W miarę podnoszenia głosów przez pacjentów leczących raka olejkiem konopnym i piętrzenia się dowodów klinicznych na lecznicze właściwości kanabinoidów, publikowanych przez prestiżowe periodyki medyczne po obu stronach Oceanu, środowisko lekarskie zostaje zmuszone by wydać zdecydowaną opinię na temat przydatności marihuany w medycynie.

Coraz większa liczba osób w Stanach Zjednoczonych i Europie decyduje się używać olejku konopnego, będącego naturalnym ekstraktem roślinnym, zawierającym około 50% THC z domieszką CBD, żeby leczyć zarówno drobne podrażnienia skóry, jak też śmiertelne odmiany raka. Co za tym idzie, świadectwa osobistych sukcesów stają się częścią internetowej wymiany informacji, która nabiera coraz większej wiarygodności za sprawą raportów z badań naukowych, publikowanych w prestiżowych pismach medycznych.

Antyrakowe właściwości konopi były głównym tematem zeszłorocznej konferencji zorganizowanej przez amerykańskie stowarzyszenie International Cannabinoid Research Society na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego. Dr. Jeffreh Hergenrather opisał na niej skrajnie pozytywny przypadek, w którym rak mózgu noworodka zmniejszył się o 90% w ciągu kilku lat dzięki podawaniu przez jego rodziców olejku konopnego doustnie dwa razy dziennie.

Inny przypadek został przedstawiony przez dr. Donalda Abramsa, który był konsultantem pacjentki o imieniu Michelle Aldrich, leczącej olejkiem konopnym raka płuc. Jak powiedział dr. Abrams: Fakt, że Michelle po swojej kuracji (olejkiem konopnym) nie miała żadnych śladów raka, jest dość niezwykły dla pacjentki, która podjęła leczenie w zaawansowanym stadium. Zwykle nie widzę tego u moich pacjentów. Czy olejek konopny spowodował różnicę? Nie wiemy, ponieważ nie prowadzimy kontrolowanych badań.

Takie badania dr. Abrams chce jednak rozpocząć wspólnie z neuroonkologiem Manulem Guzmanem. Program opierałby się na dodaniu olejku konopnego do chemioterapii pacjentów, cierpiących na glioblastomę (szybko rosnącego raka mózgu, którego skutki zwykle są śmiertelne). Badania tego drugiego pokazały bowiem, że kanabinoidy mają wielki potencjał w leczeniu raka mózgu. Jednak do rozpoczęcia nowych badań, potrzebny jest skok ponad biurokratycznymi przeszkodami ustawionymi przez amerykańską NIDA.

By wzmocnić swoją aplikację dr. Abrams rozważa podjęcie obserwacji pacjentów już wykorzystujących marihuanę do leczenia swoich dolegliwości. Jak stwierdza jednak: Nie można zbierać danych tylko od pacjentów z pozytywnymi efektami. Trzeba je pozyskiwać od wszystkich, poddających się terapii. A to musi być systematyczne. Gdyby każdy użytkownik olejku konopnego był w stanie wypełnić standardowy kwestionariusz kilkukrotnie w trakcie badania, a także dostarczyć informacji od swojego lekarza, które pokazywałyby stan jego raka, wtedy mielibyśmy w ręku użyteczne dane.

Medyczne zalety olejku konopnego zostały po raz pierwszy spopularyzowane przez Kanadyjczyka Ricka Simpsona, emerytowanego pracownika szpitalnego, który w 2008 przedstawił swój przypadek w filmie Run From the Cure. 58-mintowy film został wrzucony na YouTube i wywołał prawdziwą medyczno-polityczną lawinę. Simpson cierpiał przez długi czas na trzy odmiany raka skóry, z których jeden został usunięty chirurgicznie, ale wrócił po krótkim czasie. Jako że Simpson był jednak świadomy antyrakowych właściwości konopi, własnoręcznie sporządził ekstrakt w formie olejku, który zaczął wcierać w obszary zarażone rakiem. W efekcie wyparł on raka całkowicie z organizmu.

Simpson był pewien swojego sukcesu, ale po zgłoszeniu się do lekarza został przywitany strachem. Podobnie zareagował kanadyjski establishment medyczny, bojąc się popularyzacji kontrowersyjnej metody i efektów politycznych jej potwierdzonej skuteczności. Jak mówi Simpson w swoim filmie: Dostarczyliśmy (olejku) masie ludzi. Cudy medyczne zdarzają się często. Wiele ludzi zwlokło się dzięki nim (olejkowi) z łoża śmierci. Dalej Simpson przedstawia technikę sporządzenia ekstraktu we własnym zakresie, który, jak sądzi, może być używany do zwalczania niemal każdej odmiany raka. W istocie chęć podjęcia leczenia olejkiem Simpsona wyraził w zeszłym roku kultowy aktor Tommy Chong, u którego wykryto raka prostaty. Rok później ogłosił, że nowotwór zniknął pokazując swoje wyniki.

Conradino Beb

 Źródło: AlterNet.org

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content