Jak zrobić transparent? Klej? Jak dojechać? Jak kleić? O tym wszystkim przeczytacie w poniższym niezbędniku każdego aktywisty. Jak to wygląda od strony praktycznej możecie ujrzeć pod tym LINKIEM.

1. Przepis na klej

Co potrzebne:

 • mąka ziemniaczana ok. 1.5-2zł
 • woda
 • garnek (najlepiej stary)

UWAGA:
Radzimy użyć starego garnka, bo jeśli przygotujemy za gęsty klej, ciężko będzie się go pozbyć z naczynia. W przepisie nie ma dokładnych proporcji – wszystko trzeba wyczuć. Od tego zależeć będzie moc kleju:) Przygotuj wodę w takiej ilości, w jakiej będziesz chciał kleju (0.5 kg mąki to ok. 10 l kleju). Rozlej wodę w przygotowanej ilości do dwóch naczyń po połowie (do garnka i np.: do miski). Zimną wodę w misce pomieszaj z mąką, natomiast tą w garnku wstaw na gaz. Kiedy zawrzy zmniejsz gaz i mieszając wlewaj do niej POWOLI(!) wcześniej przygotowaną mieszankę. Po dokładnym wymieszaniu całości zostaw roztwór żeby ostygł. Klej po wystygnięciu zgęstnieje, jeśli będzie zbyt gęsty można go rozrzedzić ciepłą wodą. Czas przydatności kleju to ok. 24 godziny. Najlepiej rozprowadzać go pędzlem. Przygotowanie kleju jest bardzo proste. Dobrze go rozmieszajcie żeby nie było grudek. A plakaty z MMM 2006, do których użyto takiego kleju wiszą do tej pory w wielu miastach.

Istnieją również inne sposoby klejenia. Np na taśmę dwustronną. Jednak te sposoby są dużo gorsze, plakaty łatwiejsze do zerwania, krócej wiszą. Najlepszym i sprawdzonym sposobem jest klej.

2. Plakatowanie
Gdy już zrobicie klej, czeka was kolejne zadanie. Wyjście na miasto wraz z propaganja. Pamiętajcie! Po wyjściu z domu macie przy sobie jak najbardziej legalny staff – wiadro, pędzel, plecak i plakaty. Tylko podczas samej czynności rozwieszania plakatów jesteście niepożądanym elementem ulicznym. Podczas wyprawy możecie napotkać jakieś niespodzianki typu : niebieskie mundurki z pobliskiego „liceum” 😉 bądź niezadowoleni właściciele powierzchni, na której kleicie (czasem zdarzaj się pozytywne reakcje), tudzież przechodzący Roman Giertych. Aby zapobiec takim zdarzeniom należy najpierw obrać sobie mniej więcej punkty i miejsca, w których chcemy przeprowadzać akcje najlepiej rzucające się w oczy oraz jak najmniej przeszkadzające innym. Nie klejcie na przystankach, zabytkach czy na słupach reklamowych, bo następnego dnia już ich tam nie będzie, Dobrymi punktami są natomiast metalowe skrzynki prądowe przy budynkach, dłużej nie wyremontowane pomieszczenia przy ulicy, latarnie, przy skrzyzowaniach, duże znaki drogowe od drugiej strony(większe mandaty). Mandaty kształtują się w granicach 50-250 zł. lub jak ktoś woli może wybrać sobie sad grodzki ;). Strasznie to brzmi, ale uwierzcie mi ze wcale to straszne nie jest, raczej komiczne. Wiadomo mandaty czasem się zdarzają, ale rzadko i najczęściej w dużych miastach. i nie bójcie się nie zbija was za to:) Możemy zrobić blitzkriega albo zagrać bardziej taktycznie i obrać strategie na plakatowanie okresowe. Kwestia zajawki i chęci i jak najmniejszej ilości spalonych roślin;). Do wykonania zadania potrzebny jest skład od 2-4 ludzi (Klejarz, pomocnik klejarza, fotograf i powiedzmy obserwator). Porę dnia obieracie, jaka uważacie. Niektórym lepiej się klei w nocy, niektórym wieczorem a jeszcze innym w dzień lub rano. Powodzenia w boju! To uzależnia!

3. Wykonanie transparentu

Do wykonania transparentu potrzebne nam są: farby w sprayu (najlepiej Montany), bądź farby olejne, dwa kije w miarę mocne, ale nie ciężkie, prześcieradło, gwoździki bądź pineski do przymocowania prześcieradła oraz oczywiście pomysł na hasło i szczypta wyobraźni.

 INSTRUKCJA PDF

Przykładowe hasła na transparent:

 

Pracy, chleba i marihuany!
Diler nie zapyta się Twojego dziecka czy jest pełnoletnie!
Mamy prawo do szczęścia nie mamy szczęścia do prawa!
Taki Syn prokuratora wychodzi od razu!
Legalizacja – Być albo nie być dla naszych spokojnych chwil!
Lepiej posadzić krzak niż nas!
Niby człowiek jest wolny a co z tego ma?
Chamy mogą huliganić, nas za trawkę chcą posadzić!

Panie Premierze, panie Prezydencie, zamiast się wykłócać zapalcie po skręcie!

Mniej burd i rozruchów – plus legalnych buchów!

Niewinni za kratami, zajęta Policja – tak wygląda prohibicja!

Chociaż bardzo chcecie wszystkich nie zamkniecie!

Za jazdę na gazie grożą Ci dwa lata. Trzy posiedzisz w kiciu za skręcenie bata!

komunizm zdechł i odeszła komuna, kaczyzm padł..a wolności nima

Wolność dla Konopi, Konopie dla Wolności!

Prośba Donald! Nie bądź Kaczka! Pozwól sadzić zielonego krzaczka!

Chleba, Pracy, Marihuany

Kiedy siła Miłości przezwycięży miłość do siły, świat pozna pokój

My wolimy Marię i Ducha co Bucha

Konopie łączą ludzi bardziej niż Nokia

 

Dojazd do Warszawy

W Polsce sprawa transportu niestety kuleje, dziurawe drogi, krzywe szyny, czas i koszta sa głównymi przeszkodami w przemieszczeniu się chociażby o 5 km. Niemniej jednak wystarczy zagłębić się w ofertę przewoźników i można znaleźć tam, co nieco dla siebie. Wystarczy tylko wyjść z domu zabrać ekwipunek i wejść do pociągu ale nie byle jakiego tylko do Warszawy. Impreza startuje spod Pałacu Kultury, a wiec wystarczy tylko dojechać na PKP, wyskoczyć głównym wyjściem na ulice Emilii Plater i wtopić się w tłum, popłynąć wraz z naszymi rytmami pod cyrk na ulice wiejska.

Oto kilka ofert, które mogą was interesować.

Ulgi i Promocje w Intercity
Bilety Grupowe/Wycieczkowe
Rozklad Jazdy PKP

Rozklad Jazdy PKS

Druga sprawa na dowiedzenie sie kosztow podrozy jest wykonanie telefonu na informacje PKS i PKP. Tam dowiecie sie wszystkiego co was interesuje.

5
Poruszanie sie po stolicy

Mapa Wawy
Mapa Metra
Restauracje

Oficjalna strona miasta Warszawa

Kluby w Wawie

Pamietajcie ze zawsze lepiej miec spiwor i karimatke gdyz moga byc bardzo przydatne.[/styledbox]

6
Badzmy widoczni!
Proponuje, zalecam oraz sugeruje aby kazdy uczestnik manifestacji byl ubrany w jakis zielony akcent!
Nie mylic z trawka w kieszeni!
Moze to byc apaszka, torebka, wlosy, oczy badz paznokcie. Mozesz nawet byc goly i caly zielony o zielonej duszy w zielonym ciele bo w zielonym ciele zielony duch:). Badzmi zieloni! Badzmy widoczni!
Zabierzcie ze soba zwierzaki, deskorolki, rolki, samochodziki , szczudla, za blanta sie przebierzcie albo supermana czy nawet
Romana, to jest legalne, tego policja nam nie zabierze 🙂 a urozmaici na pewno nasz marsz 🙂

Siou Yo

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
 • Partnerzy

 • Dowiedz się jak tu trafić. 

 • lub

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?

  Skip to content