Makler z chorobą kości uważa, że spalenie 130 000 jointów dostarczonych przez rząd przez ponad 30 lat uratowało mu życie.

 •      Irvin Rosenfeld dostaje medyczną marihuanę z rządowego projektu od 1982 roku
 •      Cierpi on na rzadką chorobę kości (egzostoza), która objawia się silnym bólem
 •      Żyje pełnią życia, uprawia sport i prowadzi kampanie za legalizacją marihuany
irvin rosenfiled

Pacjent Irvin Rosenfield, na zdjęciu sprzed czterech lat, prowadzi kampanię za legalizacją medycznej marihuany. Zamierza przedstawić swoją historię ustawodawcom stanu Kentucky.

Makler z wyniszczającą chorobą kości, który w ciągu życia spalił ponad 130 000 jointów, przypisuje swoje długie życie relaksującemu lekowi (z ang. drug).

Irvin Rosenfeld, 60 lat, mówi, że już by nie żył, gdyby nie otrzymywał od rządu 12 jointów dziennie od ponad 30 lat do leczenia tej rzadkiej, wrodzonej choroby kości – mnogich kostniakochrzęstniaków.

Pan Rosenfeld z Fort Lauderdale na Florydzie, jest najdłużej żyjącym pacjentem zakwalikowanym do federalnego programu medycznej marihuany, który rozpoczął się w czasie epidemii HIV w 1970 roku i dzieli się swoim oświadczeniem z ustawodawcami w celu jej legalizacji.

W wieku 10 lat zdiagnozowano u niego rzadką chorobę, która powoduje nierówne formacje kostne rosnące wzdłuż istniejących kości, powodując znaczny ból. Po wielu operacjach i nieudanych terapiach odkrył w 1971 roku, że palenie skręta pomaga złagodzić jego ból. Pan Rosenfeld był jednym z nielicznych szczęśliwców, którzy zostali zakwalifikowani do badań w programie „Compassionate Investigational New Drug” wykorzystującym leczniczą marihuanę.

baczka

Ostatnia deska ratunku: Terapia cannabis, jak mówi Irvin Rosenfeld, uratowała mu życie po zakwalifikowaniu go do federalnego programu medycznej marihuany w 1982 roku

 Mieszkaniec Florydy jest jednym z zaledwie czterech pozostałych przy życiu uczestników programu i zamierza przedstawić swoją historię ustawodawcom w Kentucky, aby osiągnąć legalizację takiego leczenia.

Jak powiedział wlky.com: „Jako najdłużej żyjącemu pacjentowi federalnego programu medycznej marihuany w kraju, rząd dawał mi puszkę marihuany, 300 papierosów z marihuany na każde 25 dni, od ponad 30 lat. Jestem żywym dowodem na to, jak dobrze marihuana działa jako lek.

Pacjentowi wykształciło się ponad 200 narośli kości, boleśnie rozciągając mięśnie i żyły, i powodując niebezpieczne krwotoki. Odkąd zaczął leczenie nie potrzebuje jakiegokolwiek innego środka przeciwbólowego, nie pojawiły się również nowe deformacje kości.

Colorado jest pierwszym stanem gdzie wprowadzono legalizację posiadania trawki. Stan pozwolił osobom powyżej 21 roku życia posiadać legalnie uncję (około 28 gramów) marihuany.

Dwanaście innych stanów, w tym Kentucky, również rozważa wprowadzenie mniej restrykcyjnych przepisów dotyczących posiadania i użytkowania marihuany. Senator Perry Clark i członkowie grupy “mieszkańcy Kentucky dla medycznej marihuany” (Kentuckians for Medicinal Marijuana) zaprosili Rosenfelda z Florydy do Kentucky do ich kampanii. Historia leczenia Rosenfelda była badana przez rząd przez ostatnie 30 lat i pan Clark i grupa chcą, aby przemówił do senatorów i reprezentantów w tymczasowej komisji zdrowia i opieki społecznej w środę w stolicy.

skan kosci

W wieku 10 lat zdiagnozowano u niego rzadką chorobę, która powoduje nierówne formacje kostne rosnące wzdłuż istniejących kości, powodując znaczny ból.

Program IND został zamknięty dla nowych uczestników przez George’a H.W. Busha w 1992 roku ze względu na rosnącą liczbę chorych na AIDS generującą popyt na zapisanie do programu.

W szczytowym okresie program miał trzydzieści aktywnych pacjentów. Pan Rosenfeld jest jednym z czterech żyjących do tej pory i jedynym, który ma rzadką chorobę kości. Pozostali pacjenci, którzy byli leczeni przy pomocy konopi od wczesnych lat 90, cierpią z powodu stwardnienia rozsianego, jaskry i zespołu paznokieć-rzepka.

 Na swojej stronie internetowej Pan Rosenfeld pisze, że dzięki programowi żył pełnią życia i wiele osiągnął.

„Pracuję przy inwestycjach dla moich klientów, zarówno konserwatywnych jak i spekulacyjnych. Moje dwa główne hobby to gra w softball w niedzielne poranki z kumplami i żeglowanie na Shake-A-Leg w Miami lub nauczanie niepełnosprawnych i / lub upośledzonych dzieci i dorosłych jak żeglować. Jednakże, moją główną pasją w życiu są starania o legalną medyczną marihuanę dla wszystkich pacjentów. Dlatego napisałem książkę i mam stronę internetową. Byłem w stanie osiągnąć to wszystko, bo mam właściwy lek”.

Pan Rosenfeld, który jest żonaty od 35 lat mówi, że stara się edukować ludzi o korzyściach płynących z leku, który jego zdaniem „powinien być dopuszczony do stosowania pod opieką lekarza”.

 Tłumaczył dla Wolnych Konopi:

Daniel D.

Źródło: DAILYMAIL

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
 • Partnerzy

 • Dowiedz się jak tu trafić. 

 • lub

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?

  Skip to content