Przedstawiamy naszą propozycję projektu nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (stan na I połowę lutego), pod którą będziemy zbierać podpisy. Jeśli macie jakieś uwagi, sugestie – piszcie śmiało! W dalszym ciągu zbieramy też chętnych do organizacji samej zbiórki – chętnych zapraszamy na e-mail inicjatywa (at) wolnekonopie.pl.

Projekt

U S T A W A

z dnia ……………

o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii

                   Art. 1. W ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. 2005 Nr 179 poz. 1485 z późn. zm.)                           wprowadza się następujące zmiany:

 1.  art. 62. ust. 4. otrzymuje brzmienie:

                    jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1 jest żywica konopi lub ziele konopi innych niż włókniste w ilości                            mniejszej niż 30 gramów, sprawca nie podlega karze.

 1. art. 63. ust. 4. otrzymuje brzmienie:

                     jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1. jest uprawa konopi innych niż włókniste w ilości nie przekraczającej 4 roślin, sprawca nie podlega karze.

                    Art. 2. Ustawa wchodzi w życie z dniem 31 grudnia 2020 r.

 

 

 

PROJEKT I UZASADNIENIE W PDF

 

21 komentarzy
 1. Dawid 3 tygodnie temu

  Wysyłajcie też projekty na plakaty oczywiście poza głównym logiem. Dla mnie to nie jest jakiś wielki koszt wydrukować kilka i rozwiesic w powiecie a informacja będzie bardziej wiarygodna. Zacznę już w połowie kwietnia zaraz po świętach tak żeby cały mój powiat, gmina wiedziała gdzie i kiedy może taki podpis oddać..pozdrawiam! Sadzic, palić, zalegalizować! Wolny zawsze za!

 2. Dawid 3 tygodnie temu

  Koniecznie należy uwzględnić ekstrakcje oleju RSO..poza tym dokładnie jak z alkoholem..niby bimber jest zakazany w ogromnych ilościach,produkcje nielegalne itd i tak samo powinno być z ganja..małe ilości na użytek własny i gra gitara..nikt nikomu nie zagląda kto ile nalewek babci ma w piwnicy albo bimber od chłopa z wioski 65% już nie wspominając o winach domowej produkcji sezonowych wisniowych lub gronowych..chyba każdy zna temat..natomiast wszelkiego rodzaju aparatury gorzelnicze po lasach schowanych na produkcje studencką nie zawsze sprawdzonej receptury juz wylapuja sukcesywnie z czym się zgadzam..identycznie z naszą Mary poproszę:) w domu sobie zrobię najlepsze i chętnie się z kimś receptura,wiedzą podzielę.. mega pasja i hobby;) dzięki za e-mail zwrotny od Was już się bałem że jakiś niewypał:) w maju będę z Wami zbierał podpisy! Szablon świetny sposób! Armii Wolnych konopii czekam w gotowości na dalsze instrukcje i informację wg których postępować! Pozdro! Sadzic, palić, zalegalizować! Wolny zawsze za!

 3. ksenia 4 tygodnie temu

  5 roślin, poza tym spoko 😀

 4. rafi 1 miesiąc temu

  jesteście pewni, że wyrobimy się ze wszystkim do 31 grudnia? ja wątpię czy zdążymy
  i potem sie okaże, że nie uchwalą bo powiedzą -> jest styczeń 2021, ustawa już nie aktualna

 5. Maciej 1 miesiąc temu

  Powiedzcie mi co mam zrobić aby jak najbardziej wam wolne konopie pomóc w legalizacji naszych pięknych roślin? Działam na yt oraz na instagramie zrobię wszystko dla wolnych konopi jestem praktykantem zatem dużego majątku nie mam lecz moje ręce i nogi oraz reszta ciała są do waszej dyspozycji hahs jak wam pomóc mogę?!

 6. Szymon 1 miesiąc temu

  Podpisuje sie

 7. Atu 1 miesiąc temu

  4 rośliny, 30gram można miec przy sobie a w domu to co wyhodujesz i sobie z tego zrobisz. Skoro mam cos w domu to musi byc na użytek własny więc co komu do tego? Alkohol mozna robic samemu na użytek włany i nikt nie ingeruje w to ile go mamy.

 8. Daniel 1 miesiąc temu

  Po pierwsze promo 😉

  Art 62 imo “ilości nie większej niż 30 gramów bądź mniejszej lub równej 30 gramów.W obecnym brzmieniu
  to 29,99 gr jest legalne 30 gr paka.

  Potężna luka dotycząca ekstraktów
  w art 2 dopisać oprócz ziele i żywica – ekstrakt. Bo w tym przypadku osoby leczące się za pomocą FECO / RSO nadal będą podlegać karze. Ewentualnie pytanie do specjalistów jaka ilość ekstraktu na posiadaniu
  pacjenta jest wygodna i dopisać paragraf dot. ektraktów.

 9. Kamila 1 miesiąc temu

  Ja też się podpisuję i chetnie pozbieram podpisy w moim mieście

 10. P 1 miesiąc temu

  Jak to ma działać, że do 30g jest się nie karanym i można mieć do 4 krzaków skoro z 4 krzaków suszu wychodzi grubo ponad 30g. Wygląda na to, że można hodować, ale suszyć tylko część krzaka żeby nie wyszło ponad 30g. Brzmi głupio. Nie rozumiem.

 11. Błażej 1 miesiąc temu

  ANKIETA, ANKIETA, chętnie pozbieram podpisy

 12. P 1 miesiąc temu

  Jak to ma działać, że do 30g jest się nie karanym i można mieć do 4 krzaków skoro z 4 krzaków suszu wychodzi grubo ponad 30g. Wygląda na to, że można hodować, ale suszyć tylko część krzaka żeby nie wyszło ponad 30g. Brzmi głupio. Nie rozumiem

 13. Ronert 1 miesiąc temu

  Gdzie można oddać głos ?

 14. Majk 1 miesiąc temu

  Mam małą sugestię- 5 roślin brzmi lepiej niż 4, a jeszcze lepiej brzmi 10! 😛
  Nie podoba mi się też “Ustawa wchodzi w życie z dniem 31 grudnia 2020 r.”, powinna wchodzić w życie od razu, od momentu jej uchwalenia- i tak za długo na to czekamy! 🙂

  Bardzo mi się podoba, że ujeliście też żywicę konopii 🙂 przy 4 krzakach i 30g- to wszystko będzie trzeba na koncentraty przerabiać, żeby był legal 😛

 15. Grzegorz 1 miesiąc temu

  Gdzie można się zapisać jako aktywista?

 16. Patryk 1 miesiąc temu

  Patryk

 17. Dariusz 1 miesiąc temu

  Chętnie przyczynie się do zbierania podpisów

 18. Marco 1 miesiąc temu

  Zamieście gotowy szablon do zbierania podpisów.

  • Paweł 1 miesiąc temu

   Taaak ! To jest mega dobry pomysł. Szablon do pobrania druku podpisy i wysyłka z powrotem i nie trzeba będzie nawet nic się zgłaszać, tylko kartki wysyłać pełne. Ja w maju wyjeżdżam niestety, także takie coś byłby spoko. Jakąś kartkę z podpisem swoim i trochu znajomych na pewno bym podesłał XD

 19. Paweł 1 miesiąc temu

  Podpisuje się.

 20. SZYMON 2 miesiące temu

  SZYMON

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!        |        WolneKonopie.org © 2019  -  "Made on blunt." -  underground.