Marihuana może być stosowana jako skuteczna alternatywa w leczeniu średnich i ciężkich bólów artretycznych. Jak pokazują badania już niemal jedna trzecia Kanadyjczyków zarejestrowanych w programach medycznej marihuany stosuje kanabinoidy na przewlekły ból stawów.

Niedawne badania przeprowadzone przez Health Canada (przyp. państwowy federalny departament) oraz Canadian Consortium for the Investigation of Cannabinoids (przyp. organizacja non-profit na szczeblu federalnym) ukazały, że ok 36% kanadyjskich pacjentów medycznej marihuany, regularnie zażywa konopie dla uśmieżenia bólów artretycznych. Stanowią oni najliczniejszą grupę wśród użytkowników medycznej marihuany.

Naukowcy z uniwersytetu Nottingham, upoważnieni w tym roku przez Arthritis Research U.K. oraz National Institute of Health (przyp. Narodowy Instytut Zdrowia) do badań nad działaniem marihuany u pacjentów z osteoartrozą, odkryli że terapia kanabinoidowa na szczurzych modelach udowodniła swoją skuteczność wpływając na sygnały bólowe wysyłane z rdzenia kręgowego tym samym ostatecznie eliminując ból.

Powyższe badanie, analizujące receptory kanabinoidowe naturalnie występujące w organiźmie, dostarczyło dowodów sugerujących, że marihuana posiada wyraźnie widoczne działania przeciwzapalne, które są uaktywniane właśnie przez stymulowanie owych receptorów. Co więcej próbki tkanek pobranych od szczurów i uczestników badania ukazały, że organizm w sposób naturalny wykorzystuje ten proces do radzenia sobie z bólem.

Naukowcy doszli do wniosku, że ze względu na działanie kanabinoidów na ludzki rdzeń kręgowy, możliwym jest rozważenie wprowadzenia odpowiednich alternatywnych terapii w leczeniu wczesnych stadiów osteoartrozy.

Wielu ekspertów z zakresu medycyny wtóruje, sugerując, że medyczne wykorzystanie marihuany powinno zwrócić większą uwagę i uznanie w sferze efektywnego leczenia bólu.

źródło:

hightimes.com

Tags:
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!   |    WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt.- underground. BTC: 18RjqnTAyJ4QH3ZZkEjbZEE5MzEoactZ2H ETH: 0xf3f7F9453ea5Ac7eAFdB113bd18e7D6275229d82  
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account