Ryszard Kalisz przychylił się do propozycji depenalizacji posiadania niewielkiej ilości marihuany na użytek własny. – Doświadczenie pokazuje, że penalizacja się nie sprawdziła – powiedział polityk w Radiu Zet. Od 2000 r. jestem za tym, żeby zdepenalizować posiadanie małej ilości miękkich narkotyków na własny użytek. W 2000 roku to spenalizowano i dziesięć lat doświadczeń pokazało, że ten przepis się nie sprawdził – stwierdził Kalisz. Poseł SLD przypomniał, że dziś 18 proc. wyroków dotyczy dilerów, a w 80 proc. karani są przypadkowo spotkani młodzi ludzie. – W ten sposób wchodzą na ścieżkę popełnienia przestępstwa – powiedział.

– Za tym idzie możliwość legalnego palenia marihuany, z tym że nie można mieć go więcej niż 3 gramy. (…) Moim zdaniem przepisami karnymi nie załatwi się sprawy społecznej, mentalnościowej, kwestii mody, bo zakazane jeszcze bardziej smakuje – argumentował Kalisz.

Legalizacji marihuany domaga się Ruch Palikota.

 

ŹRÓDŁO:

GAZETA.PL

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content