Ani wprowadzenie przepisów legalizujących marihuanę do użytku rekreacyjnego, ani pojawienie się sprzedaży marihuany w sklepach detalicznych nie jest związane ze wzrostem użycia marihuany przez młodzież, zgodnie z danymi opublikowanymi w tym tygodniu w czasopiśmie JAMA (Journal of the American Medical Association) Psychiatry.

Naukowcy z Uniwersytetu Stanowego Montany i Uniwersytetu Stanowego San Diego zbadali związek między przepisami dotyczącymi legalizacji marihuany na poziomie stanowym a użyciem marihuany przez młodzież na przestrzeni 28 lat (1993–2021).

Zgodnie z wcześniejszymi analizami naukowcy stwierdzili: „Nie było dowodów, że RML [przepisy dotyczące marihuany rekreacyjnej] były związane z zachęcaniem młodzieży do używania marihuany.”

Komentując te dane, zastępca dyrektora NORML, Paul Armentano, powiedział: „Te odkrycia powinny uspokoić ustawodawców i opinię publiczną, że dostęp do konopi indyjskich dla dorosłych może być legalnie regulowany w sposób bezpieczny, skuteczny i nie mający negatywnego wpływu na nawyki konsumpcyjne młodych ludzi.”

Dodał: „Dane dostarczone przez Centers for Disease Control and Prevention pokazują, że odsetek licealistów, którzy zgłaszają używanie marihuany, spadł o 30 procent w ciągu ostatniej dekady. Ponadto dane z kontroli zgodności z przepisami w Kalifornii, Kolorado, Nevadzie i innych stanach, w których marihuana jest legalna, pokazują, że licencjonowani sprzedawcy marihuany nie sprzedają produktów nieletnim klientom.”

W zeszłym tygodniu badanie opublikowane w czasopiśmie JAMA Pediatrics doniosło, że sprzedaż konopi indyjskich przez licencjonowane stany jest związana z umiarkowanym spadkiem użycia alkoholu i e-papierosów przez nastolatków.

Pełny tekst badania „Przepisy dotyczące marihuany rekreacyjnej a użycie marihuany przez nastolatków, 1993-2021” pojawia się w JAMA Psychiatry.

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content