Specjalnie dla Wolnych Konopi – Arlene Williams – dobrze znana aktywistka z Nowego Jorku o polskich korzeniach opowiada swoją historię. Jej wyznanie to prawdziwa lekcja życia, dodająca energii do działania. Sprawdź, co jej się przytrafiło, jak walczyła z chorobą i czym się zajmuje!

Oto, co dla Was napisała (przekład):

Ganja Granny

Nazywam się Arlene Williams i jestem znana jako Babcia Ganja. Jestem pierwszym pokoleniem Amerykanów o polskim pochodzeniu, obecnie mieszkam w Nowym Jorku. Urodziłam się w 1937 roku, co znaczy, że jestem 78 letnią babcią. Co ciekawe, jestem o 5 lat starsza od prohibicji marihuanowej w Stanach Zjednoczonych.

Śmiertelna diagnoza

Przeżyłam raka piersi III stopnia, zdiagnozowanego w 1980 roku. Przeszłam radykalną mastektomię. 27 moich węzłów chłonnych zostało usunięte – prawie połowa z nich miała komórki rakowe. Dawano mi 25% szans na przeżycie do świąt Bożego Narodzenia w 1980 roku. Leczenie rozpoczęło się natychmiast. Z wielką wiarą w Boga, niesamowitymi lekarzami, wielkim wsparciem rodziny i świetnymi przyjaciółmi oraz pierwszej jakości marihuaną.

Przebieg choroby

Używałam marihuany w połączeniu z chemioterapią. Rak rozprzestrzenił się do kręgów, miałam 18 miesięczną chemioterapię, 7 miesięcy naświetlania dwukrotnie. Doznałam toksycznego wstrząsu. Straciłam włosy. Cierpiałam z powodu ogromnego bólu, zostały mi przepisane opiaty, które są uzależniające. Nie reagowałam dobrze na większość medycyny konwencjonalnej dostępnej w tamtym czasie.

Jeden z moich lekarzy zasugerował, abym spróbowała marihuany. Wierzę, że marihuana była dobrym wyborem, pomogła mi kontynuować walkę z rakiem. Marihuana stała się częścią mojej codziennej kuracji. Bez wątpienia wierzę, że marihuana pomogła mi na wiele sposobów, w tym na nudności, lęki, brak apetytu i ból. Nie jest uzależniająca.

Praca w hospicjum

Pracowałam w hospicjum dla ludzi z AIDS z Siostrami Matki Teresy – Misjonarkami miłości. Pomagałam przez 1 godzinę tygodniowo, stało się to moim życiem na ponad 10 lat. Nie ma lekarstwa na AIDS. Jednak marihuana przynosi ulgę w większości głównych objawów. Używałam jej również z dwoma członkami mojej rodziny. Nie mówię, że jest to lekarstwo na wszystko. Ale bez wątpienia mi pomogło.

Mamy obowiązek ratować życie

Nie wiem czy marihuana Ci pomoże, tak jak nie wiem czy pomoże tradycyjna medycyna. Jeśli nic innego nie działa, myślę że mamy obowiązek spróbować. To jest alternatywna medycyna w naszym arsenale broni do walki z wieloma chorobami. Wierzę, że to naturalny lek homeopatyczny.

Legalize it!

Jestem również konopną aktywistką, udzielam się w różnych akcjach społecznych, promuję wszędzie przypinanie wstążki zielonej świadomości. Uważam, że powinno się zalegalizować konopie indyjskie do wszystkich celów. W przeciwieństwie do alkoholu, nie widzę żadnych szkód wywołanych używaniem rekreacyjnym w przypadku osób dorosłych. W mojej opinii ograniczenia powinny dotyczyć jedynie użytku medycznego w przypadku dzieci. Nie wycofamy się! Nadszedł czas, by zalegalizować konopie na całym świecie. Należy wyeliminować element przestępczy i opodatkować zysk. Dać wszystkim bezpieczny produkt, w bezpiecznym środowisku i przystępnej cenie. Zalegalizujmy! Teraz jest nasza mantra!

Tekst: Arlene Williams

Tłumaczenie: Michał Bania

Redakcja i korekta: Helenka

Poniżej zamieszczamy tekst oryginalny – prosto z Nowego Jorku od Babci Gandzi!

My name is Arlene Williams. I am known as Ganja Granny.. I am first generation American of Polish heritage, born in 1937. I live in NYC. I am a 78 year old Great Grandmother. I am 5 months older than U.S. Federal Prohibition of marijuana. I am a 3rd stage breast cancer survivor, diagnosed in 1980 . I underwent a radical mastectomy.. 27 limp nodes were removed. . Almost half were cancerous. I was given a 25% chance to live until Christmas of 1980. Treatment would begin immediately. ..

I had great faith in God, incredible Doctors, great family support. Great friends and first quality marijuana. I used marijuana in conjunction with chemo therapy.. The cancer spread into the vertebrae..I had 18 month of chemo, 7 weeks of radiation twice. I suffered toxic shock. I lost my hair. I suffered great pain and was prescribed opiates which are addictive. I do believe without a doubt, marijuana helped me in many ways, including naseau, anxiety, appetite and pain. It is not addictive. I did not respond well to most of the conventional medicine available at the time. One of my Doctors suggested I try marijuana. I believe marijuana was a good choice to help me continue my fight. Marijuana became part of my daily regimen..

I have worked in an Aids Hospice with Mother Teresa’s Sisters,’” Missionaries of Charity.” I volunteered for 1 hour a week and it became my life for 10 plus years.. There is no cure for Aids. However, it relieved in most cases, major symptoms. It definitely helped.. I also used it with 2 family members..…I will not say it is a Cure All.. I know without a doubt it helped me.. I don’t know if marijuana will help you, just as I do not know if any legal medicine may or may not help. If nothing else works, I do think we have an obligation to try it. It is an alternative medicine in our arsenal of weapons to fight many illnesses. I believe it is a natural homeopathic medicine….I am a cannabis activist and also promote wearing a Green Awareness ribbon. I believe Cannabis should be Legalized for all purposes..It is not for children any more than alcohol or tobacco..It should have, in my opinion restrictions, limited to medical use for children..For adults I see no harm for recreational purposes as opposed to alcohol.

We definitely are not turning back. The time has come to Legalize Cannabis throughouttheworld. Remove the the criminal element ,eliminate the profit, give everyone a safe product in a safe environment at an affordable price.. Legalize Now is our mantra.

Dla Wolnych Konopi i Spliff TV w 2014 roku Babcia Gandzia udzieliła wywiadu:

http://www.youtube.com/watch?v=VxFlXZN1btA

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
1 komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content