Naczelny Sąd Administracyjny w Münster w wyroku z dnia 7 grudnia 2012 stwierdził, że poważnie chore osoby w ściśle kontrolowanych warunkach mogą uprawiać konopie w domach. Osoby, dla których inne terapie są nieskuteczne lub niemożliwe, muszą wnieść o zgodę do Federalnego Instytutu Leków i Narkotyków. Konopie uprawiane będą pod kontrolą lekarza.

Prezes Niemieckiego Związku Konopi w Medycynie Franjo Grotenhermen potwierdził, że jest to krok milowy w poprawie dostępu do leków na bazie konopi dla pacjentów w Niemczech. Powody:

1. Uprawa w domowych warunkach jest alternatywą cenową dla drogich leków produkowanych przez koncerny farmaceutyczne.

2. Ciężko chorzy będą mogli obcować z naturą, co często wspomaga terapię i poprawia samopoczucie.

3. Dotychczas wielu pacjentów było zmuszonych do korzystania z nielegalnych źródeł, w których często oferowano zanieczyszczoną marihuanę.

Dotychczas dostępne były trzy możliwości leczenia pod nadzorem lekarza z wykorzystaniem konopi lub kanabinoidów:

1. Leki dronabinol, syntetyczne THC pochodna nabilonu

2. Ekstrakt z konopi w sprayu Sativex

3. Medyczna marihuana importowana z aptek w Holandii. Wymaga to jednak specjalnego zezwolenia z Federalnego Instytutu Leków i Wyrobów Medycznych.

Niestety, wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego nie jest jeszcze ostateczny. Przed Sąd Administracyjny w Kolonii toczą się sprawy wniesione przez ciężko chorych ludzi, którym odmówiono możliwości uprawy.

Wyrok z dnia 7 grudnia 2012 r., Sygnatura: OVG NRW 13 414/11.

Źródło:

http://hanfverband.de/index.php/nachrichten/news-in-english/1888-acm-german-patients-may-grow-cannabis-supreme-administrative-court-rules

Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content