W Czechach marihuana będzie uprawiana pod okiem władz. Narkotyk wkrótce zniknie z listy substancji zakazanych i trafi do spisu leków. Taką decyzję podjęli rządowi eksperci.
Sąsiadom zawsze wiedzie się lepiej – to nasza tradycyjna narodowa bolączka. Podczas gdy u nas konopie zrównywane są z heroiną i zabronione jest stosowanie ich w lecznictwie, Czesi jeszcze bardziej liberalizują podejście do zakazanej rośliny. Czeskie ministerstwo zdrowia do końca roku chce zakończyć prace nad nowelizacją prawa o narkotykach. Przewiduje się, że jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, nowe zasady dotyczące upraw marihuany w Czechach i dystrybucji pochodzących z niej leków mogłyby obowiązywać już od połowy 2012 roku. Czescy eksperci, pracujący w rządowym zespole do spraw legalizacji marihuany w celach leczniczych, zaproponowali, by narkotyk ten można było uprawiać, ale tylko pod nadzorem władz.

Według zaleceń ekspertów, czeskie firmy ubiegające się o założenie hodowli tych roślin będą musiały wystąpić o specjalne pozwolenie i spełnić szereg warunków, przede wszystkim dotyczących jakości. Kontroli ma podlegać dystrybucja leków zawierających ekstrakty z narkotyku. Rozważa się stworzenie elektronicznego systemu wydawania recept. Leki wytwarzane z marihuany mają pomóc chorym na stwardnienie rozsiane, chorobę Parkinsona, raka oraz AIDS.

źródło: www.tvn24.pl

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content