W Czechach marihuana będzie uprawiana pod okiem władz. Narkotyk wkrótce zniknie z listy substancji zakazanych i trafi do spisu leków. Taką decyzję podjęli rządowi eksperci.
Sąsiadom zawsze wiedzie się lepiej – to nasza tradycyjna narodowa bolączka. Podczas gdy u nas konopie zrównywane są z heroiną i zabronione jest stosowanie ich w lecznictwie, Czesi jeszcze bardziej liberalizują podejście do zakazanej rośliny. Czeskie ministerstwo zdrowia do końca roku chce zakończyć prace nad nowelizacją prawa o narkotykach. Przewiduje się, że jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, nowe zasady dotyczące upraw marihuany w Czechach i dystrybucji pochodzących z niej leków mogłyby obowiązywać już od połowy 2012 roku. Czescy eksperci, pracujący w rządowym zespole do spraw legalizacji marihuany w celach leczniczych, zaproponowali, by narkotyk ten można było uprawiać, ale tylko pod nadzorem władz.

Według zaleceń ekspertów, czeskie firmy ubiegające się o założenie hodowli tych roślin będą musiały wystąpić o specjalne pozwolenie i spełnić szereg warunków, przede wszystkim dotyczących jakości. Kontroli ma podlegać dystrybucja leków zawierających ekstrakty z narkotyku. Rozważa się stworzenie elektronicznego systemu wydawania recept. Leki wytwarzane z marihuany mają pomóc chorym na stwardnienie rozsiane, chorobę Parkinsona, raka oraz AIDS.

źródło: www.tvn24.pl

Jakub Gajewski
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!   |    WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt.- underground. BTC: 18RjqnTAyJ4QH3ZZkEjbZEE5MzEoactZ2H ETH: 0xf3f7F9453ea5Ac7eAFdB113bd18e7D6275229d82  
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account

Skip to content