odczekaj jedną do dwóch, trzech godzin.

Aby zrozumieć, w jaki sposób THC na ciebie wpływa, zwłaszcza podczas określania skutecznej mikrodawki, najlepiej jest śledzić swoje wrażenia i dążyć do dawki, w której czujesz się najlepiej.

Skąd mam wiedzieć, czy to działa?

Zawsze sprawdzaj swój wewnętrzny stan samopoczucia, aby sprawdzić swoje ciało i umysł przed i 1 godzinę po użyciu. Jeśli Twój wynik się poprawi, wiesz, że prawdopodobnie odczuwasz skutki przyjętej ilości. Pomoże ci w tym poniższy test.


OCEŃ KAŻDĄ WARTOŚĆ W SKALI OD 1 DO 10 (1=NAJGORZEJ I 10-NAJLEPIEJ):

Oddech
Jak łatwy i gładki jest twój oddech?

Ciało
Jak łatwo jest pozostać w nieruchomej, ale komfortowej pozycji?
Nastrój
Jak łatwo jest ci się teraz uśmiechać?
Objaw(y)
Oceń swoje samopoczucie, oceniając występujące objawy.

Poprzez ten test będziesz wiedzieć, czy osiągnąłeś dawkę, która jest subtelna, ale ważna do zmiany twojej fizjologii.

Jeśli zrobisz test ponownie i twój wynik się poprawi, spróbuj przez jakiś czas pozostać przy tej dawce. Jeśli chcesz silniejszych efektów, zawsze możesz zwiększyć ilość. Ludzie często uważają, że dawka, która poprawia ich wewnętrzny stan, daje jeszcze lepsze wyniki, gdy jest stosowana konsekwentnie przez określony czas.

Niektórzy początkujący użytkownicy nie odczuwają niczego podczas pierwszych kilku konsumpcji marihuany, nawet przy dość liberalnych dawkach. Podejrzewa się, że dzieje się tak dlatego, że pierwsza lub dwie dawki uwrażliwiają lub pobudzają system endokannabinoidowy. Zachowaj cierpliwość i poczekaj do trzeciej dawki, zanim przekroczysz 5 mg THC.

Często zadawane pytania dotyczące dawkowania THC

Ile mg THC może być dużo?

Większość osób dobrze reaguje na konopie indyjskie. Dla niektórych, które są bardzo wrażliwe, 5 mg do 10 mg może być za dużą dawką. Niemniej inni ludzie dobrze sobie radzą z 25 mg THC lub więcej. Najważniejszą rzeczą jest zrozumienie, ile to dla ciebie za dużo, i czy możesz to zrobić bezpiecznie, zaczynając od małej i stopniowo zwiększając dawkę.

Jeśli metodycznie będziesz podnosił zakres miligramów w dawce, na przykład o 1 mg THC, nigdy nie przedawkujesz.

Czy 10 mg THC to dużo w przypadku produktów spożywczych?
Produkty spożywcze na nieuregulowanym rynku na ogół mają niewiadome moce, dlatego trzeba bardzo uważać i zaczynać od małych kawałków. Na uregulowanym rynku zawartość THC podana jest na etykiecie, przy czym pojedyncze produkty spożywcze zawierają 1 mg, 2,5 mg, 5 mg, 10 mg i 20 mg.

Jeśli jesteś początkujący lub wrażliwy na THC, 10 mg może wywołać niepożądane efekty psychoaktywne. Z drugiej strony 10 mg to powszechna dawka stosowana do celowego wywołania przyjemnej euforii.

Ile THC potrzeba, aby uzyskać haj?
Ilość zależy od osoby, mocy produktu i techniki spożycia. Niektórzy ludzie mogą dostać haju po jednym wdechu, podczas gdy inni potrzebują kilku. Przy stosowaniu nalewek i artykułów spożywczych z THC zakres może wynosić od 1 mg THC do ponad 10 mg THC.

Ile THC jest w marihuanie?
Konopie mogą zawierać w 1 gramie marihuany ok. 5-30% zawartości THC (50-300mg THC) w zależności od jakości.

Ile THC jest w oleju CBD?
Jeśli producent oleju CBD postępuje zgodnie z prawem, CBD sprzedawane w konwencjonalnych punktach sprzedaży detalicznej nie może zawierać więcej niż 0,34% THC.

Niektóre produkty w postaci leków recepturowych sprzedawanych przez apteki do użytku dla dorosłych mogą mieć poziom THC wyższy niż 0,34%. Przyjrzyj się uważnie etykietom, a w razie wątpliwości zapytaj.

Czy możesz przedawkować THC?

Tak.
Spożywanie zbyt dużej ilości THC (przedawkowanie) jest określane jako zatrucie. Chociaż wysokie dawki marihuany nie powodują uszkodzeń mózgu, narządów ani innych form obrażeń fizycznych, mogą powodować majaczenie i halucynacje, które mogą być nieprzyjemne.

Inne działania niepożądane obejmują zawroty głowy lub skołowanie, lęk, nudności, wymioty, ból, drżenie i inne. W rzeczywistości większość objawów chorobowych, które THC może złagodzić w odpowiedniej dawce, może być wywołana jego przedawkowaniem.

Najbardziej pomocnym sposobem leczenia zatrucia THC jest spokojne, komfortowe środowisko i pewność, że jest się bezpiecznym. Pamiętaj tylko, że efekty mijają, zwykle w ciągu czterech do 24 godzin.

Zanim znajdziesz się w tej niefortunnej sytuacji, przeczytaj te wskazówki:

 • zawsze bądź dobrze nawodniony przed spożyciem THC
 • Przyjmij CBD w wyższych dawkach (20-300mg)
 • Pij rumiankową herbatę
 • zjedz startą skórkę z cytryny

Używanie zbyt dużej ilości THC może spowodować u niektórych osób kaca lub uczucie oszołomienia następnego dnia. Zwykle jest to informacja zwrotna z organizmu, że istnieje możliwość bardziej optymalnego wykorzystania marihuany. Unikanie nadmiernego dawkowania zwykle zapobiega temu efektowi ubocznemu.

Doświadczeni użytkownicy mogą szybko odwrócić tolerancję (tzw. tolerancja odwrotna) przed znalezieniem optymalnej dawki. Te dwie informacje (kac i tolerancja odwrotna) pomogą zbudować tolerancję na negatywne skutki uboczne marihuany, jednocześnie zwiększając wrażliwość na pozytywne skutki.

Warto poświęcić czas na to, aby znaleźć sposób, który będzie dla Ciebie najlepszy zaczynając od małych dawek. Ale jeśli doświadczysz kaca związanego ze zbyt dużą ilością THC, spróbuj wziąć trochę CBD (np. 20 mg do 40 mg). To zwykle pomaga.


Jeśli zauważysz, że potrzebujesz coraz więcej marihuany, aby uzyskać te same korzyści, wiedz, że jest to oznaka zwiększenia przez twój organizm tolerancji na konopie. Wiele korzyści płynących z marihuany zmniejsza się wraz ze wzrostem dawki, a wysokie dawki mogą w rzeczywistości pogorszyć objawy choroby, które przy normalnym dawkowaniu można złagodzić.

Oprócz poprawy skuteczności działania, obniżenie tolerancji może zaoszczędzić 50-60% na miesięcznych kosztach i zmniejszyć negatywne skutki uboczne.

Postępuj mądrze i odpowiedzialnie, a także co kilka miesięcy rób przerwę w używaniu, aby zresetować swoją wrażliwość na konopie. Pozwoli ci to także określić nową i niższą optymalną dawkę, która będzie działać przez lata lub dekady bez konieczności budowania tolerancji.

Dawkowanie w pigułce

Nalewka:

 • Napój
 • Dawka startowa: 1-2 mg THC na dawkę.
 • Maksymalnie: 3 x dziennie
 • Czas rozpoczęcia działania: 10-45 minut
 • Czas działania: 3-8 godzin
 • Dokładaj po 1-2 mg do dawki co dwa dni, aż osiągniesz oczekiwany efekt.
 • Łatwe w mikrodawkowaniu.
 • Dostarcza pożytecznych substancji chemicznych, które są zatracane w procesie palenia, dekarboksylacji czy destylacji.

Produkty spożywcze:

 • Jedzenie
 • Dawka startowa: 1-2,5 mg THC na dawkę
 • Czas rozpoczęcia działania: 1-2 godziny
 • Czas działania: 4-12 godzin
 • Dokładaj od 1 do 2,5 mg po 2-3 godzinach jeśli konieczne.
 • Duże porcje należy podzielić na mniejsze.
 • Spożywanie wraz ze zwykłym jedzeniem może zwiększyć wchłanianie od 2 do 5 razy.

Kwiaty:

 • Inhalacja
 • Czas rozpoczęcia działania: 1-5 minut
 • Czas działania: 1-6 godzin
 • Zwiększać dawkę o jedną 1-5 minutową inhalację co 5 minut, aż do uzyskania oczekiwanego efektu
 • Używać waporyzatora do ziół
 • Optymalna temperatura to 180°C

Vape Pen:

 • Inhalacja
 • Dawka startowa: jeden wdech
 • Czas rozpoczęcia działania: 1-5 minut
 • Czas działania: 1-6 godzin
 • Zwiększać dawkę o jedną 1-5 minutową inhalację co 5 minut, aż do uzyskania oczekiwanego efektu
 • Zawiera ekstrakt o wysokim stężeniu więc wymaga mniej inhalacji niż kwiat
 • Korzystaj tylko ze sprawdzonych urządzeń

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
1 komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
 • Partnerzy

 • Dowiedz się jak tu trafić. 

 • lub

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?

  Skip to content