Niektórzy z Was zapewne kojarzą Mestosława, który na YouTube wyręcza Państwo edukując społeczeństwo. To nie spodobało się części osób, które zgłaszały jego filmy i w Święta jego kanał zniknął z YouTube. Ten gość to prawdziwy aktywista, bo nie odpuścił, nie poddał się i robi dalej swoje.
Misją kanału „Wiem co ćpiem” była rzetelna edukacja w myśl zasady redukcji szkód. Prezentował informacje głównie na temat konopi oraz grzybów psylocybinowych. Za swoją działalność został zwolniony z pracy ale największy cios przyszedł w Święta Bożego Narodzenia kiedy to ze względu na trzy zgłoszenia jego filmów z YouTube zniknął jego kanał. Twórca odwoływał się od tych decyzji, jednakże wszystko wydarzyło się w krótkim czasie i jego odwołania nie zdążyły być rozpatrzone.
Jak twierdzi Mestosław zna on bardzo dobrze wytyczne dla społeczności YouTube, w których mowa jest jedynie o narkotykach twardych oraz sytuacjach, które mogą prowadzić do poważnych obrażeń ciała. Jak dobrze wiemy konopie oraz grzyby psylocybinowe, na których skupiał się kanał, klasyfikowane są jako narkotyki miękkie oraz w wielu badaniach wskazywane są jako używki bezpieczniejsze dla zdrowia niż alkohol czy tytoń. Co więcej, tworzone przez niego treści miały edukacyjny charakter, a informacje, które przekazuje Mestosław pozwalają zredukować potencjalne szkody jeszcze bardziej.
Zniknięcie kanału jest tym bardziej dziwne, że istnieją zagraniczne kanały (np. Drugslab, Psychedsubstance) prezentujące takie treści, jak jego. W USA rosnącą popularnością cieszą się również weedtuberzy. Czy na YouTube mamy do czynienia z podwójnymi standardami i Polacy odcinani są od rzeczowych informacji na temat konopi?
Twórca cały czas odwołuje się od tej decyzji w YouTube i liczy na powrót kanału. W międzyczasie założył nowy kanał „Vím co čpím” w Czechach i nagrał film w którym opisuje całą sytuację.
Wspierajmy naszego kolegę Mestosława. Wydaje nam się, że niewielu dotrze do ludzi jak tego typu obywatel. Jeżeli robi to rzetelnie i mądrze to należą mu się nagrody, a nie represje!
- Marihuana a IQ: Badania obalają długoletnie mity - 21 listopada 2024
- Długoterminowe stosowanie oleju CBD w łagodzeniu objawów neuropsychiatrycznych u pacjentów z chorobą Alzheimera - 21 listopada 2024
- Czy marihuana uszkadza DNA i czyni nasze pokolenia „mutantami”? Analiza faktów - 20 listopada 2024