Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy ja jestem nienormalna czy świat mnie otaczający zwariował? Od kilku miesięcy rozpętała się istna burza wokół tematu medycznej marihuany. mamy dziesiątki aby nie powiedzieć steki dowodów – tych żywych, ludzkich, namacalnych – potwierdzających działanie cannabisu na ludzi. mamy przykłady poprawy stanu zdrowia u dzieci i u dorosłych, mamy dowody na działanie MM w wielu różnych schorzeniach takich jak nowotwory, epilepsje, SM, choroba Crona … Mamy ludzi, którzy z narażeniem się na konflikt z prawem decydują się jednak na tą terapię bo widzą w niej nie tylko ostatnią deskę ratunku ale i realna nadzieję na lepsze życie a często na samo życie….

Podjętych zostało wiele działań na wysokim szczeblu, odbyło się już wiele debat, seminarium, są różne publikacje. Rozmawiamy z lekarzami, politykami, dziennikarzami.Nie ma już chyba ani jednej osoby w tym kraju , która by o temacie nie usłyszała i choć nie każdy podziela tylko entuzjazm to każdy choć raz się o temat otarł…Wysyłane były pisma i lity otwarte do ministerstw, do kancelarii Premiera, Prezydenta i do władz kościelnych. Każdy poseł i każdy senator w tym kraju również dostał korespondencję na osobista skrzynkę e-mail..Jesteśmy też w przededniu ważnych wydarzeń takich jak wysłuchanie obywatelskie w Sejmie i Międzynarodowego Seminarium, które odbędzie się w Warszawie 20 i 21 czerwca… No i co??
No i wielkie JAJO!!! Ministerstwo Zdrowia wydaje zakaz importu docelowego na leki cannabisowe!!! O co tu do diabła chodzi? Nie mogę tego zrozumieć no po prostu nie mogę !!
Patrzę na Maxa, widzę Jego uśmiechniętą buzię, widzę Jego aktywność fizyczną i co? i to NIC MA NIE ZNACZYĆ!!?
Co jeszcze musi się zadziać aby władza zaczęła służyć ludziom?Ile osób musi stracić bezsensownie życie czekając na regulacje prawne?Ile dzieci ma cierpieć bo brak uregulowań?
szczerze się zastanawiam nad istotą i wartością ludzkiego życia? dla kogo ona stanowi rzeczywista wartość ? czy jesteśmy tylko pożywką polityczno – korporacyjną ? czy jest nas za dużo? a może jest nas za mało? może więcej osób musi dotknąć choroba aby komuś klapki z oczu spadły?
Czy marzenia o życiu w świecie, gdzie człowiek jest dobrem nadrzędnym, jego godność i dobrostan jest ważny o ile nie najważniejszy, gdzie politycy służą ludziom bo są dobrzy, mądrzy i empatyczni …czy takie marzenia są rojeniami wariata? tak się cholera czuję… jak wariat, jak świr, jak jednostka niedostosowana…
Z resztą… mogę być świrem… Max jest tego wart…

      

Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content