Przedstawiciele władz hiszpańskiej gminy Rasquera położonej w Katalonii wydali pozwolenie na przekazanie terenów pod uprawę konopi dla Barcelońskiego Stowarzyszenia Konsumentów Marihuany.

Hiszpańskie media poinformowały w czwartek, że marihuana będzie uprawiana tam dla potrzeb własnych około 5 tysięcy członków tego stowarzyszenia.

Decyzja ta pozwoli zadłużonej gminie zyskać około 1,3 mln. euro w dwa lata i pozwoli na utworzenie 40 etatów….

Burmistrz Bernat Pellisa zapowiedział, że gmina nie będzie samodzielnie siała konopi, ureguluje jedynie istniejący stan rzeczy i przeciwstawi się czarnemu rynkowi. Na kolejny tydzień zapowiedziano spotkania z udziałem naukowców, prawników oraz lekarzy, którzy przyswoją projekt miejscowej ludności i rozwieją wszelkie wątpliwości…

Zgodnie za słowami burmistrza ekspertyzy techniczne i prawne pozwalają na przekazanie gminnych terenów pod uprawę konopi. Opozycja ripostuje, że sprawa ta jest działaniem na granicy prawa.

Zgodnie z prawem obowiązującym w Hiszpanii posiadanie marihuany na prywatny użytek jest dozwolone, nie można natomiast uprawiać jej oraz posiadać w celach handlowych.

Tylko w ciągu jednego dnia około 50 osób chorujących głównie na nowotwory oraz fibromialgię kontaktowało się z władzami gminy by wyrazić swoje poparcie dla inicjatywy. Zainteresowanie tym projektem wyraziła również 7 tysięczna organizacja palaczy Airam.

Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content