Ryszard Kalisz przychylił się do propozycji depenalizacji posiadania niewielkiej ilości marihuany na użytek własny. – Doświadczenie pokazuje, że penalizacja się nie sprawdziła – powiedział polityk w Radiu Zet. Od 2000 r. jestem za tym, żeby zdepenalizować posiadanie małej ilości miękkich narkotyków na własny użytek. W 2000 roku to spenalizowano i dziesięć lat doświadczeń pokazało, że ten przepis się nie sprawdził – stwierdził Kalisz. Poseł SLD przypomniał, że dziś 18 proc. wyroków dotyczy dilerów, a w 80 proc. karani są przypadkowo spotkani młodzi ludzie. – W ten sposób wchodzą na ścieżkę popełnienia przestępstwa – powiedział.

– Za tym idzie możliwość legalnego palenia marihuany, z tym że nie można mieć go więcej niż 3 gramy. (…) Moim zdaniem przepisami karnymi nie załatwi się sprawy społecznej, mentalnościowej, kwestii mody, bo zakazane jeszcze bardziej smakuje – argumentował Kalisz.

Legalizacji marihuany domaga się Ruch Palikota.

 

ŹRÓDŁO:

GAZETA.PL

Jakub Gajewski
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!   |    WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt.- underground. BTC: 18RjqnTAyJ4QH3ZZkEjbZEE5MzEoactZ2H ETH: 0xf3f7F9453ea5Ac7eAFdB113bd18e7D6275229d82  
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account

Skip to content