Marihuana może być stosowana jako skuteczna alternatywa w leczeniu średnich i ciężkich bólów artretycznych. Jak pokazują badania już niemal jedna trzecia Kanadyjczyków zarejestrowanych w programach medycznej marihuany stosuje kanabinoidy na przewlekły ból stawów.

Niedawne badania przeprowadzone przez Health Canada (przyp. państwowy federalny departament) oraz Canadian Consortium for the Investigation of Cannabinoids (przyp. organizacja non-profit na szczeblu federalnym) ukazały, że ok 36% kanadyjskich pacjentów medycznej marihuany, regularnie zażywa konopie dla uśmieżenia bólów artretycznych. Stanowią oni najliczniejszą grupę wśród użytkowników medycznej marihuany.

Naukowcy z uniwersytetu Nottingham, upoważnieni w tym roku przez Arthritis Research U.K. oraz National Institute of Health (przyp. Narodowy Instytut Zdrowia) do badań nad działaniem marihuany u pacjentów z osteoartrozą, odkryli że terapia kanabinoidowa na szczurzych modelach udowodniła swoją skuteczność wpływając na sygnały bólowe wysyłane z rdzenia kręgowego tym samym ostatecznie eliminując ból.

Powyższe badanie, analizujące receptory kanabinoidowe naturalnie występujące w organiźmie, dostarczyło dowodów sugerujących, że marihuana posiada wyraźnie widoczne działania przeciwzapalne, które są uaktywniane właśnie przez stymulowanie owych receptorów. Co więcej próbki tkanek pobranych od szczurów i uczestników badania ukazały, że organizm w sposób naturalny wykorzystuje ten proces do radzenia sobie z bólem.

Naukowcy doszli do wniosku, że ze względu na działanie kanabinoidów na ludzki rdzeń kręgowy, możliwym jest rozważenie wprowadzenia odpowiednich alternatywnych terapii w leczeniu wczesnych stadiów osteoartrozy.

Wielu ekspertów z zakresu medycyny wtóruje, sugerując, że medyczne wykorzystanie marihuany powinno zwrócić większą uwagę i uznanie w sferze efektywnego leczenia bólu.

źródło:

hightimes.com

Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content