Przedstawiciele władz hiszpańskiej gminy Rasquera położonej w Katalonii wydali pozwolenie na przekazanie terenów pod uprawę konopi dla Barcelońskiego Stowarzyszenia Konsumentów Marihuany.

Hiszpańskie media poinformowały w czwartek, że marihuana będzie uprawiana tam dla potrzeb własnych około 5 tysięcy członków tego stowarzyszenia.

Decyzja ta pozwoli zadłużonej gminie zyskać około 1,3 mln. euro w dwa lata i pozwoli na utworzenie 40 etatów….

Burmistrz Bernat Pellisa zapowiedział, że gmina nie będzie samodzielnie siała konopi, ureguluje jedynie istniejący stan rzeczy i przeciwstawi się czarnemu rynkowi. Na kolejny tydzień zapowiedziano spotkania z udziałem naukowców, prawników oraz lekarzy, którzy przyswoją projekt miejscowej ludności i rozwieją wszelkie wątpliwości…

Zgodnie za słowami burmistrza ekspertyzy techniczne i prawne pozwalają na przekazanie gminnych terenów pod uprawę konopi. Opozycja ripostuje, że sprawa ta jest działaniem na granicy prawa.

Zgodnie z prawem obowiązującym w Hiszpanii posiadanie marihuany na prywatny użytek jest dozwolone, nie można natomiast uprawiać jej oraz posiadać w celach handlowych.

Tylko w ciągu jednego dnia około 50 osób chorujących głównie na nowotwory oraz fibromialgię kontaktowało się z władzami gminy by wyrazić swoje poparcie dla inicjatywy. Zainteresowanie tym projektem wyraziła również 7 tysięczna organizacja palaczy Airam.

Tags:
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!   |    WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt.- underground. BTC: 18RjqnTAyJ4QH3ZZkEjbZEE5MzEoactZ2H ETH: 0xf3f7F9453ea5Ac7eAFdB113bd18e7D6275229d82  
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content